Nowoczesne metody leczenia łuszczycy

Łuszczyca to choroba skóry, której nie możemy wyleczyć, możemy jednak skutecznie walczyć z jej objawami. Dzisiaj dysponujemy co najmniej kilkoma sposobami na ich niwelowanie. Należą do nich preparaty do stosowania na skórę, leki doustne lub zastrzyki. Nie każdy wie, że skuteczne są także kąpiele siarczkowe, naświetlania, krioterapia, a także odpowiednia dieta.

Nowoczesne metody leczenia łuszczycy

Objawy

Podstawowym objawem łuszczycy jest pojawienie się na łokciach, kolanach i owłosionej skórze głowy czerwonobrunatnych grudek pokrytych suchymi łuskami. Przyczyną ich powstawania jest nieprawidłowe działanie układu immunologicznego. W normalnie funkcjonującej skórze proces przemiany komórek trwa ok. miesiąca, w łuszczycy układ odpornościowy wcześniej wysyła sygnały, które skracają ten proces do ok. 4 dni. Nowe komórki dojrzewają zatem zbyt szybko, a stare nie nadążają się złuszczać.

Wielu chorych na łuszczycę boryka się także z bólem stawów. Tzw. łuszczyca stawowa, przypominająca reumatoidalne zapalenie stawów, może prowadzić do zniekształceń, a nawet inwalidztwa. Choroba często obejmuje również paznokcie, na których pojawiają się punktowe wgłębienia, pofałdowania i przebarwienia.

Przyczyny

Na pojawienie się łuszczycy może mieć wpływ podłoże genetyczne i zaburzenia układu immunologicznego. Duże znaczenie mają także tzw. czynniki prowokujące, takie jak stres, przyjmowanie niektórych leków, infekcje bakteryjne czy zaburzenia hormonalne. Choroba może nas dotknąć praktycznie w każdym wieku. Najczęściej diagnozuje się przypadki, w których pierwszy jej rzut wystąpił pomiędzy 10. a 30. rokiem życia. W ostatnich latach pojawia się także u osób po 70-ce, co najprawdopodobniej jest spowodowane przyjmowaniem niektórych leków, np. betablokerów stosowanych w kardiologii.

Leczenie

Dzisiaj dysponujemy już kilkoma sposobami leczenia łuszczycy. Możemy stosować preparaty zewnętrzne (o działaniu przeciwzapalnym, złuszczające) czy sterydy (pomagające zahamować zbyt szybkie dojrzewanie komórek naskórka), leki doustne lub zastrzyki, a także zdecydować się na naświetlania skóry promieniami UVB (fototerapia) lub terapię PUVA (fotochemioterapia, czyli połączenie leków i światła). Jednak, aby uzyskać najlepsze efekty powinniśmy połączyć co najmniej kilka z tych sposobów. Taką możliwość oferuje Hotel Medical SPA Malinowy Dwór, który w porozumieniu z lekarzami wprowadził specjalny pakiet kuracyjny, pomagający łagodzić objawy łuszczycy.

W trakcie 15-dniowego pobytu w obiekcie, osoba borykająca się ze wspomnianymi dolegliwościami otrzyma pełne wsparcie medyczne, ale też szereg zabiegów zdrowotnych, pielęgnacyjnych i relaksacyjnych. Należą do nich: złuszczające naskórek i spowalniające metabolizm skóry właściwej kąpiele w najsilniejszej na świecie solance siarczkowej, łagodząca objawy łuszczycy krioterapia, sesje lampą Dermalight, a także nawilżające zabiegi na ciało z łagodzącą maską biosiarczkową. Kąpiele w solance siarczkowej zmniejszają także dolegliwości bólowe, obrzęki  i poprawiają ruchomość stawów, co jest bardzo istotne w przypadku łuszczycy stawowej.

 

Więcej informacji na temat pakietu kuracyjnego, pomagającego w łagodzeniu objawów łuszczycy można znaleźć na stronie www.malinowehotele.pl

Zobacz także: Hotel Medical SPA Malinowy Dwór

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej