Problemy z bezsennością

Bezsenność jest częstym problemem, który ma bardzo zły wpływ na nasz  nastrój, brak energii, ogólny stan zdrowia i zdolność do funkcjonowania w ciągu dnia. Przewlekła bezsenność może przyczynić się do poważnych problemów zdrowotnych. Są jednak możliwości poprawy snu i wyeliminowania bezsenności polegające na zmianie stylu życia i codziennych nawyków.

Wykonując prosty test sprawdzisz czy cierpisz na bezdech senny. Sprawdź tutaj!

Problemy z bezsennościąBezsenność jest olbrzymim problemem. Każdego dnia kładziemy się do łóżka pozwalając naszemu organizmowi wypocząć. Po wyspanej nocy powinniśmy wstawać z uczucie wypoczęcia i odświeżenia. Ponieważ różne osoby potrzebują różnej dawki snu, bezsenność jest zdefiniowana przez jakość snu i liczbę godzin snu lub jak i szybkość zasypiania. Nawet jeśli spędzasz osiem godzin w nocy w łóżku, ale rano jesteś nadal senny i zmęczony, a uczucie to utrzymuje się w ciągu całego dnia, może to być objaw bezsenności.

Problem z bezsennością to przede wszystkim zaburzenie procesu snu. Powodów takich zaburzeń może być wiele I każdy może borykać się z innym. Dla jednej osoby za zakłóceniem snu może stać coś tak prostego, jak picie zbyt dużej kofeiny w ciągu dnia lub bardziej złożonego problemu jak stanu chorobowy, nadmierny stres lub uczucie przeładowania obowiązkami.

Dobrą wiadomością jest to, że większość przypadków bezsenności można wyleczyć bez potrzeby odwiedzania apteki czy korzystania z porad specjalistów. W celu właściwego leczenia bezsenność, trzeba stać się detektywem snu. Emocjonalne kwestie, takie jak stres, lęk i depresja powodują połowę wszystkich przypadków bezsenności. Ale nasze przyzwyczajenia i rutyna I brak dbałości o zdrowie fizyczne mogą również odgrywać znaczącą rolę. Spróbuj zidentyfikować wszystkie możliwe przyczyny swojej bezsenności i wyeliminować te czynniki, które mogą negatywnie wpływać na twój organizm pozbawiając go zdrowego odpoczynku i snu.

Czasami bezsenność trwa tylko kilka dni i przechodzi samoczynnie, zwłaszcza, gdy jest związana z  przejściowymi problemami, takimi jak stres przed nadchodzącą rozmową, bolesnym rozstaniem, śmiercią bliskiej osoby. Przewlekła bezsenność jest zazwyczaj związana z postawą psychiczną i problemami natury psychologicznej. W takich przypadkach niezbędna jest porada specjalisty. Badanie może polegać na analizie trybu snu, poprzez umieszczenie pacjenta w szpitalu na krótki okres czasu i obserwacji jego zachowań i pracy mózgu podczas snu.

 

Artykuł przygotowany przy współpracy z apteką internetową apo-discounter.pl

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej