Najlepsze antidotum na kaca

Kto z nas nie doświadczył chociaż raz w życiu poranka z kacem. Nadmierne nadużycie alkoholu poprzedniej nocy uniemożliwiające nam normalne funkcjonowanie przez następne 24 h. Ból głowy, wymioty lub w gorszym przypadku dreszcze. W takim momencie szukamy szybkiego rozwiązania, sięgamy po domowe metody lub leki z apteki. Jednak najczęściej nie dają one nam oczekiwanego rezultatu. Szukasz szybkiego i doraźnego sposobu na zatrucie alkoholowe? Ostatnio na rynku pojawiła się nowa metoda. Kroplówka na kaca w domu. Czym jest i jak wygląda, dowiesz się w tym artykule.

  1. Czym jest kac i dlaczego się pojawia?
  2. Czym jest odtrucie alkoholowe?
  3. Jak wygląda odtrucie w domu?
  4. Gdzie można kupić kroplówkę i co jest w ofercie?
  5. Kiedy pomyśleć o kroplówce?

Czym jest kac i dlaczego się pojawia?

Gdy spożywa się dużą ilość alkoholu, etanol wypłukuje z naszego organizmu wiele soli mineralnych, takich jak potas, wapń czy magnez, a także witaminy z grupy B, C i A. Następuje także odwodnienie organizmu, nadmierne wyziębienie organizmu, zaburzenie gospodarki wodno-elektrolitowej co prowadzi do tak zwanego kaca. Najbardziej popularnymi objawami są: bóle głowy, silne odwodnienie, wymioty, światłowstręt, rozdrażnienie, apatia, uczuciem rozbicia czy drgawki. Objawy te trwają wiele godzin i zabierają nam jeden dzień na rehabilitację. Często też problemy trawienne czy ze snem trwają więcej dni. W takim momencie szukamy szybkiego rozwiązania.

Kroplówka na kaca

Czym jest odtrucie alkoholowe?

Odtrucie alkoholowe polega na dożylnym podaniu płynów nawadniających, glukozy, witamin, elektrolitów i innych leków relaksacyjnych, dobranych przez specjalistów. Dzięki temu pomagają zniwelować fizyczne symptomy kaca, a także samopoczucie. Ta metoda pomaga wrócić szybciej do równowagi i można cieszyć się znowu normalnymi czynnościami, jak gotowanie, spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Idealna metoda na odtrucie alkoholowe to mieszanka płynów i witamin, które przyśpieszą powrót do normalności. Dzięki temu nie musimy więcej cierpieć następnego dnia, gdy wypijemy jeden kieliszek za dużo.

Jak wygląda odtrucie w domu?

Najpierw dzwoni się do placówki w celu zamówienia profesjonalisty. Osoba przyjeżdża do pacjenta i przeprowadza wywiad medyczny o przebytych chorobach, nietolerancjach na leki i dolegliwościach. Później przystępuje do zbadania parametrów życiowych, takich jak poziom glukozy w krwi, ciśnienie krwi i pulsu, saturacji oraz badania brzucha i wątroby. Dzięki temu może ustalić plan leczenia i dobrać dobre środki. Lekarstwa podaje się dożylnie lub domięśniowo przez wenflon. Warto pamiętać, że to nie jest lekarstwo na alkoholizm, tylko pomaga doraźnie na objawy zatrucia alkoholowego. Jeśli występują objawy zespołu abstynencyjnego takie jak drżenie dłoni, wymioty, tachykardia, bezsenność, halucynacje lub zaburzenia świadomości, pacjent wymaga hospitalizacji i pierwszej pomocy medycznej. Dlatego warto skierować się do specjalistów, którzy pomogą w obu przypadkach.

Gdzie można kupić kroplówkę i co jest w ofercie?

W internecie można znaleźć kilka ofert kroplówek na kaca. Jednak warto wziąć pod uwagę opinie i czy rzeczywiście oferują ją specjaliści z doświadczeniem. Jedną godną polecenia jest Detoks Feniks. Jest to najstarszy prywatny ośrodek leczenia narkomanii i uzależnień alkoholowych w Polsce. Działa od 19 lat, pomagając uzależnionym od alkoholu, narkotyków, leków czy dopalaczy. Podchodzą do każdego pacjenta indywidualnie i przygotowują spersonalizowany plan leczenia. Dysponują wykwalifikowanymi pracownikami medycznymi i doświadczeniem w leczeniu osób uzależnionych niezależnie od wieku. Gwarantują dyskrecję leczenie i przyjeżdżają do pacjentów nieoznakowanym samochodem. Zakres usług obejmuje cały kraj i oferują możliwość dojazdu do pacjenta. Przyjmują także pacjentów w ich ośrodku 24h na dobę.

Na ich stronie detoksfenix.pl oferują trzy pakiety odtrucia. Pierwszy z nich standard zawiera 500 ml kroplówki, glukozę, doraźne leki uspokajające, leki przeciwbólowe i przeciwwymiotne. Pakiet premium zawiera 1000 ml kroplówki, glukozę, płyn wielkoelektrolitowy, suplementację magnezu, potasu i wapnia, leki uspokajające, witaminy z grupy B, magnez, leki przeciwbólowe i przeciwwymiotne. Ostatni pakiet VIP zawiera 1500 ml kroplówki, glukozę, płyn wielkoelektrolitowy, suplementację magnezu, potasu i wapnia, leki uspokajające, dawkę witaminy C i witaminy z grupy B, magnez, leki przeciwbólowe i przeciwwymiotne, glutation TAD600, solcoseryl i koenzym Q10. W kwestii cen i doboru pakietu najlepiej skonsultować się z ośrodkiem poprzez formularz na stronie. Dzięki temu mamy pewność, że otrzymamy idealnie dobraną pomoc.

Kiedy pomyśleć o kroplówce?

Kroplówka to najlepszy sposób na zatrucie alkoholowe w sytuacjach, w których szybko musimy wrócić do obowiązków. Jeśli mamy ważny egzamin, spotkanie w firmie lub nagłą sytuacją, nie musimy stresować się, że nie damy radę. Poleca się używać jej w przypadkach doraźnych i nie jako antidotum na uzależnienie. Każdemu zdarza się czasami wypić za dużo i aby nie cierpieć, warto sięgnąć po szybkie rozwiązanie.

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej