Gorące źródła w Polsce przyciągają coraz więcej kuracjuszy. To propozycja nie tylko dla osób z problemami zdrowotnymi!

Co jak co, ale możliwość wygrzania się w gorącej wodzie jest jedną z najprzyjemniejszych wizji nachodzących nas w okresie jesienno-zimowym. Nic prostszego - wystarczy odwiedzić gorące źródła w Polsce. Choć mogą się one kojarzyć z propozycją tylko dla osób mających różnego rodzaju problemy zdrowotne, to w rzeczywistości są jak najbardziej dostępne również dla ludzi młodych, w sile wieku, cieszących się doskonałą kondycją fizyczną. Więcej o tym piszemy w naszym artykule.

Gorące źródła - Termy Bukovina

Czym właściwie są gorące źródła?

Gorące źródła to po prostu ujęcia wody termalnej, której pokłady znajdują się na znacznej głębokości, nawet kilka kilometrów pod powierzchnią ziemi. Taka woda jest naturalnie podgrzewana przez magmę, stąd po wydobyciu na powierzchnię wciąż zachowuje wysoką temperaturę i nierzadko musi być schładzana, aby można było się w niej bezpiecznie kąpać.

Najważniejszą zaletą wody termalnej jest wysoki poziom mineralizacji. Woda dobrej jakości, zasilająca najlepsze kompleksy termalne, zawiera wszystkie cenne składniki mineralne oraz specyficzne, w tym siarkowodór czy fluorki. Dzięki temu ma zastosowanie w terapii wielu chorób oraz może być wykorzystywana w formie uzupełnienia leczenia konwencjonalnego.

Korzyści z kąpieli termalnych

Woda termalna ma potwierdzone badaniami działanie terapeutyczne. Szczególnie dobrze sprawdza się w przypadkach kontuzji ortopedycznych, schorzeń neurologicznych, reumatoidalnego zapalenia stawów (w okresie bezobjawowym), chorób serca i układu oddechowego, a także zaburzeń metabolizmu. Co ciekawe, kąpiele termalne są coraz częściej zalecaną formą terapii uzupełniającej u osób, które przeszły COVID-19 i zmagają się z tzw. long-COVID.

Ponadto czas spędzony w basenie termalnym ma zbawienny wpływ na psychikę, pozwalając się całkowicie zrelaksować, pozbyć nadmiaru stresu i ustabilizować emocjonalnie.

Nie tylko dla zdrowia, ale też urody

Kąpiele w wodzie termalnej są znanym od wieków zabiegiem kosmetycznym – dziś nazwalibyśmy go „anti-aging”. Wysokiej jakości woda pozyskiwana z głębokich źródeł ma silne właściwości nawilżające, antyseptyczne i łagodzące podrażnienia. Znakomicie sprawdza się w terapii problemów dermatologicznych, w tym trądziku czy atopowego zapalenia skóry.

Regularne zażywanie kąpieli termalnych ujędrnia skórę, wyrównuje jej koloryt, a także zauważalnie spłyca zmarszczki. Nieprzypadkowo woda termalna stanowi dodatek do najlepszych i najdroższych kosmetyków pielęgnacyjnych oraz produktów o działaniu terapeutycznym (dermokosmetyków).

Gdzie znajdziesz najlepsze gorące źródła w Polsce?

W naszym kraju powstaje coraz więcej kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną. Potencjał geotermalny Polski jest ogromny, a szczególnie cenne zasoby gorącej, wysoko zmineralizowanej wody znajdują się na Podhalu, w okolicach Zakopanego.

Jeśli więc chcesz odnieść maksymalne korzyści zdrowotne i psychiczne z kąpieli w wodzie termalnej, to już teraz zaplanuj sobie kilkudniowy wypad pod Tatry. Naszą rekomendację ma jeden z najnowocześniejszych i najlepiej ocenianych kompleksów – słynne Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej.

Termy BUKOVINA kuszą nie tylko przebogatą ofertą SPA, szerokim wyborem zabiegów Wellness oraz nowoczesnym zapleczem basenowym, ale także najwyższą jakością wody termalnej. Jest ona pozyskiwana z ujęcia na głębokości 2400 metrów i po wydobyciu na powierzchnię wciąż utrzymuje temperaturę 64,5 stopnia Celsjusza.

Woda zasilająca baseny Term BUKOIVINA jest typu siarczanowo-sodowo-wapniowego, siarczkowego i fluorkowego. Charakteryzuje się wysokim stopniem mineralizacji wynoszącym aż 1593,2 mg/dm3. Pisząc krótko: jest to woda o wybitnych właściwościach zdrowotnych i kosmetycznych, a kąpiele w niej mają szerokie zastosowanie terapeutyczne.

Jeśli wypad na termy na kilka godzin nie wchodzi w grę z racji odległości, to nic straconego. Już teraz zaplanuj sobie nieco dłuższy, na przykład weekendowy pobyt, do czego zachęcają atrakcyjne pakiety w czterogwiazdkowym Hotelu BUKOVINA, będącym częścią tego samego kompleksu. Goście hotelu mają bezpośredni dostęp do strefy basenowej, mogą również korzystać z bogatej oferty nowoczesnego saunarium czy z zabiegów odnowy biologicznej w Wellness BUKOVINA.

Więcej o tym dlaczego gorące źródła w Polsce mogą już wkrótce stać się jednym z największych hitów turystycznych naszego kraju, przeczytasz w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/gorace-zrodla-w-polsce-to-wielki-turystyczny-skarb-naszego-kraju-czas-z-niego-skorzystac.

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej