Czy warto bać się botoksu?

Botoks – najpopularniejszy preparat wygładzający zmarszczki mimiczne. Jego umiejętne podanie umożliwia odzyskanie gładkości skóry i cofa odciśnięte na twarzy oznaki upływu czasu bez użycia skalpela. Czy kontrowersje jakie wzbudza botoks są słuszne?

Botoks

Zastrzyk cofający czas

Toksyna botulinowa zrewolucjonizowała medycynę estetyczną lata temu, stając się bronią gwiazd w walce z upływającym czasem. Rezultaty zabiegu z jej użyciem utrzymują się do roku. Preparat powoduje nieznaczne porażenie przepływu impulsów między nerwami a mięśniami, co powoduje wygładzenie zmarszczek i wrażenie zrelaksowanej i łagodniejszej twarzy.

Do specjalistów medycyny estetycznej zgłaszają się osoby w różnym wieku: od 25-latków z pierwszymi oznakami starzenia się skóry aż do osób w wieku emerytalnym. U pacjentów młodych ważna jest prewencja, zwłaszcza w przypadku stylu życia mającego degradujący wpływ na stan cery (tempo starzenia się jest bowiem uzależnione nie tylko od odziedziczonych genów, ale przede wszystkim od szkodliwych nawyków, stresu i bogatej mimiki).

Gdzie wykonać zabieg?

Należy pamiętać o wyborze doświadczonego specjalisty z uprawnieniami i kliniki specjalizującej się w medycynie estetycznej. Jest to istotne, ponieważ każdy zabieg  wykonywany przez osobę bez uprawnień grozi powikłaniami oraz komplikacjami zdrowotnymi.

Kiedy stosować botoks?

To środek pomocny na zmarszczki poprzeczne czoła, „lwią zmarszczkę”, kurze łapki, opadające kąciki ust, „zmarszczki palacza”. Wygładzanie zmarszczek to jednak nie jedyne zastosowanie toksyny botulinowej: lekarze używają jej w leczeniu nadpotliwości pach, stóp oraz dłoni, w leczeniu zeza, u pacjentów zmagających się z problemem nietrzymania moczu, a nawet przy uporczywych migrenach.

 

BOTOKS PARTY – Klinika Chirurgii Plastycznej Artplastica zaprasza!

Jeżeli chcesz cieszyć się młodą i gładką skórą twarzy odwiedź nas 22 maja. Wykwalifikowany specjalista chirurgii estetycznej oceni stan Twojej skóry i wskaże, jakie preparaty powinny zostać zastosowane aby przywrócić jej młody wygląd. Zabieg zostanie wykonany w sterylnych warunkach renomowanej placówki medycznej.

Panie, które zdecydują się na zabieg za pomocą toksyny botulinowej mogą liczyć na zniżkę w wysokości 50%! Zabiegi w tym wyjątkowym dniu będą kosztować od 300 PLN do 900 PLN w zależności od rozległości zabiegu (od 1 do 3 partii twarzy).

Po zabiegu zapraszamy na poczęstunek oraz prelekcje prowadzone przez zaproszonych specjalistów. Letnie tematy wykładów wprowadzą Was w doskonały nastrój i zmotywują do zadbania o siebie przed nadejściem lata.

Przewidziane są panele dyskusyjne w ramach następujących zagadnień:

√ Profilaktyka starzenia się skóry

√ Jak zadbać o skórę latem

√ Owoce i warzywa – ile można zjeść bezkarnie?

√ Wszystko na temat zadbanych stóp


Już teraz zarezerwuj miejsce dla siebie i przyjaciół telefonicznie lub mailowo:

info@artplastica.pl

tel. 91 454 04 42

Wydarzenie 22 maja 2015 r. rozpocznie się o godzinie 15:00. Zapraszamy!

 


 

Czyżyk Przemysław

Informacji udzielał: dr Przemysław Czyżyk - specjalista medycyny estetycznej

www.artplastica.pl

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej