Łuszczyca jest chorobą coraz powszechniejszą

Obecne tempo życia wielu ludzi, niezdrowa dieta, ciągły stres oraz zanieczyszczenia środowiska sprawiają, że coraz częściej notuje się zachorowania na różnego rodzaju schorzenia cywilizacyjne. Wśród nich wymienić można choćby cukrzycę, która obecnie najczęściej wywoływana jest właśnie przez niezdrowy tryb życia, nadciśnienie, które wynika ze zbyt tłustej i niezdrowej diety oraz alergie pokarmowe i wziewne, które są trudne w leczeniu i wymagają stosowania odpowiedniej terapii przez całe życie.

Do grona tych chorób zaliczyć można obecnie także łuszczycęŁuszczyca

Jest to schorzenie, które dotyka obecnie coraz większą grupę ludzi. Łuszczyca jest chorobą, która może pojawić się niezależnie od płci oraz wieku pacjentów. Obecnie lekarze nie są w stanie stwierdzić, kto jest najbardziej zagrożony tym schorzeniem, czyli określić pewnej grupy szczególnego ryzyka. Co więcej, współczesna medycyna nie jest także w stanie stwierdzić, jakie są konkretne przyczyny zachorowań na tę chorobę. Przypuszcza się, że łuszczyca może być wywoływana zarówno przez czynniki genetyczne, jak i immunologiczne oraz środowiskowe. Wśród tych ostatnich zazwyczaj wymienia się długotrwały stres, napięcie nerwowe, ale też zmiany pór roku oraz przebyte inne choroby. Wiadomo także, że łuszczycę bardzo trudno się leczy. Tak naprawdę obecnie osoby, które dotknęła ta choroba, powinny raczej nauczyć się z nią żyć, niż próbować z nią walczyć.

Oczywiście objawy tej choroby nie są przez cały czas nasilone, a dermatolodzy potrafią je w pewnym stopniu niwelować lub chociaż łagodzić. Jednak takie leczenie nigdy nie daje pewności, że w przyszłości znowu do nas nie wrócą. Łuszczyca przejawia się przede wszystkim tym, że na ciele osoby chorej pojawiają się charakterystyczne czerwone plamy. Mają one regularne okrągłe kształty. Poza tym można łatwo pokazać ich granice. Dodatkowo skóra na tych zmianach skórnych się łuszczy tworząc warstwę białych lub srebrnych łusek.

Stąd pochodzi też nazwa tej choroby

Osoby chore powinny szukać pomocy u specjalisty dermatologa, najlepiej z doświadczeniem w dziedzinie immunologii (bo właśnie problemy z układem immunologicznym są obecnie uznawane jako najpewniejsza przyczyna choroby), który z pewnością doradzi, w jaki sposób najlepiej jest pielęgnować chorą skórę z czerwonymi i często swędzącymi zmianami. Doradzi też, jak zmienić swój tryb życia na taki, który pomoże zminimalizować ryzyko nawrotów choroby oraz przede wszystkim jak najbardziej złagodzić jej objawy. Oczywiście można także stosować niektóre z alternatywnych metod leczenia. Wśród nich często poleca się akupunkturę lub leczenie wodami termalnymi, czyli po prostu zanurzanie zmian skórnych w wodzie posiadającej odpowiednie właściwości lecznicze.

Źródło: www.i-apteka.pl

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej