Zmarszczki, których nie widać

Świat od dawna „oszalał” na punkcie wypełniania zmarszczek. Prześladujące kobiety i mężczyzn poczucie starości i powiązane z nim występowanie zmian na twarzy niwelowano za pomocą tego „cudownego” środka. Wszyscy rzecz jasna chcemy wyglądać młodziej niż wskazuje kalendarz. Co więcej chcemy wyglądać zdrowo, atrakcyjnie. Zmarszczki nie są ani trendy, ani sexy. Co współczesna medycyna kosmetyczna może nam zaproponować, by odesłać niekorzystny, „dojrzały” wygląd do szałasu? Botox, kwas hialuronowy, baby botox. Stosują go panie, stosują gwiazdy kina, estrady, biznesmeni, świat show biznesu.

Medi-tour Polska. Turystyka medyczna.

Z salonów szybko moda rozprzestrzeniła się i weszła pod strzechy. Dziś wypełnianie zmarszczek stało się elementem stylu życia. Gabinety medycyny kosmetycznej odwiedzane są przez turystów, którzy „znikając” ze swojego środowiska na urlop wracają młodsi, zdrowiej wyglądający, piękniejsi. Także w Polsce turystyka tego typu staje się popularna. Efekt jest pozytywnie zaskakujący, a dyskrecja tej formy jeszcze bardziej motywuje do podniesienia swojej atrakcyjności. 

Zacznijmy od początku. Zmarszczki nie dodają uroku, dlatego od co najmniej dwóch dekad stosuje się ich wypełnianie. To jakby uzupełnianie formy. Zabieg nie jest szczególnie inwazyjny, efekt jest natychmiastowy. Środek wypełniający aplikowany jest do skóry, bądź tkanki podskórnej dokładnie w miejscy pojawienia się zmarszczek. Nie trwa długo, w zasadzie jest bezbolesny co jest zasługą bardzo, bardzo cienkich igieł. 

 

 

Botox

Bardzo popularną formą stały się zabiegi z użyciem botoxu. Botox to nic innego jak toksyna botulinowa. Działa ona na zakończenia nerwów, dokładnie na ich połączenia. Dzięki temu mięśnie się rozluźniają a zmarszczki rozprostowują. Stosowano go do niwelacji zmarszczek w górnej części twarzy. Tak zwanych zmarszczek mimicznych. Jakkolwiek popularny Botox nie pozbawiony był wad. Nieodpowiednia ilość tego środka powodowała, że twarz wyglądała nienaturalnie, mimika była niewidoczna. Niestety ofiarą takiej przesady często padali pacjenci poddający się temu zabiegowi. Długo szukano środka, który mając właściwości botoxu nie posiadałby jednocześnie jego niedoskonałości. I udało się, mamy absolutny hit: Baby botox. Środek ten jest łagodniejszą formą, co pozwala uniknąć efektu „przedawkowania”, przedobrzenia. Wiele osób nadużywało klasycznego botoksu i z myślą o ich wyglądzie firmy przygotowały nowy produkt. Zabieg nie grozi już paraliżem mięśni twarzy, a efekt jest bardziej naturalny, wyraz twarzy nie jest aż tak ekspresyjny. Baby botox przeciwdziała powstawaniu nowych zmarszczek. Łagodniejszy, bezpieczniejszy i dający lepsze efekty szybko znalazł grono zadowolonych i stałych użytkowników. 

Dłużej niż na jedną noc, krócej niż na całe życie

Medi-tour Polska. Turystyka medyczna.

Zdecydowana większość preparatów krótkoterminowo działających oparta jest na naturalnie występującym w ludzkim ciele kwasie hialuronowym. Mówiąc obrazowym językiem kwas wiążąc cząsteczki wody przywraca świeżość i jędrność skórze. Stanowi on zastępcze źródło, bowiem w procesie starzenia się skóry cząsteczki kwasu hialuronowego zanikają powodując zmarszczki. Te ostanie wynikają także z mimiki twarzy, ekspresji emocji. Kwas nie powoduje uczuleń i nie ma w zasadzie medycznych skutków ubocznych. Trwałość efektów zabiegu jest różna, u każdego pacjenta nieco inna, ale szacuje się ją na około roku. Poza mechanicznym wypełnieniem preparat pobudza skórę. Regeneruje i wzmacnia. Polecany jest osobom powyżej 25 roku życia. U osób nieco starszych, które skończyły już 55 lat powinien być stosowany ostrożniej. Efekt będzie krótszy, bowiem wraz z wiekiem pacjenta skraca się długość działania kwasu. Stosowanie tej metody jest teoretycznie bezpieczne, ale wymaga doświadczenia. Pamiętać należy, że zbyt płytka aplikacja środka skutkuje pojawieniem się  grudek, za głęboka natomiast nie jest widoczna. Dodatkowo nawet perfekcyjnie wykonany zabieg nie gwarantuje nie pojawienia się sińców, które są wynikiem pęknięcia naczynek krwionośnych. Najczęściej tę metodą stosuje się do usunięcia „zmarszczek palacza” oraz „lwiej bruzdy”. 

Medycyna estetyczna staje się współcześnie idealną odpowiedzią na trendy społeczne, zmieniające się kanony urody. Pozwala na zachowanie dobrego wyglądu, który jest synonimem sukcesu, ale też sprzyja sukcesowi. Pozbycie się zmarszczek jest tylko jednym ze sposobów na podniesienie własnej atrakcyjności. Rozwój rynku sprawił, że cenowo metody wypełniania zmarszczek są dostępne każdemu. 

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej