Mezoterapia igłowa -popularny zabieg

Sky Clinic to klinika medycyny estetycznej oferująca swoim klientom szereg różnego rodzaju zabiegów. Jej placówki znajdują się w Warszawie oraz we Wrocławiu. Pracownikami Sky Clinic są specjaliści z wieloletnim doświadczeniem i ogromną wiedzą z zakresu medycyny estetycznej i przeszczepu włosów. Klinika pomogła już tysiącom ludzi zadbać o zdrowy i młody wygląd cery, ładną sylwetkę i piękne włosy.

Mezoterapia igłowa

Sky Clinic to miejsce cieszące się dużym zaufaniem wśród klientów, które proponuje innowacyjne zabiegi przeprowadzane z zastosowaniem nowoczesnej technologii. Miejsce to proponuje profesjonalną opiekę i gwarantuje bezpieczeństwo wszystkich wykonywanych procedur. W ofercie kliniki znaleźć można takie zabiegi, jak: redermalizacja anti-aging, zabiegi rekonstrukcyjne, odsysanie tkanki tłuszczowej, dermapen, wolumetria twarzy, wypełnienie zmarszczek, lipoliza iniekcyjna, redukcja cellulitu, redukcja rozstępów, electri, tensor lift, peeling naprawczy DNA, komórki macierzyste, osocze bogatopłytkowe PRP, plastyka ramion, korekta powiek, lifting twarzy, przeszczep tłuszczu, plastyka brzucha, ginekomastia, przeszczep włosów czy mezoterapia igłowa.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest to niechirurgiczny zabieg, przeprowadzany miejscowo. Mezoterapia igłowa polega na podaniu do skóry właściwej odpowiednio dobranych preparatów. Są to środki rewitalizujące, witaminowe czy też leki. W celu ich podania specjalista wykonuje niewielkie i gęste nakłucia. Warto podkreślić, iż mezoterapia igłowa należy do najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Można ją stosować, niezależnie od rodzaju skóry. Terapia ta dostarcza skórze niezbędnych substancji aktywnych, dzięki czemu możliwa jest redukcja zmarszczek, jej znacznie zregenerowanie i odmłodnienie.

Procedura ta polega właśnie na uzdrawianiu i wzmacnianiu skóry od środka. Podczas mikronakłóć substancje odżywcze przedostają się głęboko pod skórę. Wstrzykiwany koktajl stanowi mieszankę odpowiednio dobranych substancji aktywnych, które muszą być dostosowane do potrzeb danego pacjenta. Substancji wykorzystywanych w tej procedurze jest wiele. Mezpterapia igłowa kojarzy się przede wszystkim z odmładzaniem wyglądu skóry, jednak często używa się jej też na całe ciało. Podczas zabiegów mezoterapii igłowej można ujędrnić i nawilżyć skórę, zredukować blizny, rozstępy czy cellulit. Mezoterapia igłowa może być wykonywana na skórę twarzy, szyi, dekoltu, brzucha, ud, ramion czy pośladków. Przeprowadzana jest też często mezoterapia igłowa skóry głowy. Co ważne, w klinice przeprowadzana jest także mezoterapia bezigłowa, w której trakcie substancje wprowadzane są pod skórę za pomocą impulsów elektrycznych.

Jakie koktajle wykorzystuje się do zabiegu mezoterapii igłowej?

Do wykonania mezoterapii igłowej niezbędne jest zastosowanie odpowiednio dobranego specyfiku. Głównym składnikiem koktajli jest często kwas hialuronowy, czyli ceniona na świecie substancja odmładzająca. Takie produkty mogą mieć też w składzie witaminę A, C, E, a także aminokwasy, czy peptydy biomimetyczne. W takich środkach mogą też znajdować się substancje czynne pochodzące z alg czy też z zielonej herbaty.

Wśród substancji aktywnych znajduje się też niekiedy koenzym Q10, który wygładza i uelastycznia skórę. W mezoterapii igłowej sięga się też często po osocze bogatopłytkowe, a więc odwirowaną i specjalnie przygotowaną krew własną pacjenta. Osocze odznacza się właściwościami regeneracyjnymi i wykazuje sporą skuteczność w odmładzaniu skóry. W przypadku zabiegów na obszarze ciała stosuje się środki zawierające np. DMAE, czyli substancję silnie liftingującą i napinającą skórę. Związek ten stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu oraz elastyny, odżywia skórę, poprawia napięcie mięśniowe i jej jakość.

O czym należy pamiętać, przed mezoterapią igłową?

Przed wykonaniem zabiegu mezoterapii igłowej pacjent musi pamiętać, aby:

  • poinformować specjalistę o nietolerancjach i alergiach,
  • w dniu zabiegu mezoterapii igłowej nie farbować włosów,
  • nie stosować leków enzymatycznych oraz aspiryny,
  • poinformować o przyjmowanych na stałe lekach.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapię igłową wykonuje się po wcześniejszym dobraniu specyfiku do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zabieg mezoterapii igłowej polega na wykonywaniu nakłuć, w celu podaniu środka. Mikronakłucia wykonywane są co 0,5-1,5 cm. Mezoterapia igłowa nie jest bardzo bolesna, jednakże pacjent może otrzymać środek znieczulający. Po terapii skóra może być lekko zaczerwieniona. Cała procedura trwa ok. 30-60 minut, w zależności od obszaru zabiegowego. Po zakończeniu tego zabiegu medycyny estetycznej specjalistka nakłada na skórę krem ochronny z filtrem UV.

Mezoterapia igłowa- zalecenia po zabiegu

Mezoterapia mikoigłowa i igłowa mają takie same zalecenia pozabiegowe. Najważniejsze jest właściwe dbanie o skórę zwłaszcza przez pierwszą dobę po zabiegu, gdyż wtedy jest najbardziej wrażliwa. Decydując się na ten zabieg medycyny estetycznej, należy zrezygnować po nim z: ekspozycji na promienie UV, sauny, solarium, basenu, siłowni. Oprócz tego nie należy pić alkoholu i trzeba zadbać o właściwą pielęgnację obszaru zabiegowego. Twarz najlepiej smarować specjalnymi kremami do skóry podrażnionej.

Mezoterapia igłowa- kiedy warto ją wykonać?

Mezoterapia igłowa przydaje się w wielu przypadkach.

  • zwiotczenie skóry,
  • utrata jędrności,
  • linie i zmarszczki,
  • spadek nawilżenia skóry,
  • utrata blasku,
  • przebarwienia,
  • cellulit,
  • łojotok,
  • słabe i wypadające włosy.

Zabieg mezoterapii igłowej zapewnia nawilżenie skóry, wspiera jej naturalne procesy regeneracyjne. Stymuluje produkcję kolegenu i przeciwdziała wypadaniu włosów. Za jego pomocą można dokonać korekcji zmarszczek i zadbać o lepsze ujędrnienie skóry. Dzięki zabiegu mezoterapii igłowej można spowolnić proces starzenia.

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej

Warto pamiętać, że istnieją pewne przeciwwskazania do mezoterapii. Nie jest ona polecana dla kobiet ciężarnych czy karmiących piersią. Oprócz tego nie wykonuje się zabiegu mezoterapii igłowej u osób:

  • cierpiących na łuszczycę czy egzemę,
  • z niestabilną cukrzycą,
  • z chorobami nowotworowymi od 5 lat od wyleczenia,
  • zażywających doustne kortysteroidy,
  • zażywających anrykoagulanty,
  • z nadwrażliwością na stosowane substancje aktywne,
  • z chorobami autoimmunologicznymi,
  • z czynnymi infekcjami wirusowymi czy też bateriowymi.

Mezoterapia igłowa- efekty

Efektem tego zabiegu jest dobrze odżywiona i ukrwiona skóra. Tkanki w miejscach, w których został podany koktajl, o wiele łatwiej przeprowadzają naturalne procesy (metabolizm, produkcja kolagenu). W zależności od podanego specyfiku, efekty mogą się trochę różnić. Profesjonalnie przeprowadzona mezoterapia igłowa zapewnia takie efekty, jak:

  • zredukowany cellulit,
  • gładka i jędrna skóra,
  • zmniejszone rozstępy,
  • rozjaśnienie cieni wokół oczu,
  • podniesienie owalu twarzy,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • zmniejszenie przebarwień,
  • zaprzestanie łysienia.

Mezoterapia igłowa daje trwałe efekty, które są zauważalne już po pierwszym zabiegu. Chcąc jednak cieszyć się jak najlepszym rezultatem, należy wykonywać od 4 do 6 zabiegów podczas jednej serii, po czym w odstępach 1 i 2 tygodniowych.

Najczęściej zadawane pytania

Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu mezoterapii igłowej?

Aby podtrzymać efekty, należy wykonywać serię zabiegów po 6 miesięcy, natomiast efekty utrzymują się kilka miesięcy.

Kiedy są widoczne pierwsze efekty po terapii?

Efekty widać już po kilku dniach, natomiast stan skóry ulega poprawie przez kolejne miesiące.

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej