Kompleksowa pomoc medyczna w ramach ubezpieczenia mieszkania? Teraz to możliwe!

Zalanie mieszkania, powódź, pożar, włamanie, dewastacja murów … Nie da się ukryć, że takie zdarzenia mogą przytrafić się każdemu. Choć nie sposób całkowicie się przed nimi uchronić, można dołożyć wszelkich starań, aby zminimalizować negatywne konsekwencje nieprzyjemnych incydentów, znacząco zwiększając poczucie bezpieczeństwa.

W tym celu warto przemyśleć zakup polisy ubezpieczeniowej, dostosowanej do naszych potrzeb i oczekiwań.

Oferta ubezpieczeniowa szyta na miarę

Personalizacja polisy ubezpieczeniowej to podstawowy warunek, decydujący o jej zakupie. Dostępni na rynku ubezpieczyciele oferują swoim klientom  szereg pakietów, które różnią się miedzy sobą sumą ubezpieczenia, zakresem ochrony, wysokością składki oraz ewentualnymi opcjami dodatkowymi.

Pierwszym krokiem do wyboru ubezpieczenia idealnego jest wiec precyzyjne przemyślenie i określenie własnych potrzeb. Czy zależy mi na ubezpieczeniu murów? Czy chcę wykupić polisę, która gwarantuje mi kompleksową ochronę również przed włamaniem i kradzieżą mienia? A może, mając świadomość własnego roztargnienia pragniesz ubezpieczyć swój dom od zdarzeń, wynikających z rażącego niedbalstwa, takich jak pozostawienie bez nadzoru włączonego żelazka, niewygaszonego kominka, pozostawienie na ogniu lub płycie grzewczej naczyń służących do podgrzewania wody lub posiłków?

Najtańsza polisa? Nie tylko cena ma znaczenie

Kupując ubezpieczenie nie sugeruj się jedynie ceną. Zdecydowanie ważniejszy jest zakres ochrony, która gwarantuje Ci polisa. Przed podpisaniem umowy dokładnie przeanalizuj zapisy, zawarte w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). Zwróć uwagę na to, w jaki sposób ubezpieczyciel definiuje najważniejsze pojęcia. Może się okazać, że w przypadku szkód wywołanych przez pożar polisa nie uwzględnia tych, które zostały spowodowane np. przez sadzę. Choć oba zjawiska ściśle się ze sobą łączą, dla ubezpieczyciela cale nie muszą oznaczać tego samego. Podobnie w przypadku silnego wiatru, który uszkodzi elementy naszego domu. Dla jego towarzystwa ubezpieczeniowego silny wiatr to taki wiejący z prędkością 40 km/h, inny definiuje takie zjawisko jako podmuch o prędkości co najmniej 70 km/h. Jak widać, ochrona ochronie nierówna.

Dodatkowe profity

Niektórzy ubezpieczyciele w ramach polisy ubezpieczeniowej oferują swoim klientom dodatkowe profity. Czy warto zdecydować się na zakup takiego ubezpieczenia?

Pomoc medyczna - ubezpieczenie

Z pewnością tak. Pod warunkiem jednak, że usługi dodatkowe rzeczywiście okażą się dla nas przydatne i wartościowe. Ciekawą możliwość oferuje swoim klientom np. Liberty Ubezpieczenia. W ramach zakupu polisy ubezpieczeniowej domu lub mieszkania otrzymasz pakiet Pomoc Medyczna 24. Co ważne, polisa ubezpieczeniowa musi być droższa niż 100 zł. W ramach Pomocy Medyczne 24 otrzymasz kompleksową pomoc medyczną 24 godziny na dobę. Bez względu na to, czy znajdujesz się w domu czy na wakacjach. Pakiet zawiera m.in.: wizyty pediatry (w placówce medycznej lub w domu), transport ubezpieczonego do placówki medycznej na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, wizyty lekarza pierwszego kontaktu (w placówce medycznej lub w domu), a nawet usługę dostawy leków i drobnego sprzętu medyczno – rehabilitacyjnego.

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej