Sprawdzony transport medyczny Poznań

Prywatny oraz refundowany przez NFZ transport medyczny to opcja, która ułatwia sprawowanie opieki nad osobą chorą i niesamodzielną. Dla wielu osób staje się wsparciem w codziennych czynnościach, a także pomocą w przypadku nagłych i zaplanowanych wizyt lekarskich. Z transportu sanitarnego bardzo często korzysta się, gdy trzeba przewieźć pacjenta leżącego i nieporuszającego się do sanatorium, zakładu długoterminowej opieki zdrowotnej czy na badania lub na wizytę do specjalisty. Warto pamiętać, że w tym wypadku nie chodzi tylko o kontekst zdrowotny, bo zdarza się również, że chory jest przewożony do innej miejscowości – na przykład do członka rodziny. To coś w rodzaju ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, która pozwala mieć pewność, że osoba zależna jest cały czas pod opieką fachowców.

Transport medyczny Poznań

Jak zamówić transport medyczny?

Z zasady transport medyczny Poznań pozwala przewieźć pacjenta do jednostki służby zdrowia, jeśli jednego stan zdrowia uniemożliwia jego samodzielne poruszanie się. Karetki można podzielić na podstawowe – oznaczone symbolem „P”, oraz specjalistyczne „S”, które mają fachowe wyposażenie oraz pracowników uprawnionych do wykonywania medycznych czynności ratunkowych. I dlatego w ramach usługi transportu medycznego są przewożeni pacjenci nawet w ciężkim stanie. Taki przewóz chorych jest bezpieczny. Natomiast transport sanitarny jest przeznaczony dla ludzi, którzy nie wymagają natychmiastowego leczenia oraz tych pacjentów, którzy się poruszają samodzielnie. Najczęściej karetkami typu “T” (transportowe) są przewożone osoby na badania czy do domów opieki. Pojazdy są przeznaczone dla pacjentów stabilnych, więc nie mają specjalistycznego wyposażenia oraz nie wdraża się w nich procedur medycznych wynikających z przepisów. Poza tym funkcjonuje zarówno prywatny transport medyczny lub sanitarny, jak i ten realizowany przez pogotowie ratunkowe. Je wzywa się w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.

Zasady korzystania z transportu sanitarnego

Usługa transportu medycznego nie musi być płatna. Na zlecenie lekarza podstawowej opieki zdrowotnej może być również zrealizowany przewóz chorych i wówczas jest finansowany ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Warto pamiętać o tym, że tego z typu transportu mogą skorzystać jedynie osoby z dysfunkcjami narządu ruchu, które nie mogą poruszać się środkami transportu publicznego. Poza tym ta usługa jest realizowana tylko w celu odbycia leczenia w najbliższym zakładzie opieki zdrowotnej, który udziela świadczeń we właściwym zakresie i z powrotem. Jeśli pacjent chce skorzystać na przykład z leczenia stomatologicznego w innym miejscu lub jest zdolny do samodzielnego poruszania się, musi zdecydować się na prywatny transport medyczny. Dzięki temu można szybko, bezpiecznie przewieźć osobę z miejsca zamieszkania na leczenie realizowane w dowolnym miejscu i w każdym momencie jest on pod opieką wykwalifikowanego personelu medycznego. A to daje komfort nie tylko pacjentowi, ale również opiekunom.

Decydując się na konkretny medyczny transport na przykład na terenie Poznania, warto dowiedzieć się, czy firma ma całodobową infolinię. To daje poczucie pewności, że w każdej sytuacji i o każdej porze otrzymamy pomoc. Poza tym ważne są także godziny, w jakich realizowane są profesjonalne usługi. Warto również się dowiedzieć, czy przewóz jest realizowany „z łóżka do łóżka”, czy też za zniesienie pacjenta do samochodu oraz jego wniesienie trzeba dopłacić. Pracownicy nie tylko zajmują się organizacją transportu materiałów biologicznych oraz osób do lekarza czy też ośrodków rehabilitacyjnych. W wielu sytuacjach pomagają również w załatwieniu niezbędnych formalności.

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej