Zabieg usunięcia zaćmy - gdzie wykonać szybko na NFZ?

Czas pomiędzy zdiagnozowaniem zaćmy, a operacją jej usunięcia jest kluczowy, aby nie dopuścić do powikłań, rozwoju innych chorób oczu czy nawet całkowitej utraty widzenia. Ponieważ zaćma nabyta w większości diagnozowana jest u osób po 55. roku życia, czas oczekiwania na zabieg usunięcia zamglonej soczewki powinien być priorytetem, który zadecyduje o wyborze kliniki okulistycznej.

Usunięcie zacmy na NFZ

Co to jest zaćma i jak odbywa się leczenie?

Starzejące się społeczeństwo oraz wyższa średnia długość życia sprawiły, że coraz więcej powszechnych chorób wiąże się z wiekiem. Tego rodzaju schorzeniem jest zaćma starcza zwana także zaćmą nabytą. Zaćma charakteryzuje się zamgloną soczewką oka, która sprawia, że widzenie jest nieostre, częściej dochodzi do trudności z określeniem odległości pomiędzy przedmiotami oraz widzeniem po zmroku. Zdarza się, że osoba, u której wystąpiła zaćma, widzi podwójnie lub jest nadwrażliwa na jaskrawe światło. Pogarszającego się wzroku nie można korygować za pomocą okularów, czy szkieł kontaktowych, gdyż jedyną możliwością wyleczenia zaćmy jest operacja, która polega na usunięciu zamglonej soczewki i zastąpieniu jej sztucznym odpowiednikiem.

Zaćma terminy

Powszechność oraz bezinwazyjność zabiegu usunięcia zaćmy sprawia, że terminy na wykonanie operacji w Polsce są odległe. Oczekiwanie na zabieg usunięcia zamglonej soczewki wpływa niekorzystnie na stan wzroku pacjenta, znacznie obniżając komfort życia osoby, u której zdiagnozowana została zaćma. Stąd tak ważne jest, aby znaleźć klinikę, która wykonuje zabiegi usunięcia katarakty bez długiej listy oczekujących.

 Operacja zaćmy NFZ - gdzie najszybciej?

Dużą popularnością wśród Polaków cieszą się operacje usunięcia zaćmy za granicą. Najwięcej ich wykonuje się u naszych południowych sąsiadów, lecz ciekawostką jest, że w centrum okulistycznym takim jak Klinika Tesin Medic Clinic, pracują lekarze z Polski. Ich doświadczenie oraz brak odległych terminów na wykonanie operacji usunięcia zaćmy sprawiają, że warto rozważyć właśnie tę klinikę. Niewiele osób wie, że zabieg może być refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a wszystko to dzięki umowie transgranicznej, która obowiązuje oba kraje. Pozostaje jedynie sfinansowanie transportu oraz noclegu, jeśli nie jesteś mieszkańcem południowej części Polski. Bliska odległość do polskiego Cieszyna sprawia, że nocleg możemy zarezerwować w kraju.

Dlaczego warto zapisać się na zabieg usunięcia zaćmy w Tesin Medic Clinic?

Czas oczekiwania na zabieg usunięcia zaćmy to główna, lecz nie jedyna zaleta operacji w Klinice Tesin Medic Clinic. Duża wprawa w wykonywaniu zabiegów usunięcia zaćmy oraz nowoczesny sprzęt medyczny sprawiają, że rzadko dochodzi tu do powikłań, a na porządku dziennym jest wykonywanie zabiegów u osób w podeszłym wieku. Operacja usunięcia zaćmy to jedna z niewielu operacji, która wykonywana jest bez najmniejszym obciążeń o seniorów w zaawansowanym wieku. To niezaprzeczalny dowód, że operacja usunięcia zaćmy to zabieg całkowicie bezpieczny, z którym nie warto zwlekać.

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej