5 gadżetów, które ułatwią higienę jamy ustnej

Czasy współczesne są silnie naznaczone efektem postępu technologicznego. Większość dziedzin życia zostało zautomatyzowane, by żyło nam się wygodniej i lepiej . Tempo życia znacznie przyspieszyło i skrócił się czas jaki możemy poświęcić na codzienne czynności. Na co dzień jesteśmy wręcz zalewani falą nowinek i nowych rozwiązań technicznych. Gadżety wkroczyły już także do sprzętów stomatologicznych.

Na rynku istnieje wiele różnych gadżetów ułatwiających codzienne mycie zębów. W poniższej liście zostało wybrane tylko 5 z nich, które w moim odczuciu zasługują na szczególną uwagę.

Etui do ładowania szczoteczki elektrycznej przez USB1. Ładowanie szczoteczki elektrycznej w etui podłączanym do laptopa to niewątpliwy atut dla osób często wyjeżdżających w podróże służbowe i nie tylko. We współczesnych czasach praktycznie na każdy wyjazd jest zabierany laptop czy tablet. Możliwość podłączenia etui do komputera przez złącze USB sprawia, że szczoteczkę można zawsze zabrać ja ze sobą, bez ryzyka jej rozładowania. Niestety na razie etui jest kompatybilne tylko z jednym modelem szczoteczki elektrycznej Philips Sonicare, a szkoda, bo to bardzo wygodny gadżet.Urządzenie do dezynfekcji szczoteczek stomatologicznych2. Urządzenie do dezynfekcji końcówek czy włosia szczoteczek. Nikt nie lubi rozwijających się na włosiu szczoteczki bakterii i drobnoustrojów, a wilgotne końcówki czy główka szczoteczki manualnej stanowi dla nich idealne środowisko do rozwoju. Dezynfekujemy ręce, więc dlaczego nie dezynfekujemy szczoteczki do zębów, którą wkładamy przecież do buzi? Nawet po wypłukaniu szczoteczki mogą na niej pozostać zanieczyszczenia z mikroorganizmami, które mogą mieć wpływ na zdrowie. Bakterie na główce szczoteczki przeżywają w wilgotnym środowisku wśród resztek pokarmu i płytki nazębnej pozostałej po myciu zębów. Badania pokazały, że w przybliżeniu 100 milionów mikroorganizmów może być znalezionych na główce szczoteczki. W sanitizerze UV firmy Philips zastosowano tą sama bakteriobójczą technologię, która jest stosowana w szpitalach.. Wykorzystuje on promienie ultrafioletowe do higienicznej dezynfekcji bez różnego rodzaju chemikaliów już w 10 minut. Jest też wersja bardziej mobilna tego urządzenia w postaci „wańki-wstańki” umożliwiające dezynfekcję większości szczoteczek, także manualnych (sprzęt Philips dezynfekuje tylko końcówki). Dodatkowo mogą być w kształcie śmiesznych postaci czy zwierząt.

 

Wyciskarka pasty do zębów3. Wyciskarka pasty do zębów. Prawdopodobnie każdy kiedyś borykał się z problemem braku możliwości wyciśnięcia pasty do zębów do końca. Specjalne wyciskarki pozwalają na wydobycie ostatniej drobinki pasty z tubki. Są tanie, a dodatkowo są często w postaci zabawnych zwierzątek umilając codzienne mycie zębów.

 

 

Dozownik pasty do zębów4. Dozownik pasty do zębów umożliwia dokładną aplikację zalecanej dawki pasty do zębów, bez brudzenia, w szybki i prosty sposób, poprzez 1 kliknięcie. Nieduży koszt urządzenia i możliwość zawieszenia na ścianie jest kolejną zaletą. Dozownik zapobiega zabrudzeniom, a pompka wyciska idealny odcinek pasty. To doskonałe urządzenie oszczędza nie tylko czas i pieniądze, lecz także zmniejsza bałagan w łazience i nieestetyczny widok niezakręconej pasty do zębów. To bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie, np. kiedy spieszymy się do pracy, szkoły,itp

 

Szczoteczka z pastą do zębów w rączce5. Szczoteczka z pastą do zębów w rączce lub z włosiem impregnowanym pastą do zębów. Szczoteczka w kształcie strzykawki pozwala na równą aplikację pasty na włosie szczoteczki. Specjalna skala w rączce umożliwia dokładne odmierzenie pasty jakiej chcemy użyć. Wystarczy zdjąć “główkę” szczoteczki i nałożyć pastę z rączki. Gadżet gwarantuje, że nie zmarnuje się ani gram pasty. Szczoteczki z pastą we włosiu są jednorazowe i są doskonałym sposobem na higienę jamy ustnej w podróży czy w szkole, pracy itp. Zajmują mało miejsca i są niezwykle wygodne i praktyczne.

 

W najbliższym czasie z pewnością przybędzie więcej nowych gadżetów ze względu na duże zapotrzebowanie na nowinki. Ludzie pragną rozwiązań technologicznych oszczędzających czas i równocześnie będących skutecznymi. Możliwe, że niedługo powstanie urządzenie, które „samo” zadba o zęby. Czas pokaże..

 

Katarzyna Lenart
Artykuł został przygotowany przez www.sonicare-sklep.pl - oficjalnego partnera handlowego Philips Polska.
Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej