Jak sobie radzić z cellulitem?

Cellulit to problem dotyczący wielu kobiet. Pojawia się głównie na udach, ale nie tylko. Występuje bowiem także na pośladkach, brzuchu, łydkach, ramionach a czasem nawet i na plecach. Oczywiste jest to, że każda kobieta wiele by dała, by się go pozbyć. Jednakże, jak to zrobić? Prezentujemy kilka najpopularniejszych sposobów.

Jak sobie radzić z cellulitem

Cellulit, czyli inaczej skórka pomarańczowa jest czymś, z czym boryka się większość współczesnych kobiet. Niestety, jest to defekt urody, który większości pań psuje spojrzenie na siebie nawet, jeżeli jest niewielki. Jest to problem związany z nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej. Warto wiedzieć, że jest to przede wszystkim problem kosmetyczny, a nie - jak w przypadku cellulitisu - problem związany z zapaleniem tkanek podskórnych wymagających leczenia farmakologicznego. Chociaż pojęcia te używane są zamiennie, dobrze jest wiedzieć że nie jest to jedno i to samo, i wymaga innego leczenia.

Czy pozbycie się cellulitu jest możliwe?

Pozbycie się cellulitu jest możliwe, chociaż jest to czasochłonne. Pozbycie się go raz nie jest również związane z poradzeniem sobie z nim na stałe, ponieważ jeżeli wróci się do poprzedniego stylu życia, powróci również cellulit. Czym jest ten dobry styl życia? Przede wszystkim dobrą dietą oraz aktywnością fizyczną. Problemy z tkanką tłuszczową związane są z tym, że produkty przemiany materii nie są usuwane z organizmu. Odkładają się oferując wielu kobietom, zwłaszcza po dwudziestym roku życia i kobietom dojrzałym, skórkę pomarańczową. Dlatego walkę z nią należy zacząć od prostej rzeczy, jaką jest zmiana sposobu odżywiania.

1. Zmiana sposobu odżywiania

Cellulit - odżywianiePrzede wszystkim trzeba włączyć do diety duże ilości wody, najlepiej niegazowanej albo lekko gazowanej, która będzie wypłukiwała z organizmu zbędne toksyny. Podobnie działają herbatki ziołowe, które można popijać przez cały dzień. Mają one ogólnie dobry wpływ na skórę, więc z powodzeniem będą pielęgnować ją również od zewnątrz. Poza napojami trzeba równie dużą uwagę zwrócić na to co się je. Fast foody, tłuste potrawy, za duża ilość słodyczy, gazowane napoje, alkohol i rzeczy ogólnie uznane za niezdrowe mają istotny wpływ na powstawanie cellulitu. Lepiej odstawić je i włączyć do diety dużą ilość warzyw, oraz owoców, chociaż nie do przesady, ponieważ owoce również zawierają cukier, więc lepiej nie jeść ich w nadmiarze.

2. Aktywność fizyczna

Ćwiczenia na cellulitDietę warto wesprzeć aktywnością fizyczną. Nie musi to być aktywność typowo sportowa i związana z ogromnym wysiłkiem. Mogą być codzienne spacery, jazda na rowerze, pływanie, czyli rzeczy ogólnie lubiane przez większość osób. Jeżeli regularnie się je uprawia, wówczas nawet nie zauważy się kiedy skórka pomarańczowa przestała być problemem. Dodatkowo poprawi się funkcjonowanie całego ciała. Istnieją także specjale zestawy ćwiczeń na cellulit, jednakże ogólna aktywność fizyczna powinna skutkować zbliżonymi rezultatami.

3. Zabiegi kosmetyczne

Zabiegi kosmetyczne na cellulitPoza dietą i ruchem można pozbywać się cellulitu również poprzez zabiegi kosmetyczne. Nie muszą być one wykonywane w gabinetach, wystarczy własna łazienka i odpowiednie produkty. Można je zakupić w drogerii albo skorzystać z zawartości kuchni. W przypadku produktów z drogerii, najczęściej kremów i balsamów trzeba zwrócić uwagę czy jest w nich zawarta kofeina. Ma ona najlepszą skuteczność w zwalczaniu cellulitu, ponieważ pobudza tkankę do pracy, rozgrzewa i dzięki temu pozwala na lepsze rozprowadzenie zalegającej w ciele limfy. Ze względu na to, że odpowiednie masowanie pozwala na powolne pozbywanie się cellulitu należy zakupione balsamy wcierać od dołu do góry, w miejscach które są objęte cellulitem.

4. Suplementacja

Suplementy na cellulitWiele osób zastanawia się także, czy w pozbyciu się cellulitu mogą pomóc odpowiednie suplementy diety. Na rynku wszak aż roi się od wszelkiego rodzaju tabletek na cellulit, których działanie ma przyspieszyć pozbycie się cellulitu. Jednakże, radzilibyśmy ostrożne podejście do tego tematu. Raz, że nie we wszystkich przypadkach niezbędne jest stosowanie suplementacji (po prostu może czasem lepiej spróbować najpierw powyższych metod?), a dwa - nie wszystkie tabletki na cellulit są skuteczne. Tak więc, jeśli już zdecydujemy się na suplementację, koniecznie zapoznajmy się z odpowiednimi testami, by mieć pewność, iż wybrane przez nas tabletki będą odpowiednie. Tego typu test można znaleźć chociażby na stronie autora niniejszego tekstu.

5. Naturalne substancje antycellulitowe

W podobny sposób, jako substancję do masażu można wykorzystać fusy z kawy. Trzeba je wówczas wymieszać z łyżką jogurtu i masować odpowiednie miejsca - uda, pośladki lub brzuch. Jeżeli ktoś nie pija kawy może wykorzystać ziarna guarany. Trzeba je wówczas podgrzać w piekarniku do temperatury 60 stopni, w materiałowym woreczku i masować okrężnymi ruchami. Są to sposoby sprawdzone, jednak wymagają regularnego stosowania minimum przez trzy tygodnie żeby zobaczyć pierwsze efekty.

Podsumowując, pozbycie się cellulitu wcale nie musi oznaczać niesamowitych wyrzeczeń, męczących ćwiczeń czy też ekstremalnej diety. Czasami wystarczy odrobinę zmienić swój styl życia by zauważyć poprawę. Można zdecydować się także na suplementację, jednakże na ogół nie jest to niezbędne. Tak samo w większości przypadków możliwe jest całkowite zlikwidowanie cellulitu bez konieczności inwazyjny zabiegów. Wystarczy odrobina chęci i samozaparcia. A więc... czas się wziąć do roboty!

 

Autor: Sylwetkowy.pl - test suplementów na cellulit

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej