Jaką pomoc możesz uzyskać w ośrodku leczenia otyłości. Dowiedz się, jakie wsparcie otrzymasz od ekspertów bariatrii

Leczenie otyłości jest procesem czasochłonnym, skomplikowanym i wymagającym dużego zaangażowania zarówno ze strony Pacjenta, jak i lekarzy prowadzących. Nadmierna masa ciała i otłuszczenie jest nie tylko problemem natury estetycznej, ale także zdrowotnej.

Ośrodek leczenia otyłości – specjaliści

Lekarze alarmują, że zbyt duża waga może prowadzić do wielu schorzeń towarzyszących, takich jak cukrzyca, nadciśnienie czy bezdech senny. Dodatkowo specjaliści wskazują na związek pomiędzy częstszym występowaniem nowotworów (u kobiet – rak piersi i trzonu macicy, u mężczyzn – okrężnicy i gruczołu krokowego), a nadmierną masą ciała. Eksperci z zakresu bariatrii z wrocławskiej kliniki Medicus oferują wsparcie na każdym etapie leczenia. Opieka wykwalifikowanych psychodietetyków oraz chirurgów pozwala na powrót Pacjentów do dobrej formy i przede wszystkim do zdrowia.

ośrodek leczenia otyłości

Leczenie otyłości – skuteczne rozwiązanie

W przypadku otyłości (wskaźnik BMI powyżej 30) zbilansowana dieta i aktywność fizyczna często nie przynoszą zamierzonych efektów. Chirurgiczne leczenie otyłości jest najskuteczniejszą metodą walki z otyłością olbrzymią. Ośrodek leczenia otyłości w Medicus Clinic we Wrocławiu oferuje 3 rodzaje zabiegów bariatrycznych. Bariatra, czyli tzw. lekarz od otyłości po dokładnym wywiadzie z Pacjentem oraz przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych badań, dobierze metodę leczenia.

Bariatria – metody operacyjne

We wrocławskim Medicus Clinic specjaliści od leczenia otyłości stosują 3 metody operacyjne:

  • rękawową resekcję żołądka, która nazywana jest także zmniejszeniem żołądka i pozwala na redukcję objętości tego organu o 70-80%,
  • gastric-bypass, czyli tzw. wyłączenie żołądkowo-jelitowe – tę operację można wykonać na dwa sposoby – wykorzystując bypass jedno lub dwuzespoleniowy,
  • opaskę żołądkową.

Jak powinna wyglądać dieta po operacji bariatrycznej?

Operacja bariatryczna to jedynie początek drogi, jaką musi przejść Pacjent chory na otyłość, aby móc się cieszyć zdrowiem. Po zabiegu niezwykle istotne jest wprowadzenie zbilansowanej diety oraz przestrzeganie wszystkich zaleceń lekarzy. W ośrodku leczenia otyłości w Medicus Clinic personel zapewnia kompleksową opiekę zarówno przed, jak i po operacji. W trakcie pierwszych dni po zabiegu dozwolone jest jedynie picie wody mineralnej niegazowanej lub słabej herbaty. W kolejnych dniach Pacjent może zacząć próbować jeść zmiksowane zupy, jogurty pitne czy też pić niesłodzone soki owocowe. Po upływie około 3 tygodni płyny można stopniowo zastępować miękkim, wilgotnym pokarmem (nadal rozdrobnionym) takim jak: zmiksowane mięso mielone czy puree z ziemniaków. W kolejnym czasie do diety należy wprowadzać miękkie pokarmy stałe (gotowane chude mięso, warzywa, owoce bez skórki) tak, aby po około 2 miesiącach od operacji znów móc, bez problemu, jeść produkty spożywcze o stałej konsystencji.

Lekarz dietetyk – Wrocław

W okresie pooperacyjnym nieocenione dla Pacjenta jest wsparcie najbliższych oraz pomoc specjalistów. W ośrodku leczenia otyłości Medicus Clinic oprócz opieki okołooperacyjnej Pacjenci mogą liczyć na doświadczenie lekarzy dietetyków, którzy w oparciu o swoją wiedzę skomponują jadłospis, który dostarczy organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a jednocześnie będzie dostosowany do możliwości regeneracyjnych organizmu leczonego. Dodatkowo, osoby po operacji bariatrycznej mają zapewnioną pomoc psychodietetyka, który wspomoże proces odchudzania oraz dzięki swoim umiejętnościom skutecznie zmotywuje Pacjenta do utrzymania racjonalnego, zdrowego sposobu żywienia. Wrocławski ośrodek leczenia otyłości gwarantuje, także komfortowe warunki pobytu, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w pierwszych dniach rekonwalescencji.

Chcesz się dowiedzieć więcej o zabiegu? Wejdź na stronę StopOtylosci.pl lub odwiedź naszą klinikę zlokalizowaną pod adresem: pl. Strzelecki 24, 50-224 Wrocław.  

Źródło: Medicus Clinic - Klinika Leczenia Otyłości z Wrocławia

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej