Liposukcja – co warto o niej wiedzieć?

W dziedzinie medycyny estetycznej dzięki jednemu zabiegowi można pozbyć się zbędnego tłuszczu oraz ujędrnić skórę brzucha. Jest nim naturalnie liposukcja, która dzięki rozwojowi technologii odbywa się w sposób sprawniejszy i mniej dotkliwy dla klienta.

Liposukcja jest procesem polegającym na odsysaniu nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. W tym przypadku zadaniem chirurga plastycznego jest usuwanie komórek tłuszczowych. Nie są one w stanie już się odrodzić, zatem rezultaty wykonanego zabiegu utrzymują się przez długi okres.

Zakres działania

Liposukcję można wykonywać między innymi na brzuchu, udach, plecach, szyi, łydkach, pośladkach, piersiach, policzkach oraz podbródku. Niezależnie od miejsca, można oczekiwać, że efekt będzie maksymalnie skuteczny. Znajdująca się pod skórą tkanka jest z miejsca usuwana, co w konsekwencji prowadzi do uzyskania efektu smukłej sylwetki. Należy jednak myśleć zdroworozsądkowo. Liposukcja nie jest zamiennikiem właściwego sposobu na zgubienie wagi lub wprowadzenia do menu zbilansowanej diety.  

Badania

Przed samym procesem z ramienia lekarza zlecane są badania potwierdzające, że pacjent jest w dobrym stanie fizycznym. Powodem tego działania jest zniwelowanie możliwości wystąpienia ryzyka utraty zdrowia lub nawet życia w trakcie zabiegu. W skrajnych przypadkach lekarz musi wstrzymać się z wykonaniem liposukcji. Mimo wysokiego stopnia gwarantowanego bezpieczeństwa jest to jednak zabieg o charakterze inwazyjnym, dlatego wciąż występuje margines błędu. Za główne przeciwwskazania liposukcji uważa się występowania u pacjenta cukrzycy, przewlekłych chorób, palenie tytoniu czy zaburzenia krwionośne.

Przebieg procesu

Liposukcja co warto wiedziec

Usuwanie tłuszczu poprzedzone jest konsultacją chirurga i osoby, na której zostanie poddany zabieg. W trakcie rozmowy wybiera się miejsca odsysania tkanki tłuszczowej. Najpowszechniej liposukcja odbywa się w stanie pełnej narkozy. Chirurg za pomocą skalpelu wykonuje drobne nacięcie w miejscu, gdzie gromadzi się tłuszcz. Potem  wkłada tam igłę z rurką, która zintegrowana jest z aparaturą ssącą. Gdy proces odessania zostaje zakończony, na wskazane miejsce zakłada się elementy uciskowe, mające zapobiec powstawaniu krwawienia czy siniaków.

Zakończenie

Po wykonanej liposukcji należy przez najbliższy czas się oszczędzać, włączając w to nieprzejadanie się czy powstrzymywanie się od opalania. Pozwoli to organizmowi na zregenerowanie. Nagrodą za cierpliwość i pewne wyrzeczenia będzie smukła sylwetka i jędrna skóra.

Więcej możesz dowiedzieć się na https://www.christofferingves.pl/pl/liposukcja-warszawa

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej