5 kluczowych zalet implantów zębowych

Każdy marzy o pięknym, zdrowym i białym uśmiechu. Jednakże, jeśli przez próchnicę zęby zostały zniszczone i osłabione, często zachodzi konieczność ich usunięcia. Wówczas w uzębieniu pojawiają się nieestetycznie wyglądające braki. W przywróceniu pięknego uśmiechu pomaga implantologia. Implanty zębowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które utraciły jeden, kilka lub nawet wszystkie zęby. Oto 5 kluczowych zalet implantów.

Implanty zębowe - zalety

1. Ingerencja tylko w miejscu brakującego zęba

Implanty pozwalają na zastąpienie brakującego zęba lub zębów bez konieczności ingerencji w sąsiednie, często zdrowe zęby. Na przykład w przypadku klasycznych mostów konieczne jest szlifowanie pobliskich zębów, aby taki most trzymał się w miejscu ubytku. W przeciwieństwie do takich metod celem nowoczesnej implantologii jest zachowanie naturalnych zębów i ich naturalnej struktury. Dzięki implantom uzupełnione zostaje miejsce, z którego został usunięty ząb, bez naruszania struktury sąsiednich zębów. Równocześnie implanty wzmacniają całe uzębienie, podczas kiedy most osłabia zęby podtrzymujące go. Są one wówczas narażone na dodatkowe obciążenie, któremu poddawany był dotychczas utracony ząb.

2. Trwałość

Implanty zębów są stabilne i trwałe. Ich wykonanie pozwala w bezpieczny i niemal bezbolesny sposób przywrócić naturalnie piękny uśmiech. Wyróżniamy dwa rodzaje implantów: tytanowe i jeszcze nowsze, cyrkonowe. Tytan, jako jedyny metal, jest bardzo dobrze przyjmowany przez ludzki organizm, co oznacza, że implant z niego wykonany nie jest traktowany jak ciało obce. Implanty cyrkonowe są najbardziej estetyczne, ponieważ przypominają naturalną tkankę zęba. Ten rodzaj materiału idealnie wiąże się z tkanką kostną. Implanty stomatologiczne stosuje się raz na całe życie. Nie ma konieczności ich wymiany. Warto również podkreślić, że są one również trwale zamocowane. Oznacza to, że nie stosuje się żadnych klejów do protez i nic się nie rusza, w przeciwieństwie do klasycznej protezy.

3. Odporność na próchnicę

Implanty zębowe nie są podatne na próchnicę, a to właśnie ona jest najczęstszym powodem konieczności wymiany korony/mostu. Gdy próchnica pojawi się w sąsiednich, naturalnych zębach, na których opiera się most, musi zostać on zdjęty, aby zaleczyć chore zęby. Implanty stomatologiczne są ponadto odporne na kwasy produkowane przez bakterie, które powodują próchnicę naturalnych zębów.

4. Bezbolesne wszczepienie

Wszczepienie implantów jest niemal bezbolesne. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, podobnym jak podczas leczenia zębów. Podczas jednej wizyty lekarz stomatolog może założyć kilka implantów zębowych. Aby mieć pewność, że implanty będą służyły przez całe życie, osoba na nie zdecydowana powinna udać się do stomatologa, który specjalizuje się w implantologii. Oceni on możliwości wszczepienia implantów, a następnie wykonania odpowiednią odbudowę protetyczną. Decydując się na implanty zębowe, warto wybierać klinki z najlepszymi specjalistami. Przykładem takiej placówki jest Niebodent. Z pełną ofertą można zapoznać się na stronie niebodent.pl.

5. Implanty na gwarancji

Każdy producent implantów daje dożywotnią gwarancję na swój produkt. W związku z tym, gdy założony implant ulegnie zniszczeniu, bądź coś się z nim dzieje podczas użytkowania, zostanie on wymieniony na nowy na koszt producenta. Implanty stomatologiczne to odwzorowanie naturalnego zęba i są wykonywane z najlepszych materiałów. Jeżeli producent daje dożywotnią gwarancję, oznacza to, że jego produkt jest naprawdę trwały i bezpieczny.

Implanty stomatologiczne posiadają naprawdę wiele zalet. Świadczy o tym przede wszystkim fakt, że z roku na rok zyskują one na popularności i są wybierane przez coraz większe grono osób. Więcej przydatnych informacji o implantach można znaleźć w artykule: „Implanty zębowe – koszt, wady, zalety i przeciwwskazania”.

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej