Depilacja światłem w domu - czy jest skuteczna?

Jeśli chodzi o domową depilację, opcji jest mnóstwo. Bez względu na to, czy Twoim celem są gładkie nogi i pachy, czy też pełna brazylijka, istnieją trymery, maszynki do golenia i zestawy do depilacji. Niestety, wszystkie te rozwiązania są tymczasowe, co oznacza, że po kilku dniach znów będziesz musiała się z nimi zmierzyć. 

Depilacja światłem w domu

Jeśli jednak szukasz bardzo trwałych rezultatów, jednak nie chcesz koniecznie wybierać się do salonu, istnieje kilka opcji, w tym domowe urządzenia do depilacji laserowej. To łatwe w użyciu i w pełni bezpieczne urządzenie, które możesz wykorzystać w zaciszu własnego domu. To idealna opcja szczególnie dla osób zapracowanych z napiętym harmonogramem. Depilacja światłem pozwala utrzymać gładkość skóry na długi czas. Pamiętaj jednak, że kluczem do skuteczności zabiegu jest wybór odpowiedniego urządzenia. Nasza propozycja to Philips IPL

Depilacja laserowa w domu – czy jest skuteczna? 

Jeśli masz już dość golenia, depilacji woskiem lub pęsetą, możesz rozważyć inne, bardziej trwałe metody usuwania włosów. Depilacja laserowa oferuje najdłużej utrzymujące się rezultaty. Chociaż nie są one całkowicie trwałe, możesz spędzić tygodnie bez konieczności ponawiania zabiegu. 

Depilacja laserowa działa z pomocą laserów o wysokiej temperaturze lub intensywnie pulsujących świateł (IPL), które rozpuszczają włosy i tymczasowo unieszkodliwiają mieszki włosowe. W ten sposób mieszki nie będą w stanie produkować nowych włosów nawet przez kilka tygodni. 

Dawniej, aby poddać się depilacji laserowej, trzeba było udać się do dermatologa. Choć eksperci nadal zalecają wizytę u profesjonalisty, możesz rozważyć zastosowanie zaawansowanych domowych urządzeń do depilacji laserowej, których możesz używać we własnym, wygodnym dla siebie miejscu. 

Jak używać urządzeń do depilacji laserowej? 

Jeśli już znalazłaś swoje wymarzone urządzenie do depilacji laserowej, musisz wiedzieć, jak właściwie go używać.  Aby utrzymać urządzenie w doskonałym stanie, przechowuj je w oryginalnym pudełku lub w bezpiecznym miejscu, takim jak szafka w łazience. 

Liczba zabiegów, których potrzebujesz, zależy od urządzenia i indywidualnego wzrostu włosów. Kluczem jest, aby być konsekwentny o swoim użyciu, aby zobaczyć wyniki. Chociaż depilacja laserowa jest często reklamowana jako trwała, rzeczywistość jest taka, że mieszki włosowe będą się goić i produkować nowe włosy w pewnym momencie. 

Może to również potrwać kilka sesji, aby zobaczyć wyniki. Nie należy jednak nadużywać urządzenia, ponieważ może to prowadzić do podrażnienia skóry i przebarwień. 

Skutki uboczne 

Hiperpigmentacja, pęcherze i podrażnienia to możliwe skutki uboczne u wszystkich użytkowników. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z wszystkimi instrukcjami dołączonymi do urządzenia, aby pomóc uniknąć podrażnień.  

Należy pamiętać, że w przypadku każdego urządzenia do usuwania włosów w domu lub procedury depilacji laserowej w gabinecie dermatologicznym, ważne jest, aby unikać woskowania obszaru między zabiegami. Należy raczej golić się tylko po to, aby zachować mieszek włosowy, dzięki czemu laser lub urządzenie IPL będzie miało na czym się skupić podczas kolejnego zabiegu. 

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej