Młoda i zdrowa skóra dzięki mezoterapii

Zmiany skórne pojawiają się na naszym ciele znienacka i niestety rzadko bywamy z tego powodu zadowoleni. Przebarwienia, łysienie androgenowe czy zmarszczki pod oczami wyglądają nieestetycznie i dodają nam lat. Często z ich powodu jesteśmy postrzegani inaczej, niż byśmy tego chcieli, co w prosty i bolesny sposób przekłada się na naszą pewność siebie. Aby pozbyć się kompleksów wywołanych efektami procesu starzenia, warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej.

Mezoterapia w Klinice Miracki

Mezoterapia – opis zabiegu

Współczesna medycyna estetyczna oferuje szerokie spektrum zabiegów na twarz i ciało, które poprawiają nie tylko nasz wygląd, ale również samopoczucie. Chcąc pozbyć się zmarszczek czy cellulitu, nie musimy już poddawać się inwazyjnym procedurom chirurgicznym. Nowoczesna technologia pozwala na stosowanie łagodniejszych metod, takich jak mezoterapia igłowa.

Zabieg mezoterapii jest przeprowadzany metodą iniekcji. Oznacza to, że substancje aktywne (np. kwas hialuronowy czy osocze bogatopłytkowe z komórkami macierzystymi) zostają wstrzyknięte płytko pod skórę pacjenta. Procedura ta ma dwa cele: podanie dobroczynnych preparatów leczniczych lub upiększających oraz wywołanie mikrouszkodzeń tkanek, które pobudzają skórę do regeneracji, wymiany komórkowej oraz wzmożonej produkcji kolagenu. Miejsca nakłuć są precyzyjnie wymierzone i znajdują się w odległości 5-20 mm od siebie. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Mezoterapia igłowa jest przeznaczona zwłaszcza dla pacjentów między 30. a 60. rokiem życia. Miejsca zabiegowe, które zostają poddane iniekcji, to przede wszystkim:

  • twarz,
  • szyja,
  • dekolt,
  • skóra głowy,
  • pośladki,
  • uda,
  • brzuch.

Mezoterapia igłowa – rodzaje zabiegu

Klinika Miracki w Warszawie wykonuje mezoterapię igłową przy użyciu różnych preparatów, w zależności od indywidualnych potrzeb i upodobań pacjenta. Największą popularnością w tym względzie cieszy się kwas hialuronowy, który stanowi naturalny element budowy naszych komórek, a po wstrzyknięciu działa nawilżająco i ujędrniająco na skórę. Jego zadaniem jest wypełnienie przestrzeni pomiędzy włóknami kolagenowymi oraz pobudzenie tkanek do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za sprężystość ciała. Kwas hialuronowy wiąże również wodę w skórze właściwej, co przekłada się na jej odżywienie.

Klinika Miracki oferuje również zabiegi mezoterapii Nithya, podczas których zostaje przeprowadzona iniekcja czystego kolagenu. Procedura ma na celu proste uzupełnienie ubytków tego budulca w skórze. Wysoka jakość i bezpieczeństwo stosowania preparatu sprawiają, że nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej, dlatego też zabieg ten poleca się zwłaszcza osobom szczególnie wrażliwym.

Warto zwrócić również uwagę na ofertę mezoterapii igłowej z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego. Preparat jest pobierany z krwi obwodowej pacjenta i zawiera komórki macierzyste, które wykazują wysoką skuteczność w terapiach przeciwstarzeniowych oraz przy leczeniu łysienia androgenowego.

Wszystkie zabiegi iniekcyjne mają na celu poprawę metabolizmu poszczególnych komórek skóry pacjenta. Widoczne na pierwszy rzut oka efekty to m.in. redukcja cellulitu, zmniejszenie widoczności rozstępów, a także wygładzenie zmarszczek, usunięcie przebarwień oraz zniwelowanie wiotkości skóry na twarzy, szyi i dekolcie. Zauważalna jest także poprawa mikrokrążenia, która objawia się wyraźnym rozjaśnieniem skóry oraz poprawą jej kolorytu. Głębokie nawilżenie i odżywienie tkanek pozwala na wizualne odmłodzenie wyglądu pacjenta nawet o kilkanaście lat! Galerie zdjęć “przed” i “po” zabiegach znajdują się na stronie https://klinikamiracki.pl.

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej