Krem do twarzy z ceramidami - podstawa pielęgnacji skóry dojrzałej i przesuszonej

Rynek produktów kosmetycznych i pielęgnacyjnych stale poszerza swoje oferty. Dzięki temu, niezależnie od posiadanego typu cery, mamy pewność, że znajdziemy krem, który będzie odpowiadał na wszelkie potrzeby naszej skóry, zwłaszcza tej na twarzy. Jednym z najbardziej uniwersalnych kosmetyków ostatnich lat  jest krem z ceramidami. Czemu zawdzięcza tak wielką popularność? 

Krem do twarzy z ceramidami

Czym są ceramidy? 

Ceramidy to element, bez którego wypełnienie przestrzeni międzykomórkowej w organizmie nie byłoby możliwe. Są one bardzo potrzebnym składnikiem, ponieważ odpowiadają między innymi za barierę ochronną skóry. Odnosi się to zwłaszcza do naskórka oraz jego warstwy rogowej. Wraz z korneocytami tworzą na skórze powłokę, która nie przepuszcza wody. Jest to niezwykle istotne i odpowiada za elastyczność powierzchni, a tym samym za jędrność. Jeśli w naszym zestawie kosmetyków pielęgnacyjnych znajdzie się krem do twarzy z ceramidami, to możemy być pewni, że pozbędziemy się uczucia ściągnięcia skóry, a dodatkowo dodamy skórze promiennego wyglądu raz koloru. 

Do szczególnie niepokojących nas cech w przypadku cery możemy zaliczyć spadek elastyczności, szary kolor, uczucie suchości, łuszczenie oraz znacznie większą tendencję do powstawania zmarszczek. Jeśli zmagamy się z którymkolwiek z powyższych objawów, warto zainteresować się kosmetykami, które posiadają w swoim składzie ceramidy, ponieważ to właśnie ich brak może skutkować problemami z cerą. 

Krem z ceramidami, a typ cery

Wielką zaletą kremu z ceramidami jest to, że może on być stosowany przez wszystkich, niezależnie od typu cery. Szczególnie mocno poleca się stosowanie go do cery przesuszonej, ponieważ w tym przypadku jego użytkowanie niesie wiele pozytywnych skutków. Jest on świetnym rozwiązaniem dla posiadaczek cery dojrzałej, która w późniejszym wieku może stawać się pozbawiona blasku i powoli tracić swoją elastyczność. Co ciekawe, krem z ceramidami zaleca się stosować również osobom, które zmagają się z przetłuszczającą skórą. Tutaj problem jednak jest nieco bardziej złożony, a nadmierne wydzielanie sebum może być spowodowane utratą naturalnego nawilżenia. 

Wpływ ceramidów na naszą skórę, każdy z nas odczuje inaczej w zależności od posiadanego typu cery. Może zdarzyć się, że problemem będą zaskórniki otwarte. Jak się pozbyć tych niedoskonałości? W walce z pewnością pomogą kosmetyki, które w składzie zawierają ceramidy. W tym przypadku najlepiej jednak udać się do specjalisty, który oceni sytuację, przepisze odpowiednie leki oraz pomoże wdrożyć właściwą pielęgnację. 

Co warto wiedzieć o kosmetykach z ceramidami?

Popularność kosmetyków z ceramidami stale rośnie. Dlatego też coraz więcej producentów decyduje się na dodawanie tego składnika do produktów, które wypuszczane są na rynek. Warto pamiętać o tym, że problemy skórne mogą być skutkiem braku odpowiedniej ochrony wodno lipidowej, a co za tym idzie ubytków w strukturze międzykomórkowej, za którą odpowiedzialne są właśnie ceramidy. 

Najlepszym wyjściem jest stosowanie kremu z ceramidami rano i wieczorem. Wprowadzenie go do naszej porannej i wieczornej rutyny sprawi, że długi czas będziemy mogli cieszyć się jędrną i nawilżoną skórą. 

Warto szukać produktów od sprawdzonych marek, które charakteryzuje zaufanie klientów oraz rekomendacje. Pamiętajmy również o tym, że dobre kremy z ceramidami zawierają w sobie składnik hydrofilowy, jakim jest kwas hialuronowy. Stosując ten kosmetyk, możemy mieć pewność, że nasza skóra będzie zachwycała promiennym wyglądem.

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej