Złoto dla urody

Literatura opisuje, iż pierwsze próby zastosowania złota do upiększania zapisują się na ok. 2500 roku p.n.e. Prekursorem ówczesnych zabiegów z wykorzystaniem złota jest Turcja. Zaraz po niej nowy trend przejęli Japończycy, a dzisiaj właściwie w każdym kraju możemy znaleźć miejsca, w których zapewnią nam terapię w oparciu o wieloletniej tradycję związaną z medycyną naturalną. W Polsce kuracja złotem trafiła także do Hotelu Elbląg i już cieszy się dużą popularnością.

Złota maska - zabieg
Zabieg złotej maski

Lek na całe zło…

O sile leczniczej złota pisał Arystoteles, którego słowa zostały potwierdzone przez Roberta Kocha - niemieckiego lekarza i bakteriologa, który w 1890 roku wykazał, że cyjanek złota wpływa na ustąpienie bakterii gruźlicy. Oczywiście jest to jedno z wielu zastosowań. Innym przykładem w medycynie na wykorzystania złota są skuteczne sposoby leczenia chorób autoimmunologicznych, zapalenia stawów, jak również silnego trądziku. Wraz z rozwojem leczenia właściwości złota przestały być doceniane. Zamieniono je na mniej toksyczne oraz szybciej wchłaniane sposoby walki z chorobami.

Złota kosmetyka

Naukowcy wiedząc o korzystnych właściwościach złota postanowili wprowadzić jego cząsteczki do kremów i innych kosmetyków – wymagało to wielu badań i zaawansowanego sprzętu, który mógłby pozwolić wykorzystać wszystkie zalety preparatu opartego na bazie tego surowca. Koloidalne złoto jest czystym, całkowicie naturalnym środkiem. Zapewnia nam regenerację, odbudowę oraz witalność skóry. Ponadto możemy mieć pewność, iż jest to substancja bezpieczna dla organizmu, nie wywołująca alergii.

Innym atutem kosmetyków na bazie złota jest ich siła nawilżania. Mogą wpłynąć na poprawę nawet najbardziej suchej skóry. Dodatkowo nie tylko redukują zmarszczki, ale również zapobiegają ich powstawaniu. Wszystko to dzięki fibroblasty pobudzonej w trakcie produkcji kolagenu, która zapewnia nam jędrność skóry. Złoto doceniane jest także w kosmetologii za właściwości wpływające na przebarwienia skóry oraz inne choroby bakteryjne, jak trądzik, łuszczyca i temu podobne infekcje skórne. Udowodniono, że kosmetyki na bazie złota likwidują obrzęki, cienie i opuchnięcia – szczególnie te pod oczami.

Złoto Azteków

Medycyna naturalna stale się rozwija zapewniając nam coraz ciekawsze sposoby dbania o nasze ciało i skórę. Możemy eksperymentować i szukać sposobów pielęgnacji najlepiej dostosowanych do naszych potrzeb. Hotel Elbląg postanowił do swojej oferty wprowadzić pakiet oferujący zabiegi na bazie koloidalnego złota, które zapewnia nam bezpieczne, naturalne odżywienie tkanki – jest to więc połączenie niezwykłych doznać SPA z efektywnym poprawieniem wyglądu skóry. Niezwykłe kuracje mogą wpłynąć także na nasze samopoczucie, dlatego warto jest spróbować nowych sposobów proponowanych przez najlepsze SPA, które w swojej ofercie dąży nie tylko do różnorodności wyboru, ale także perfekcyjnych efektów.

 

www.hotelelblag.eu

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej