Co zrobić, gdy boli ząb?

Wszyscy chyba już zdążyliśmy przekonać się na własnej skórze, jak wiele przykrości może wiązać się z bólem zęba. Jego przyczyny mogą być naprawdę najróżniejsze – od naszych własnych zaniedbań, przez stany zapalne, aż po znacznie poważniejsze schorzenia. O ile tym pierwszym możemy prosto zaradzić, dbając o stan naszego uzębienia i regularnie odwiedzając gabinet dentystyczny, to w pozostałych przypadkach niestety na wystąpienie bólu zęba nie mamy nawet najmniejszego wpływu.

Z uwagi na jego dużą intensywność i trudny do zniesienia nawet przez najtwardsze osoby charakter, kiedy już taki ból nas dopadnie, sięgamy po wszystkie możliwe sposoby – tymczasem tylko jeden z nich jest naprawdę skuteczny.

Nie marnuj czasu i zdrowia na leki przeciwbólowe

Co zrobić gdy boli ząb

Wielu z nas w odpowiedzi na nie dający normalnie funkcjonować ból zęba, sięga po leki przeciwbólowe. Pamiętać należy jednak o tym, że jest to jedynie chwilowe rozwiązanie, które pomóc nam może tylko wytrzymać aż do terminu wizyty o dentysty – żadne leki nie są w stanie bowiem zlikwidować bólu. Nie bez znaczenia jest też wpływ, jaki środki przeciwbólowe wywierają na nasz organizm – w dużych dawkach mogą działać toksycznie na nerki i wątrobę. Co więc robić, kiedy ból zęba jest naprawdę nie do zniesienia?

Odpowiedź może być tylko jedna...

...chodzi rzecz jasna o wizytę u dentysty. Współczesna stomatologia stoi na naprawdę wysokim poziomie i nawet najbardziej skomplikowane zabiegi, takie jak chirurgia stomatologiczna są dla pacjentów gabinetów dentystycznych całkowicie bezbolesne. Decydując się na prywatną wizytę u dentysty nie musimy także obawiać się długich terminów – w najgorszym razie bowiem przyjdzie nam czekać maksymalnie kilka dni.


Chirurgia stomatologiczna – kiedy jest konieczna?

Chociaż niektórym już na sam dźwięk tych słów po plecach biegną dreszcze, to w rzeczywistości nie ma się czego obawiać – przynajmniej dziś, kiedy medycyna dysponuje wieloma skutecznymi środkami przeciwbólowymi, dzięki którym zarówno sam zabieg, jak i trwająca po nim rekonwalescencja nie wiążą się z żadnym bólem. Chirurgia stomatologiczna okaże się na pewno bardzo przydatna, kiedy zmagamy się z różnego rodzaju ropniami, zakażeniem zębodołu bądź ekstrakcją za pomocą dłutowania.

Nie tylko zęby

Chirurgia stomatologiczna przyniesie pomoc także pacjentom z poważnymi brakami w uzębieniu – dysponuje ona bowiem metodami, dzięki którym braki te można będzie skutecznie ukryć. Chodzi tu zarówno o zwykłe protezy, jak te stałe, a konkretnie – przygotowują one pacjentów do następnych etapów leczenia.


Pomoc przy artykule:
Krakowska klinka stomatologiczna specjalizująca się w chirurgii stomatologicznej - Stomatologia Świątkowska Kraków

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej