Implanty zębów Warszawa

Obecnie jedną z najczęściej wybieranych protez stomatologicznych jest forma implantu zębowego. Jest to metoda, dzięki której uzupełnione mogą zostać zarówno pojedyncze braki uzębienia jak i całkowite bezzębie. Efekt zastosowania implantów zębowych jest niezwykle naturalny i trwały. Coraz więcej pacjentów decyduje się na zastosowanie tej nowoczesnej metody. 

Implanty zębów Warszawa

Czym jest implant zębowy?

Implanty zębowe to swojego rodzaju stomatologiczna śruba, która zostaje osadzona  w kości pacjenta. Implant ten ma kształt dobrany indywidualnie do pacjenta, w tym jego długość i szerokość. Dzięki tym parametrom implant pozwala na najlepszą retencję w kości oraz co najważniejsze na maksymalny czas jego użytkowania. Implanty zostały zaprojektowane tak, aby w anatomiczny sposób zastępowały naturalne zęby. W zależności od warunków kostnych zaistniałych w obrębie brakujących zębów pacjenta, kształt implantów może być różny. Dokładniej brane są pod uwagę: kształt wyrostka zębowego, struktury anatomiczne w pobliżu miejsca implantacji orz gęstość kości. Lekarz implantologii ostatecznie podejmuje decyzje o rodzaju implanta. Przed zabiegiem przeprowadzana jest szczegółowa diagnostyka, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Na konsultacje w sprawie implantu zębowego można udać się do http://www.wojcikclinic.pl/

Rodzaje implantów

Implanty są wytwarzane z różnych materiałów, obecnie pacjenci wybierają pomiędzy implantami tytanowymi, a cyrkonowymi. Oba te materiały cechują się niezwykłą trwałością oraz szybko integrują się z kością. Implanty stomatologiczne polecane są wszystkim, u których doszło do utraty zębów, lub całego uzębienia.

Dlaczego warto wybrać implanty zębowe?

Nieleczona utrata zębów może prowadzić do stopniowego zaniku kości, a w konsekwencji do patologii zgryzu, przykurczów mięśniowych w obrębie szczęki, chronicznych bólów głowy, a nawet do zmiany kształtu linii żuchwy. Wstawienie implantu zębowego nie tylko uzupełnia braki uzębienia, ale też przywraca jego swoistą równowagę. Zapobiega również niechcianym skutkom ubocznym nieleczonego bezzębia. Implanty stomatologiczne są bardzo komfortowe, w przeciwieństwie do standardowych protez. Kolejną zaletą implantów zębowych jest to jak bezpieczne są one dla zdrowia. Implanty bardzo rzadko ulegają odrzuceniu. Prawidłowo wszczepiony implant zębowy może służyć pacjentowi nawet dożywotnio.  

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej