Twój komfort jest bezcenny

Wygląd zewnętrzny od zawsze stanowił ważny aspekt w życiu każdej kobiety. Współczesne trendy wręcz zobowiązują do tego, by zawsze prezentować się jak najlepiej. Komfort psychiczny kobiety to jednak nie tylko kwestia wizualna. Coraz więcej pań poddaje się poprawkom w miejscach intymnych, po których nabierają pewności siebie, zwiększając tym samym poczucie własnej wartości. Jakie zabiegi najczęściej wykonywane są w klinikach medycyny estetycznej?

Waginoplastyka

Rewitalizacja/odmładzanie pochwy

Tkanki wyściełające wnętrze pochwy z wiekiem, a także wskutek porodu, tracą swoją elastyczność. Jest to proces całkowicie naturalny, który odbywa się także na skórze twarzy i całego ciała. Osłabieniu podlega również zwieracz cewki moczowej, co w rezultacie może objawiać się wstydliwą dolegliwością nietrzymania moczu.

Wszystkim powyższym zmianom towarzyszy przede wszystkim dyskomfort psychiczny. Do często występujących dolegliwości zalicza się nadmierna suchość pochwy, jak również brak satysfakcji z doznań seksualnych. Dzięki zabiegom rewitalizacji pochwy można przywrócić jej elastyczność, dzięki czemu zwiększy się wrażliwość na bodźce i nastąpi znaczna poprawa w nawilżeniu pochwy.

Waginoplastyka

Wiele kobiet po porodach może skarżyć się na słabsze odczuwanie bodźców seksualnych w wyniku rozluźnienia mięśni pochwy. Komórki mięśni gładkich wewnątrz pochwy z czasem ulegają zwiotczeniu, a tkanki tracą sprężystość. Aby przywrócić wnętrze pochwy do stanu sprzed porodu można poddać się zabiegowi laserowego zwężania pochwy. Laserowe obkurczanie tkanek pochwy jest bezpiecznie i nie wymaga hospitalizacji. Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny, co oznacza, że pacjentka poddana działaniu lasera nie odczuwa bólu z nim związanego. Pod wpływem wiązki laserowej włókna kolagenowe obkurczają się, pogrubiają, a także ulegają namnożeniu.

W ramach waginoplastyki można wykonać również korekcję defektów krocza, odtworzenie mięśni dna miednicy, a także podniesienie krocza.

Nici Vaginal Narrower

W ramach zabiegu Vaginal Narrower można zmniejszyć wejście do pochwy poprzez założenie specjalistycznych szwów w okolicy krocza. Nici są całkowicie wchłanialne, dzięki czemu pochwa zachowuje swój estetyczny wygląd bez śladów nacinania skóry oraz szycia. Głównym celem zabiegu jest zwiększenie doznań seksualnych pacjentki oraz jej partnera. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, jest szybki i bezpieczny dla pacjentki. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są choroby nowotworowe narządów płciowych, zaburzenia krzepnięcia krwi, a także stany zapalne okolic pochwy oraz sromu.

Jak widać, współczesna ginekologia estetyczna proponuje kobietom szereg rozwiązań na wiele wstydliwych problemów. Kluczową kwestią jest to, aby wszystkie zabiegi wykonywać w profesjonalnej klinice pod okiem doświadczonych lekarzy, którzy przeprowadzą go w odpowiednich warunkach. Kluczem do udanego zabiegu jest szczera rozmowa ze specjalistą, który sprosta oczekiwaniom klientki i rozwieje jej wszelkie obawy oraz wątpliwości.

Partnerem artykułu jest http://www.gabinetharmonia.pl/oferta/ginekologia/

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej