Detoks alkoholowy w profesjonalnej klinice – zalety

Odtrucie organizmu to często niezbędny element walki z chorobą alkoholową. Aby jednak detoks przyniósł oczekiwane rezultaty, powinien być przeprowadzony w odpowiednich warunkach przez wyspecjalizowanego w tym zakresie lekarza. Dlatego szczególnie skuteczne jest odtrucie przeprowadzane w profesjonalnej klinice detoksykacji. Jakie są zalety tego rozwiązania?

  1. Co to jest detoks alkoholowy?
  2. Ośrodek detoksykacji a detoks w domu

Co to jest detoks alkoholowy?

Odtrucie alkoholowe, zwane również detoksem, to podawana pacjentowi specjalna mieszanka elektrolitów, glukozy, witamin, a także dodatkowo środków przeciwbólowych oraz uspokajających. Tak podawany preparat ma na celu złagodzenie syndromu odstawienia alkoholu. Wpływa też wzmacniająco, jak również wyciszająco na pacjenta. Zazwyczaj odtrucie trwa kilka dni. Przed podaniem środków, lekarz przeprowadza wywiad lekarski i bada pacjenta. Na tej podstawie określa poziom zatrucia organizmu, a także siłę uzależnienia, co pozwala na dobranie odpowiedniej dawki leku.

Detoks alkoholowy w klinice

Detoks alkoholowy to skuteczne narzędzie w walce z uzależnieniem od alkoholu. Najczęściej jest pierwszym krokiem w procesie leczenia. Służy usunięciu z krwi pacjenta aktywnych substancji pochodzących z alkoholu. Wyrównuje ponadto odpowiednio gospodarkę witaminową, wodną oraz mineralną w organizmie.

Ośrodek detoksykacji a detoks w domu

Detoks może być przeprowadzony w warunkach domowych albo laboratoryjnych. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety.

Odtrucie w domu ma tę podstawową zaletę, że pacjent jest u siebie, a przez to czuje się bardziej komfortowo i pewnie. Należy jednak wiedzieć, że zazwyczaj odtrucie przeprowadzane w domu kończy się porażką. Pacjent, który długo przebywał w ciągu alkoholowym, może mieć tak silne objawy choroby, że nie jest w stanie poradzić sobie całkowicie z problemem. Bardzo szybko więc powraca do picia. Dlatego też znacznie lepszym i skuteczniejszym rozwiązaniem jest odtrucie w profesjonalnej klinice lub szpitalu, pod okiem wykwalifikowanych lekarzy.

Specjalistyczna klinika detoksykacji https://superdetoks.pl oferuje kompleksową opiekę nad pacjentem poddawanym odtruciu. Osobie uzależnionej podawane są indywidualnie dobrane do pacjenta dawki preparatu detoksykującego. Pacjent pozostaje pod opieką lekarzy specjalistów i pielęgniarek, w przypadku więc ewentualnych problemów zdrowotnych, uzyskuje szybko właściwą opiekę. Klinika zapewnia też szybkie przyjmowanie pacjentów. W chorobie alkoholowej niezwykle ważna jest prędkość działania, dlatego też pacjenci zazwyczaj mogą liczyć na przyjęcie jeszcze tego samego dnia od zgłoszenia chęci wizyty.

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej