StylAge - francuska rewolucja przeciwzmarszczkowa

Uroda Francuzek, szczególnie jeśli chodzi o młodzieńczy wygląd i szczupłą figurę, jest podziwiana na całym świecie. Sekret nie tkwi jednak w cudownych zjawiskach genetycznych, lecz racjonalnej i kompleksowej pielęgnacji. Nic więc dziwnego, że wiele rewolucjonizujących kosmetyczny świat preparatów czy zabiegów ma właśnie francuski rodowód. Nie inaczej jest z produktami StylAge, w które szczęśliwie mogą zaopatrzyć się również Polskie konsumentki, i to już od 2009 roku. Marka ta oferuje preparaty różnego rodzaju, zawierające optymalną ilość kwasu hialuronowego, jak i innych składników odżywiających, nawilżających i regenerujących komórki skóry.

Preparat StylAge XL

Kwas hialuronowy jest substancją organiczną, która występuje w skórze naturalnie, dlatego też ryzyko wystąpienia jakichkolwiek uczuleń czy podrażnień jest niewielkie. Warto uzupełniać niedobory kwasu, ponieważ naturalnym procesem jest zanikanie tego składnika wraz z wiekiem. Może to prowadzić zarówno do powstawania zmarszczek, jak i do przesuszenia cery i utraty przez nią blasku. Co decyduje o skuteczności StylAge? Przede wszystkim fakt, iż obok kwasu hialuronowego w składzie preparatów występuje innowacyjny składnik - manitol (silny antyoksydant).

StylAGE - dostosowane do indywidualnych preferencji preparaty

Cechą charakteryzującą preparaty StylAge jest ich różnorodność. Hialuronowe produkty mogą być wykorzystywane do wielu rodzajów zabiegów - nie tylko w terapii przeciwzmarszczkowej (i to zarówno w przypadku niedoskonałości niewielkich, jak i tych bardzo widocznych bruzd czy zmarszczek), ale także w mezoterapii, przy korygowaniu kształtu ust, ich powiększaniu.

StylAge - zabieg z wykorzystaniem StylAgeNowością są także produkty, które pozwalają na konturowanie owalu twarzy oraz przywracanie jej pierwotnej objętości - zarówno okolic kości jarzmowych, jak i brody oraz skroni. StylAge XL Lido, oprócz "standardowych" składników, zawierają również lidokainę (działającą przeciwbólowo). Efekt każdorazowo jest zauważalny, jednak prezentuje się naturalnie.

Zabieg z wykorzystaniem StylAge może być doskonałym wyborem również dla młodszych pań. StylAge Hydro stanowi przykład preparatu, który sprawia, że skóra odzyskuje optymalny poziom nawilżenia, a co za tym idzie - gładkość, promienność i jędrność - i mowa tutaj nie tylko o cerze, ale też o skórze dłoni, która bywa szczególnie narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Oczywiście, zazwyczaj jest konieczne kilkukrotne powtórzenie procedury. Za rekomendację może jednak posłużyć fakt, iż francuska marka była wiele razy wyróżniana na tle innych producentów z dziedziny dermatologii estetycznej. Nagrody te obrazują, jak dużym zaufaniem konsumentów (oraz specjalistów) cieszą się produkty StylAge na świecie.

Jak przebiega zabieg i ile wynosi jego koszt?

Najbardziej popularną metodą aplikacji jest mezoterapia igłowa. Rzecz jasna nie należy do niej przystępować bez przygotowania. Warto już na dwa tygodnie przed planowaną wizytą w salonie medycyny estetycznej zadbać o wzmocnienie krzepliwości krwi. Oznacza to unikanie preparatów rozrzedzających krew (takich jak np. aspiryna) a także przyjmowanie witaminy K. W dniu przeprowadzania mezoterapii nie należy eksponować skóry na działanie promieniowania UV, uprawiać intensywnego wysiłku fizycznego, a także stosować kosmetyków z alkoholem. Bezpośrednio przed zabiegiem można otrzymać znieczulenie (w tym celu używa się specjalnej maści), jednak na ogół nie jest to niezbędne. W czasie trwającej około godziny procedury skóra jest poddawana licznym iniekcjom, jednak nie wywołują one silnego dyskomfortu, takiego jak ból czy pieczenie. Po zakończeniu zabiegu możemy odczuwać (przez niedługi okres czasu) delikatny ból, zdarzają się też obrzęki czy zaczerwienienia. Choć zabieg odbywa się w trybie ambulatoryjnym warto zachować po nim pewne środki ostrożności: unikać kremów z aktywnymi składnikami, ekspozycji na promieniowanie UV, wysokich temperatur, a także ograniczyć spożywanie alkoholu oraz palenie papierosów.

W przypadku kosztów zabiegu, to są w większości gabinetów podobne, zależą przede wszystkim od ilości wykorzystanego preparatu, a także od tego, jak wiele razy trzeba aplikację powtarzać. I tak, wypełniając usta należy przygotować się na wydatek rzędu od 900 - 1200 złotych, wypełniając zmarszczki od 900 złotych wzwyż, natomiast wykonując nawilżający zabieg HydroMax zapłacimy od 800 - 900 złotych.

Bezpieczne dla każdego?

Pomimo, iż preparaty StylAge bazują na najwyższej jakości naturalnych komponentach, to zabiegów z ich wykorzystaniem nie może stosować każdy. Z grona użytkowników bezwzględnie wykluczają alergie na którykolwiek ze składników. Również choroby autoimmunologiczne, stany zapalne lub infekcje skóry, a także skłonność do powstawania blizn i keloidów stanowią wyraźne przeciwwskazania. Poza tym na zabieg nie powinny decydować się kobiety w ciąży lub w okresie laktacji. Dla pozostałych pacjentów przed każdym zabiegiem zalecana jest konsultacja z wykwalifikowanym kosmetologiem. Warto zdecydować się na usługę w takim gabinecie, który cieszy się dobrą renomą już od dłuższego czasu, lub został nam polecony przez innych klientów.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez specjalistów z Ladies Clinic wykonującej zabiegi z użyciem produktów francuskiej firmy StylAge.
Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej