Zabiegi laserowe lekiem na całe zło

Laser frakcyjny może znaleźć zastosowanie przede wszystkim w leczeniu niedoskonałości skóry. Dzięki niemu można wygładzić zmarszczki, usunąć wszelkiego rodzaju blizny, zmiany trądzikowe i rozstępy.

Przywracanie młodości

W jaki sposób działa to urządzenie? Laser frakcyjny emituje wiązki światła, które oddziałują na zniszczoną skórę. W ten sposób wpływa na naturalny proces gojenia się skóry. Świetne rezultaty przynosi pacjentom z ciemniejszą karnacją. Dzięki stymulacji laserem w skóry wytwarzany jest kolagen, który przywraca jej jędrność i niweluje wszelkie niedoskonałości naskórka.

Najczęstszymi obszarami, w których stosuje się laser frakcyjny są jest twarz, dekolt, szyja. Jednak to właśnie zabiegi na twarzy dają najlepsze rezultaty. Jest to spowodowane tym, ze można zastosować mocniejszą wiązkę światła niż w przypadku innych obszarów.

Krótko, długo

Zabiegi laserem frakcyjnym

W zależności od obszaru, który chcemy potraktować laserem frakcyjnym, zabieg może potrwać od 15 do 30 minut. Niekoniecznie musi być on użyty na całym obszarze np. dekolcie. Może być wykorzystany tylko w niwelowaniu blizn. Tak samo jest w przypadku twarzy.

Zabieg wykonywany jest kilku seriach, które są wykonywane w miesięcznych lub dwumiesięcznych odstępach czasu. Czasami użycie lasera wymaga znieczulenia miejscowego. Do tego celu używa się specjalnych kremów, które nakłada się kilka godzin wcześniej przed wizytą. W przypadku mniejszych obszarów, mogą być aplikowane zastrzyki znieczulające.

Zaczerwienienie to podstawa

Po zabiegu na skórze pojawiają się zaczerwieniania przypominające poparzenia słoneczne. Skóra może także nieznacznie krwawić. Opatrunek zakłada się na 48 godzin. Całkowite wyleczenie zależy od tego jak głęboko wiązka lasera została zaaplikowana, a także w zależności od obszaru na jakim został zastosowany.

Zazwyczaj rekonwalescencja trwa 3 dni. Wówczas pacjenci mogą wrócić do pracy lub powrócić do nakładania makijażu jeśli zabieg był wykonywany na twarzy. Zaczerwienienie może utrzymać się nawet do 5 dni.

Wskazówki dermatologa bezcenne

Bardzo ważną rzeczą jest stosowanie się do porad dermatologa po zabiegu. Lekarz może przepisać różne preparaty. Są to zazwyczaj kremy z witaminą A.

Należy także pamiętać, że skóra jest bardziej narażona na niekorzystne promieniowanie UV. Lepiej unikać bezpośredniego przebywania na słońcu dopóki zaczerwienienie nie zniknie całkowicie. Warto korzystać także z kremów z filtrem, aby uniknąć poparzeń słonecznych powodujących przedwczesne starzenie się skóry.

Kilkaset złotych i przeciwwskazania

Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego kosztują kilkaset złotych, więc nie należą do najtańszych. Potęguje to również fakt, że aby osiągnąć odpowiednie rezultaty, zabiegi te muszą zostać powtórzone nawet kilkukrotnie.

Są również przeciwwskazania do wykonywania tego zabiegu. Należą do nich ciąża, problemy z wątrobą czy zażywanie środków hormonalnych. Ponadto osoby, które posiadają tatuaże lub mają infekcje bakteryjne czy wirusowe również nie mogą skorzystać z tego rodzaju zabiegów.

Współpraca:
Artykuł stworzony przy wsparciu firmy IfaPro zajmującej się wyposażaniem salonów kosmetycznych w niezbędny sprzęt.
Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej