Inteligentna epilacja laserowa – zabieg Vectus

W dzisiejszych czasach nadmierne owłosienie nie jest już wstydliwym tematem, gdyż bardzo powszechne stały się usługi salonów oferujących zabieg depilacji, z których chętnie korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. O ile fakt usuwania owłosienia jest normą, powinniśmy zastanowić się, jaka metoda będzie dla nas najlepsza i zapewni oczekiwane efekty. Mamy zatem do wyboru depilację mechaniczną, chemiczną i laserową. Badania udowodniły, że obecnie najskuteczniejszym zabiegiem, dającym długotrwałe efekty jest epilacja diodowym laserem Vectus.

Co to jest Vectus?Vectus - efekt po zabiegu depilacji

Vectus to laser diodowy, to wyjątkowe urządzenie, które zostało stworzone przez amerykańską firmę Polmar. Innowacyjna technologia i skuteczność została potwierdzona międzynarodowym certyfikatem FDA. Laser ten emituje fale o długość 810 nm., powoduje trwałe usunięcie owłosienia, a także przebarwień z wybranych obszarów.


Co wyróżnia epilację laserową Vectus?

Badania potwierdziły, że nowatorskie rozwiązania zastosowane w urządzeniu Vectus sprawiają, że jest to najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza metoda pozbywania się niechcianego owłosienia.

Laser Vectus wyróżnia:

  • Wbudowany inteligentny czytnik o nazwie Skintel, który mierzy poziom melaniny w skórze. Dzięki temu parametry zabiegu są dobrane do indywidualnych potrzeb pacjenta;
  • Zastosowanie technologii PhotonRecyclingSM, która powoduje ponowne wykorzystanie światła odbitego od skóry – dzięki temu w znacznym stopniu wzrasta efektywność zabiegu;
  • Głowica Advanced ContactCoolingSM sprawia, że skóra jest chłodzona zarówno bezpośrednio przed emisją światła, w trakcie działania lasera, a także po zabiegu, minimalizuje odczuwanie ciepła, mimo wysyłania silnych impulsów.
  • Większa końcówka lasera diodowego powoduje, że szybkość pracy urządzenia jest nieporównywalnie wysoka, w porównaniu z innymi produktami opartymi na zbliżonej technologii.

Jak wygląda i ile trwa zabieg wykonywany laserem Vectus?

Przed przystąpieniem do właściwego zabiegu, dzięki wykorzystaniu czytnika Skintel badany jest poziom melaniny, co pozwala na ustawienie optymalnych parametrów zabiegu. Jest to niezwykle istotne, gdyż światło emitowane przez laser w trakcie zabiegu jest absorbowane przez barwnik. Proces ten wywołuje fototrmolizę, czyli inaczej mówiąc termiczną destrukcję mieszka włosowego. Jednocześnie zapewnia się pacjentowi maksymalne bezpieczeństwo i eliminuje ryzyko poparzenia. Następnie dobiera się odpowiednią głowicę – małą lub dużą, która w momencie przyłożenia do skóry emituje impuls światła. Wiązka energii jest pochłaniana przez melaninę włosa, uszkadzana jest trwale macierz i przestaje odrastać włos. Zabieg jest krótki – trwa od kilku do kilkunastu minut.

Jak często trzeba powtarzać zabieg, aby zobaczyć efekty?

Biorąc pod uwagę proces wzrostu włosa zabieg Vectus należy przeprowadzić w cyklach.

W pierwszej sesji urządzenie Vectus usuwa około 30 % włosów, które są w fazie wzrostu – tylko na te działa laser. Warto podkreślić, że im włosy są ciemniejsze i grubsze tym efekt będzie lepszy. Zaleca się wykonanie 3-4 zabiegów, co spowoduje usunięcie około 90 % ciemnych włosów. Przy jaśniejszych włosach zachodzi konieczność wykonania 5-6 sesji epilacji laserowej. Pomiędzy poszczególnymi zabiegami należy robić 2-3 tygodniowe przerwy. Pozostały odsetek będą stanowiły włosy jasne, delikatne, które nie są widoczne.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu laserowego Vectus?

  • Ciąża i laktacja;
  • Przerwana ciągłość naskórka, zakażenia i infekcje skórne;
  • Posiadane bliznowce, bielactwo lub łuszczyca;
  • Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi;
  • Przyjmowanie leków i ziół fotouczulających;
  • Epilepsja;
  • Rozrusznik serca i inne wszczepione urządzenia metalowe i elektroniczne;
  • Terapia retinoidami,
  • Cukrzyca;
  • Świeża opalenizna, zarówno naturalna, jak i sztuczna.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Przede wszystkim należy unikać ekspozycji na słońce, tudzież zrezygnować z wizyt w solarium przez minimum 2 tygodnie. Nie wolno zażywać leków i ziół powodujących uczulenie na słońce. Do pielęgnacji skóry używać delikatnych i łagodzących podrażnienia środków. Pomiędzy zabiegami nie wolno wyrywać włosów, które wchodzą w fazę wzrostu, co zakłóciłoby uzyskanie finalnego efektu.

 

Autor artykułu
Artykuł przygotowany przez firmę www.esteticmed.pl Klinika Medycyny Estetycznej

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej