Endermologia - nowoczesna technologia w służbie pięknu

Bycie atrakcyjnym zawsze stanowiło jedno z ludzkich pragnień. Od wieków opracowywano różnego rodzaju metody mające na celu uzyskanie ciała zgodnego z panującymi kanonami piękna. Współcześnie ideałem jest sylwetka szczupła, z jędrną skórą, delikatnie zarysowanymi mięśniami oraz o zdrowym kolorycie. Upływ czasu, życie w ciągłym pośpiechu, nie(zawsze)zdrowe odżywianie czy brak aktywności fizycznej nie sprzyjają tym staraniom. Często jednak jest tak, iż pomimo diety, regularnie podejmowanego wysiłku ciało naszych marzeń wydaje się być poza zasięgiem.

Rozwiązaniem do niedawna była jedynie chirurgia plastyczna. Jednakże już w latach 60 - 70 popularność zaczęła zdobywać oferująca mniej inwazyjne zabiegi upiększające medycyna estetyczna. Jednym z zabiegów posiadającym wielowymiarowe zastosowanie jest endermologia. Unikalna metoda masażu została wynaleziona w latach 80 ubiegłego wieku, we Francji. W Polsce zabieg ów można wykonać w jednym z ponad 350 gabinetów na terenie całego kraju, przy czym występują pewne różnice w cenach a także w użytkowanym sprzęcie. Co ciekawe – zabiegi oferują nie tylko salony z wielkich miast, ale także mniejsze gabinety.  Największy wybór mają jednak mieszkanki (i mieszkańcy) Warszawy, Poznania, Krakowa, Katowic czy Wrocławia.

Endermologia - podczas zabiegu

Endermologia - co w niej takiego wyjątkowego?

Endermologia to najprościej rzecz ujmując masaż podciśnieniowy wykonywany przez specjalną maszynę. Urządzenie naśladuje ruchy masażysty, jednak różnicę stanowi siła nacisku - nie ulegająca wahaniom i jednolita. Masaż odbywa się z wykorzystaniem specjalnej głowicy, wyposażonej w dwie, pracujące niezależnie od siebie rolki. Kluczowym elementem jest jednakże komora ssąca, zasysająca masowany fałd skóry w próżnię. Intensywność masażu można oczywiście dopasować do potrzeb indywidualnych. Endermologię cechuje wysoka skuteczność głównie dlatego, że nie oddziałuje ona na zewnętrzną warstwę skóry, ale na jej głębsze warstwy, wraz z tkanką łączną. Dzięki temu walka z cellulitem, zmarszczkami, zwiotczeniami, bliznami, rozstępami czy nadmiarem tkanki tłuszczowej staje się dużo łatwiejsza.

Przed zabiegiem... 

Zanim zdecydujemy się jednak na usługę masażu próżniowego warto pamiętać o kilku sprawach. Przede wszystkim - pojedyncza wizyta w salonie niewiele zdziała. Konieczne jest wykupienie całego pakietu (minimum 6 zabiegów). Dobrze jest przed całą procedurą udać się na konsultację ze specjalistą kosmetologii. Pomoże on nam określić, na jakie partie ciała możemy zastosować zabieg, a gdzie nie jest to konieczne. Już na tydzień przed procedurą powinniśmy się do niej odpowiednio przygotować, poprzez systematyczne nawilżanie organizmu od wewnątrz (min. 2 litry wody niegazowanej na dobę). Krok ten sprawi, iż organizm efektywniej i szybciej pozbędzie się toksyn po zabiegu.

...i w jego dniu

Choć sformułowanie "masaż próżniowy wykonywany mechanicznie" nie budzi zbyt pozytywnych skojarzeń, to warto zauważyć, że endermologia jest metodą nieinwazyjną i całkiem przyjemną. Ma odprężające działanie, mimo że jednocześnie usprawnia krążenie krwi oraz usuwanie toksyn z organizmu. Pierwszym krokiem jest włożenie specjalnego kombinezonu (o ile decydujemy się na endermologię ciała). Następnie rozpoczyna się sterowany komputerowo zabieg, z wykorzystaniem specjalistycznej głowicy. Skóra jest rolowana w obie strony oraz ugniatana w różnych kierunkach. Ma to na celu stymulację krążenia oraz przemiany materii w tkankach. Toksyczne substancje są z organizmu usuwane, za to wzmaga się produkcja kolagenu i elastyny. Procedura zabiegowa trwa od 30 - 40 minut, w zależności od gabinetu.

Efekty - nieco później

Na widoczne rezultaty trzeba poświęcić więcej czasu i środków finansowych. Potrzebnych jest kilka, a nawet kilkanaście zabiegów, w zależności od tego, w jakiej kondycji jest nasze ciało. Wiele gabinetów spa&wellness oferuje specjalne pakiety, dzięki którym cena serii zabiegów jest dużo korzystniejsza. Endermologia umożliwia nie tylko odzyskanie pięknego, ale i zdrowego ciała. Można ją stosować również na wybrane partie - jak twarz. Zabiegi masażu próżniowego wspomagają pozbywanie się toksyn, redukcję cellulitu, stymulują przemianę materii, ujędrniają skórę, ale prócz tego - minimalizują skłonności do powstawania obrzęków , są także swoistym remedium na zespół ciężkich nóg. Warto rozważyć poddanie się temu zabiegowi, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż w przeciągu kilku lat wydamy jego równowartość na nie zawsze skuteczne kosmetyki antycellulitowe, ujędrniające czy przeciwobrzękowe.

Ogólne przeciwwskazania

Mimo, iż zabiegi medycyny estetycznej nie są zbyt inwazyjne, to jednak w przypadku endermologii - istnieją przeciwwskazania do jej wykonywania. Zabiegowi nie powinny poddawać się osoby w ciąży (bądź takie, które przeszły trudny poród), karmiące piersią, posiadające skłonności do żylaków, pękających naczynek, zapalenia żył. Również chorzy na raka muszą wstrzymać się z zabiegiem do momentu zakończenia terapii. Endermologia miejscowa nie jest zalecana także wtedy, gdy występują naczyniaki, tłuszczaki bądź przepuklina brzuszna.

 

Autor artykułu
Więcej o zabiegu Endermologii można przeczytać na stronie gabinetu medycyny estetycznej Ladies Clinic.

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej