Endermologia – masaż redukujący cellulit i tkankę tłuszczową

Nie od dziś wiadomo, że jedną z zalet wykonania masażu jest pobudzenie przemiany materii. Taki zabieg ma więc nie tylko działanie relaksujące, ale też wyszczuplające i modelujące. A gdy jeszcze wykorzysta się do niego specjalistyczne urządzenie z elektronicznie sterowanymi rolkami, które wytwarzają podciśnienie w wybranych partiach ciała, efekty mogą być naprawdę zdumiewające. A coś takiego ma miejsce w przypadku endermologii LPG.

Masaż podciśnieniowy to jedna z najpopularniejszych metod modelowania sylwetki, jakie są obecnie dostępne w gabinetach kosmetycznych. Urządzenie wykorzystywane do endermologii LPG nie tylko charakteryzuje się bezinwazyjnym działaniem, ale też zapewnia zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z różnych partii ciała, m.in. okolic brzucha, ud czy pośladków. Niemniej, w trosce o komfort i bezpieczeństwo osób odwiedzających salony urody, przystąpienie do takiej kuracji odchudzająco-modelującej jest możliwe dopiero wtedy, gdy wykluczone zostaną wszystkie przeciwwskazania.

Wzmacnia tkankę łączną i pobudza metabolizm

Tego rodzaju masaż mechaniczny jest wykonywany przy użyciu głowicy z elektronicznie sterowanymi rolkami. Ich kontakt z powierzchnią poddawaną kuracji pozwala na wytworzenie podciśnienia. Powstaje wtedy fałdka skóry, która jest zwijana i rozwijana – z ustaloną wcześniej prędkością, w różnych kierunkach. Wykonanie takiego masażu skutkuje nie tylko wzmocnieniem tkanki łącznej, ale też pobudzeniem procesów odpowiedzialnych za metabolizm. Dzięki endermologii uboczne produkty przemiany materii i toksyny są szybciej usuwane z organizmu.

Endermologia

Działanie masażu podciśnieniowego sprawdza się zarówno przy redukowaniu tkanki tłuszczowej, jak i niwelowaniu nowo powstałych rozstępów. Wynika to z faktu, że urządzenie do endermologii LPG stymuluje fibroblasty do wytwarzania elastyny oraz kolagenu. Co więcej, zabieg sprawdza się przy zmniejszaniu cellulitu. Jego wykonanie zapewnia nie tylko przyspieszenie metabolizmu, ale też pobudzenie układu limfatycznego i wymodelowanie wybranych partii ciała, np. ud i pośladków.

Postępowanie w trakcie kuracji wyszczuplającej

Przed wyborem endermologii LPG warto zapoznać się m.in. z zalecaną serią takich zabiegów. Bardziej widoczne efekty przynosi dopiero 10 spotkań w gabinecie, przeprowadzanych z częstotliwością 2-3 wizyt w tygodniu. Niemniej, w niektórych przypadkach pełna kuracja wyszczuplająco-modelująca może wymagać nawet 20 powtórzeń. Ponadto, najlepsze rezultaty osiąga się wtedy, gdy wizytom w gabinecie towarzyszy zdrowy i aktywny tryb życia – lekkostrawna dieta, regularne nawadnianie organizmu oraz ćwiczenia fizyczne. Endermologia na niewiele się zda, jeśli osoba przystępująca do kuracji nie zrezygnuje z tłustych potraw, słodyczy czy wręcz podjadania między posiłkami. Natomiast ćwiczenia fizyczne pozwolą na szybsze spalanie kalorii, a tym samym – zapewnią zredukowanie zbędnych kilogramów w krótszym czasie.

Jakie przeciwwskazania do endermologii trzeba wykluczyć?

Nie bez powodu endermologia LPG jest tak chętnie wybierana przez osoby, które potrzebują wsparcia w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej czy nieestetyczną „skórką pomarańczową”. Zabieg ma całkowicie bezinwazyjny przebieg, a jego wykonanie nie grozi wystąpieniem jakichkolwiek powikłań. Inna sprawa, że aby z niego skorzystać, trzeba podczas konsultacji z kosmetologiem wykluczyć wszystkie przeciwwskazania. W przypadku endermologii LPG przeszkodą do przeprowadzenia kuracji są m.in. wysypki skórne, opryszczka, żylaki, naczyniaki, nowotwory, przyjmowanie antykoagulantów i świeże blizny po zabiegach chirurgicznych. Ponadto, masaż podciśnieniowy nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. W przypadku takich pań kurację można rozpocząć po około 5-7 miesiącach od porodu.

 

Qclinique.pl

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej