Karboksyterapia – modelowanie ciała z dwutlenkiem węgla

Zadbaj o swoje ciało – wybierz skuteczny zabieg modelowania sylwetki z wykorzystaniem dwutlenku węgla. Czym dokładnie jest karboksyterapia? Karboksyterapia to jeden z wielu zabiegów polegających na modelowaniu sylwetki oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej. Dzisiaj cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze względu na swoją wysoką skuteczność w walce z różnego rodzaju niedoskonałościami skóry.

Karboksyrapia - modelowanie ciała dwutlenkiem węgla

Czym dokładnie jest karboksyterapia? Na czym polega tego typu zabieg? Jakie daje on efektu? Ile należy za niego zapłacić? Sprawdź odpowiedzi na te wszystkie pytania już teraz!

Karboksyterapia – co to jest?

Zabieg taki jak karboksyterapia polega na wykorzystaniu tak zwanego medycznego dwutlenku węgla. To zabieg polegający na podskórnym wstrzykiwaniu niewielkich dawek CO2, dzięki czemu związek ten dostaje się bezpośrednio do określonych tkanek, gdzie może poprawić ich kondycję.

Ze względu na swoje właściwości dwutlenek węgla aktywuje tkanki, przyspieszając znacznie przepływ krwi, a także odżywienie komórek. Dodatkowo stymuluje procesy regeneracji skóry oraz pobudza większą produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiasdają za jędrność i elastyczność skóry. Warto także wskazać, że karboksyterapia przynosi bardzo dobre rezultaty w przypadku niwelowania komórek tłuszczowych – uszkadza ich struktury i prowadzi tym samym do procesu lipolizy, czyli rozpadu tłuszczu.

Zabieg może być wykonany na różnych partiach ciała, między innymi na udach, łydkach, brzuchu, ramionach, pośladkach czy dłoniach. Także można przeprowadzić zabieg na twarzy – wówczas również przynosi on ze sobą bardzo dobre efekty.

Wskazania do zabiegu karboksyterapii:

 • rozstępy
 • cellulit
 • nadmiar tkanki tłuszczowej
 • cienie pod oczami
 • worki pod oczami
 • opadające powieki
 • podwójny podbródek
 • wypadanie włosów
 • zmarszczki
 • blizny potrądzikowe
 • popękane naczynka
 • zwiotczenie skóry – także po porodzie
 • łuszczyca

Jak przebiega zabieg karboksyterapii?

Do przeprowadzenia zabiegu takiego jak karboksyterapia wykorzystuje się specjalne urządzenia, na przykład Reology2, które posiada funkcje regulacji temperatury oraz ilości dwutlenku węgla wtłaczanego po skórę. Urządzenie posiada też specjalną blokadę przepływu, która blokuje go w momencie, gdy zastosowano odpowiednią ilość CO2. Odpowiednie czujniki zabezpieczają przed uszkodzeniem tkanek.

Następnie na skórze wykonuje się manualne nakłucia, które pozwalają na wprowadzenie gazu pod skórę. W trakcie jego wprowadzania nie odczuwa się dolegliwości bólowych, ale uczucie „rozpychania” pod skórą. Zabieg nie wymaga szczególnej rekonwalescencji.

Całkowity czas trwania zabiegu to najczęściej około 30 minut, niemniej jednak jest on uzależniony głównie od wielkości partii, na której ma być przeprowadzony.

Dla uzyskania optymalnych rezultatów karboksyterapia powinna być przeprowadzona w serii. Najczęściej zaleca się wykonanie od 3 do 10 zabiegów w odstępach cotygodniowych, ale w niektórych przypadkach, na przykład przy cieniach pod oczami, nawet jeden zabieg może być wystarczający dla osiągnięcia widocznych efektów. Liczba zabiegów dobierana jest indywidualnie w zależności od kondycji skóry.

Karboksyterapia – przeciwwskazania:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • infekcje i uszkodzenia skóry w miejscu zabiegu
 • stosowanie określonych leków, w tym rozrzedzających krew
 • niewydolność serca, wątroby, nerek
 • poważne choroby układu oddechowego – niewydolność oddechowa, przewlekłe choroby płuc
 • wybrane inne schorzenia – anemia, epilepsja, nowotwory

Dokładne informacje dotyczące przeciwwskazań do karboksyterapii można uzyskać podczas konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej.

Gdzie można wykonać karboksyterapię?

Dzisiaj zabieg taki jak karboksyterapia cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na swoje skuteczne i bezpieczne działanie. To doskonała propozycja zarówno dla kobiet, jak również dla mężczyzn – bez ograniczeń wiekowych.

Karboksyterapia dostępna jest w dobrych gabinetach medycyny estetycznej, których adresy możemy znaleźć już teraz on-line.

Koszt wykonania zabiegu wynika z indywidualnej polityki cenowej gabinetu medycyny estetycznej. Najczęściej jest to koszt od około 200 do 300 złotych za jeden zabieg. W przypadku wykupienia pakietu zabiegów możemy uzyskać atrakcyjne rabaty.

Podsumowując, karboksyterapia to korzystna propozycja przeznaczona dla każdego, kto chciałby zadbać o swoje ciało. Ten nowoczesny i skuteczny zabieg pozwala na uzyskanie widocznych efektów w krótkim czasie. Warto go wypróbować!

Informacje zawarte w artykule pochodzą ze strony ego-medspa.pl.

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej