Wspaniały wypoczynek, czyli czym się kierować przy wyborze hotelu SPA?

Powstające w szybkim tempie hotele robią wszystko, aby przyciągnąć miejscowych i zagranicznych gości. Kuszą dobrą kuchnią, wysokim standardem albo udogodnieniami takimi jak SPA. Zobacz, jakie kryteria warto wziąć pod uwagę, zanim zdecydujemy się powierzyć swoje zdrowie w ręce hotelowego masażysty.

Zdrowie ciała i umysłu

Samo SPA zostało obudowane własną filozofią – jest tym dla ciała, czym marzenia dla ducha. Wywodzące się już z czasów starożytnych Rzymian, zabiegi SPA miały służyć odprężeniu i zdrowiu. Dzisiaj, hotele SPA w górach oferują szereg zabiegów powiązanych z pielęgnacją i propagowaniem zdrowia i odpoczynku.

Wybór hotelu SPA

Rodzaje ośrodków SPA

Wybierając się do hotelu oferującego SPA dobrze jest wiedzieć, że możemy rozróżnić wiele różnych ośrodków oferujących „relaksujące zabiegi”. Przeciętnemu Kowalskiemu SPA kojarzy się z masażem, basenem, jacuzzi – jednak zgodnie z literaturą, SPA dzieli się na wiele różnych rodzajów zależnie od przeznaczenia. Na rynku można znaleźć:

  • DaySpa/City Spa – swego rodzaju „miejskie SPA”, gdzie możemy skorzystać z zabiegów, bez możliwości dłuższego pobytu. Tego typu obiekty oferują masaże i doraźne zabiegi, które przy regularnym stosowaniu dają widoczne efekty. Taki obiekty mają jednak niewiele wspólnego z filozofią i głównym nurtem SPA – jest to raczej pomysł na spędzenie paru godzin w relaksującej atmosferze niż faktycznego, dłuższego wypoczynku,
  • Welness i SPA – to już bardziej kompleksowe rozwiązanie, gdzie oprócz pakietu zabiegów upiększających, masaży i relaksu można skorzystać z innych atrakcji takich jak zabiegi fitness, joga, baseny czy jacuzzi. Hotel SPA oferujący tego typu sferę to idealne rozwiązanie na dłuższy wypad i relaks,
  • Resort SPA to pomysł na relaks jeszcze bardziej rozbudowany, przeznaczony dla całych rodzin. Bo oprócz odprężających zabiegów, w wolnych chwilach z przyjemnością możemy korzystać z jazdy konno, pól golfowych czy innych rozrywek zaproponowanych przez hotel. Specjalnie dostosowane pakiety dla różnych grup wiekowych sprawiają, że to rozwiązanie przeznaczone dla klientów w każdym wieku. Jak znaleźć taki hotel? Bardzo prosto, ponieważ słowo Resort Spa powinno znajdować się w jego nazwie.
  • Destination Spa – to wyjście dla osób mających do zrealizowania konkretne zadanie. Jak sama nazwa wskazuje, pobyt w takim resorcie ma nieść za sobą osiągnięcie wybranego celu – wymarzonej wagi, rzucenia palenia, czy też oczyszczenia organizmu. Przebywając w takim obiekcie można liczyć na odpowiednio dobraną dietę i silną grupę motywacyjną.
  • Medical Spa to rodzaj zabiegów najściślej powiązany z dbaniem o zdrowie. Obiekty tego typu są najczęściej nastawione na klientów potrzebujących rehabilitacji. W takim miejscu nad kuracjuszami czuwa lekarz. Wiele takich obiektów proponuje także zabiegi wellness. Należy pamiętać, że tego typu obiekty nie są nastawione na typową rozrywkę.
  • Business Spa to jeden z nowszych pomysłów na wykorzystanie strefy spa – tym razem jako pomoc w prowadzeniu biznesu. Hotel w górach ze sferą SPA sprawia, że uczestnicy konferencji, spotkań i ważnych biznesowych negocjacji, oprócz profesjonalnego zaplecza konferencyjnego, mogą korzystać z dobrodziejstw Spa i w spokoju przemyśleć i podjąć ważne decyzje.

Rozwój hoteli Spa spowodował, że każdy klient może znaleźć rozwiązanie najbardziej dostosowane do jego potrzeb. Z drugiej strony, hotele znalazły sposób na uatrakcyjnienie swojego wizerunku, a nastawiając się na daną grupę docelową – mają szansę odnieść realny sukces na rynku.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez Hotel Elbrus
Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej