Laserowa liposukcja - nowoczesna metoda modelowania sylwetki bez skalpela

Liposukcja laserowa VibrosatKto z nas nie marzy o idealnej sylwetce... Żeby osiągnąć pożądany efekt, decydujemy się na wyczerpujące treningi, notoryczne liczenie kalorii i wiele wyrzeczeń. Niestety czasem mimo stosowania diet i regularnego wysiłku fizycznego oporna tkanka tłuszczowa nie znika. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje nam wiele skutecznych i mniej inwazyjnych zabiegów poprawiających wygląd ciała. Jednym z nich jest modelowanie sylwetki bez użycia skalpela - laserowa liposukcja Endolift.


Dwa w jednym, czyli ujędrnienie i redukcja miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej 

Modelowanie sylwetki, miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej, ujędrnienie i poprawa napięcia skóry - to główne wskazania do laserowego zabiegu Endolift, o którym więcej przeczytaj tutaj. Procedura medyczna Endolift wykonywana jest laserem diodowym LASEmaR 1500, włoskiej firmy Eufoton®. Laser emituje energię o długości fali 1470 nm, która pochłaniania jest zarówno przez wodę, jak i tkankę tłuszczową. Energia lasera emitowana jest pod skórę poprzez specjalne, cienkie jak włos, mikrooptyczne włókna nowej generacji. Dają one możliwość indywidualnego doboru parametrów zabiegu do potrzeb pacjenta: stopnia zaawansowania wiotkości skóry, jak również ilości nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu lekarz oddziałuje zarówno na tkankę tłuszczową, jak i na skórę, dzięki czemu uzyskujemy dwa efekty jednocześnie: redukcję objętości i poprawę napięcia skóry. 

Liposukcja laserowa endolift brzucha

Liposukcja laserowa

Zdaniem eksperta

Mechanizm działania laserowej liposukcji Endolift jest dwojaki. Z jednej strony redukujemy tkankę tłuszczową dzięki termicznemu efektowi lipolitycznemu (zniszczeniu komórek tłuszczowych), a z drugiej - doprowadzamy do obkurczenia włókien kolagenowych i stymulujemy fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Wszystko to sprawia, że w stosunkowo mało inwazyjny sposób, w warunkach ambulatoryjnych, możemy uzyskać efekt zarówno napięcia, liftingu, jak i redukcji tkanki tłuszczowej - wyjaśnia dr n. med. Kalina Jędrzejko, chirurg i lekarz medycyny estetycznej w klinice FabSkin 

Kalina Jędrzejko Fabskin

Szybkie efekty bez bólu i rekonwalescencji 

Laser przebudowuje zarówno głębokie, jak i powierzchniowe warstwy skóry. Pierwsze efekty w postaci wysmuklenia sylwetki pacjenci mogą zaobserwować od razu. W ciągu kolejnych miesięcy, na skutek wzmożonej pracy fibroblastów i obkurczenia włókien kolagenowych, jeszcze bardziej przybierają na sile, a skóra staje się widocznie ujędrniona i bardziej napięta. Co ważne - jest to zabieg niechirurgiczny. Efekty w tym wypadku nie idą w parze z bólem i długim okresem rekonwalescencji. 

Dla kogo liposukcja bez skalpela Endolift?

Zabieg Endofit, który dla uzyskania jeszcze lepszych efektów można połączyć z mechanicznym odsysaniem tłuszczu, dedykowany jest osobom borykającym się z problemem miejscowego przerostu tkanki tłuszczowej. Zabieg usuwa nadmiar centymetrów, sprawiając, że staje się ona napięta i jędrna. Jest to odpowiednia propozycja dla osób, które oczekują szybkich efektów terapii. Zabieg liposukcji Endolift to procedura jednorazowa! 

Jak wygląda zabieg? Na początku lekarz rozbija tkankę tłuszczową podskórnie działając laserem, a następnie delikatnie odsysa tłuszcz przy użyciu specjalnego ssaka pracującego w trybie wibracyjnym. Cała procedura odbywa się w znieczuleniu miejscowym. 

Co potrafi zabieg Endolift? 

Zlikwidować fałdkę na brzuchu, odchudzić uda, wyszczuplić kolana i górne części ramion, pozbyć się tkanki tłuszczowej pod pośladkami. Endolift umożliwia także redukcję niewielkich depozytów tłuszczu w okolicy chomików i podbródka. Bezpieczeństwo i mała inwazyjność tej procedury daje możliwość zastosowania jej w najdelikatniejszych obszarach twarzy, jakimi są okolice oczu, szyi czy dekoltu.

Zabieg Endolift można wykonać nie tylko na ciało, ale również na twarz. 

Nowa era liposukcji 

Przełomowa technologia zastosowana w zabiegu Endolift pozwala precyzyjnie dobrać parametry zabiegowe do indywidualnych potrzeb pacjenta. W rezultacie zabieg liposukcji, czyli odsysania tłuszczu jest mniej bolesny od tradycyjnej liposukcji, czas rekonwalescencji krótszy, a Ty nie musisz martwić się o nierówności, które często są efektem ubocznym chirurgicznej liposukcji. Co bardzo ważne, u prawidłowo zakwalifikowych pacjentów, zabieg jest bezpieczny. Laser Endolift posiada certyfikat amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA), a jego mechanizm działania jest potwierdzony przez liczne badania, które dają gwarancję bezpieczeństwa. 

Więcej na temat odsysania tłuszczu (liposukcji) znajdziesz tutaj: https://fabskin.pl/zabieg-laserowa-liposukcja-z-mechanicznym-odsysaniem-tluszczu/

Chcesz rozstać się z oponką na brzuchu? Umów się na bezpłatną konsultację w klinice medycyny estetycznej FabSkin w Warszawie

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej