Laserowa korekcja wzroku. Czy rekorekcja jest konieczna?

Laserowa korekcja wzroku jest prawdziwym wybawieniem dla wielu osób, które na co dzień cierpią z powodu znacznej wady wzroku, która utrudnia im codzienne funkcjonowanie. Wada nie tylko jest uciążliwa, ale często ma również negatywny wpływ na samoocenę. To jedynie niektóre z powodów, dlaczego pacjenci decydują się na ten zabieg. Jeżeli dopiero rozważasz tę procedurę, z cała pewnością zadajesz sobie pytanie – czy będzie trzeba ją powtórzyć?

Laserowa korekcja wzroku - rekorekcja

Czy laserową korekcję wzroku będzie trzeba powtórzyć?

U większości pacjentów nie ma konieczności powtórzenia zabiegu oraz zabieg ten nie wymaga poprawek.

Jedynie w 5% przypadków po wielu latach wzrok ulega ponownemu pogorszeniu, lecz ten odsetek stale maleje, dzięki wykorzystywaniu co raz to nowszych technologii, które poprawiają skuteczność i precyzję laserowej korekcji wzroku - czytamy w serwisie Blikpol.

Należy wspomnieć, że to czy wada wzroku pojawi się ponownie jest zależne od wielu czynników, takich jak wiek, kondycja oka czy uwarunkowania genetyczne. Według badań, wada powraca w znacznie mniejszym stopniu, jeżeli procedura została wykonana po 40. roku życia. Często mimo ponownego pojawienia się wady, jest ona na tyle niewielka, że nie utrudnia codziennego funkcjonowania i pacjenci nie decydują się na rekorecję.

Kiedy należy powtórzyć laserową korekcję wzroku?

Niezależnie od tego, czy zmagamy się z wadą wzroku od dzieciństwa, czy cieszymy się świetnym wzrokiem nawet mimo zaawansowanego wieku, w pewnym momencie będziemy potrzebować okularów do czytania. Wynika to ze zmian zachodzących w soczewce oka – traci ona z wiekiem swoją elastyczność. Jest to główny powód, dlaczego pogarsza nam się wzrok.

U kobiet wada wzroku może powrócić z powodu zmian hormonalnych występujących w czasie ciąży oraz okresie karmienia piersią. W tej sytuacji występujące zmiany są jedynie krótkotrwałe, a wzrok wraca do normy gdy hormony się unormują.

Ważnym czynnikiem od którego jest zależna możliwość ponownej korekcji wzroku jest m.in grubość rogówki oka. Jest ona mierzona przez lekarza przed wykonaniem procedury, aby wiedział jaki płatek może usunąć, aby następnie bezpiecznie i precyzyjnie wyregulować rogówkę laserem. Dzięki temu możemy dopytać lekarza o możliwość wykonania rekorekcji już po pierwszych badaniach kwalifikacyjnych do laserowej korekcji wzroku.

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej