Przeszczep włosów - ponowna radość z wyglądu

Wypadające włosy to problem. Nie ma co się oszukiwać, że go nie ma. Zmniejszająca się ilość włosów psuje nie tylko ogólny wygląd człowieka, ale co jeszcze gorsze niekorzystnie wpływa również na jego samopoczucie oraz sposób, w jaki sam siebie postrzega. A zatem transplantacja włosów to scenariusz coraz częściej brany pod uwagę. Taki zabieg pozwala znowu cieszyć się atrakcyjnym wyglądem, poprawiając jednocześnie poczucie własnej wartości.

Zanim jednak transplantacja włosów będzie możliwa, dobrze jest zapoznać się z kilkoma faktami. Jak to się dzieje, że człowiek traci włosy? I czy problem dotyka obu płci w porównywalnym stopniu? To częste pytania. Na początek warto rozwiać pierwszą wątpliwość. Wypadanie włosów bynajmniej nie jest problemem ogólnoludzkim, a raczej męskim. Jak pokazują statystyki, problem utraty włosów dotyczy przeważnie mężczyzn. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy są hormony, a konkretniej ten uznany za najbardziej męski, czyli testosteron. Poza względami hormonalnymi, w analizowaniu wypadania włosów bierze się pod uwagę także wpływ trybu życia, głównie nieprawidłowej diety, jak również oddziaływanie czynników związanych ze stresem. Problem nasilonego wypadania włosów może stanowić również objaw niektórych chorób.

Przeszczep-transplantacja włosów

Bez względu na przyczyny, wypadanie włosów to kłopot, a zarazem wyzwanie, które mogą dotknąć niemal każdego. W przypadku panów dotyczą one głównie utraty włosów na sporej części czaszki. Kobiety również zmagają się z taką formą tego zjawiska, ale u nich częściej przybiera ono postać przerzedzania się włosów. Receptą na każdy z tych problemów może być właśnie transplantacja włosów. Zanim jednak będzie można się jej poddać, warto skonsultować się z fachowcem, a zatem umówić się na wizytę w gabinecie lekarskim.

Obecnie bez większego problemu można znaleźć specjalistę, który podejmie się transplantacji włosów. Nie chodzi jednak tyle o natychmiastowe poddanie się takiemu zabiegowi, ale na wstępnym etapie znaczenie ma przede wszystkim uzyskanie podstawowych informacji i sprawdzenie stanu zdrowia. Być może kondycję, a zarazem i wygląd włosów będzie można poprawić niekoniecznie poprzez ich przeszczep, ale jakoś prościej. Na przykład stosując dietę czy jakieś mniej inwazyjne rozwiązania. Jeżeli jednak okaże się, że to właśnie transplantacja włosów jest najlepszym rozwiązaniem, pod uwagę trzeba będzie wziąć kilka elementów.

Na początek ważną kwestią jest wybór miejsca oraz specjalisty odpowiedzialnego za przeszczep włosów. Najbliższa placówka nie musi być tą najlepszą. Oczywiście ceny zabiegu mają tu znaczenie, ale decydując się na transplantację włosów, nie należy oszczędzać za wszelką ,,cenę”. Lepiej znaleźć dobrego lekarza, cieszącego się szacunkiem środowiska medycznego. Warto popytać wśród znajomych, czy nie mogą kogoś polecić. Dobrze też udać się na konsultacje do przynajmniej dwóch specjalistów i porównać uzyskane od nich informacje. Kiedy decyzja zostanie podjęta, wówczas już z lekarzem omawia się kwestie efektu, jaki chce się osiągnąć. Wielu pacjentów ma w tym względzie własną wizję, ale na pewno rozsądnie jest posłuchać opinii specjalisty. Nawet jeżeli ostatecznie się do niej nie dostosuje, to i tak jest warta rozważenia. Osoba zajmująca się transplantacją włosów na co dzień ma doświadczenie, dzięki któremu łatwiej stworzyć naturalny efekt i uniknąć błędów chociażby przy wyznaczaniu nowej linii włosów. Dlatego warto szukać nie tyle tanich specjalistów, co zgranych i posiadających znaczną praktykę zespołów. Tylko dzięki doświadczeniu tworzących go osób można mieć nadzieję na dobre, czytaj naturalne i trwałe efekty zabiegu. Transplantacja włosów czasami musi być jednak mimo wszystko powtórzona, aby zamierzony rezultat mógł zostać osiągnięty. Koszt każdego takiego zabiegu waha się na poziomie kilku tysięcy złotych, choć ceny są w tym przypadku dosyć zróżnicowane. Nie brakuje zainteresowanych transplantacją włosów, którzy są gotowi nawet zaciągać w tym celu pożyczki. Na pytanie, czy warto wydawać na włosy tak znaczne sumy, słychać raczej pozytywne i przychylne odpowiedzi oraz komentarze. Stan czupryny to w końcu jeden z zasadniczych elementów budowania wizerunku i własnego samopoczucia.

Kolejnym etap polega na przeprowadzeniu zabiegu. Jego przebieg zależy przede wszystkim od miejsca pobierania włosów oraz ich przeszczepiania. Najczęściej transplantacja włosów dotyczy uzupełniania owłosienia na głowie. Wówczas polega ona na pobraniu włosów z tych części głowy, gdzie nadal one rosną. Przeważnie dotyczy to części potylicznej głowy oraz jej boków. Doświadczony lekarz wie, jak zakryć powstałe w ten sposób ślady pozostałymi włosami. Zna również sposoby na stworzenie możliwie jak najbardziej naturalnego efektu, więc ponownie warto podkreślić znaczenie korzystania z usług najlepszych specjalistów.

Co po zabiegu? Transplantacja włosów przeprowadzana jest przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Dzięki temu niemal od razu po zakończeniu procedury można wrócić do domu. Trzeba jednak liczyć się z koniecznością brania przepisanych przez lekarza leków przeciwbólowych oraz stosowania chłodnych okładów.

 

Partnerem artykułu jest klinika Medical Hair

Przeszczep (transplantacja) włosów - najlepsze kliniki:
  • Miasto: Warszawa

    KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

  • Miasto: Bielsko-Biała

    San-Med Hair Transplant to profesjonalna klinika transplantacji włosów dr Artura Sandelewskiego, gdzie wykonuje się nowatorskie zabiegi przeszczepu włosów metodą BHT, FUE, FUT. W leczeniu łysienia stosujemy wszystkie metody z zakresu diagnostyki i medycyny włosa. Wykonujemy zabiegi mające na celu zahamowanie  procesów wypadania włosów. »

  • Kraków | Katowice

    Oferujemy bogate spektrum zabiegów z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej, Anti-Aging i Beauty oraz profesjonalnej pielęgnacji ciała i twarzy. Sieć profesjonalnych Salonów Kosmetyczno - Dermatologicznych w Krakowie i Katowicach. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej