Jak spożywać alkohol, by zminimalizować ryzyko kaca? Oto 5 kluczowych zasad

Artykuł sponsorowany

Wydaje się, że na temat alkoholu powiedziano już wszystko, a my doskonale znamy nie tylko najważniejsze informacje na jego temat, ale również sposoby na to, aby uniknąć konsekwencji jego nadużycia, czyli popularnego kaca. Niestety często okazuje się, że praktyka mija się z teorią, a rzekomo sprawdzona wiedza ma mało wspólnego z rzeczywistością. Dlatego przed rozpoczęciem suto zakrapianej imprezy warto zweryfikować informacje oraz dowiedzieć się więcej na temat kroplówki na kaca. Właśnie ona może nas uratować przed przykrymi konsekwencjami.

Jak spożywać alkohol bez kaca

Kroplówka na kaca: postaw na fakty

Alkohol towarzyszy ludzkości praktycznie od jej zarania. Siłą rzeczy wydaje nam się, że na jego temat wiemy niemal wszystko. Tymczasem praktyka pokazuje, że najczęściej bazujemy na pewnych przekonaniach i nie do końca rzetelnych teoriach. O ile w większości przypadków kończy się to po prostu na dniu wyjętym z życiorysu, czasami może wiązać się to z poważniejszymi zdrowotnymi konsekwencjami. Nie warto się narażać. Zdecydowanie lepiej postawić na sprawdzone informacje i współpracę z fachowcami. Najlepszą odtrutką okaże się kroplówka na kaca, przeprowadzana przez firmy takie jak KacDoktor.pl, odgrywające rolę pogotowia na kaca. Dzięki nim dzień następujący po imprezie wcale nie musi oznaczać prawdziwej katastrofy. Wcześniej warto jednak poznać sposoby na ograniczenie zatrucia.

1. Unikanie niektórych gatunków alkoholi

W szkołach uczy się nas, że substancją odpowiadającą za charakterystyczne działanie napojów wyskokowych jest alkohol etylowy. Na tej samej lekcji chemii mówi się także o tym, że spożycie alkoholu metylowego jest śmiertelnie niebezpieczne. To oczywiście prawda. Podobnie jak to, że najczęściej metanol znajdziemy w alkoholach pochodzących z niepewnego źródła. Rzadko kiedy wspomina się jednak o tym, że jego śladowe ilości zawierają również napoje ze zdecydowanie wyższej półki. W niektórych z nich, jak np. w brandy czy burbonie, może być go jednak nieco więcej, a formaldehyd, będący ostatecznym efektem przemiany metanolu, jest zdecydowanie bardziej trujący od aldehydu octowego. Reasumując: pijąc niektóre ciemne, mocne alkohole, szansa na to, że nie obędzie się bez kroplówki na odtrucie, zdecydowanie wzrasta.

2. Cukier jest ważny

Spożywanie alkoholu obniża poziom glukozy we krwi. To dlatego nadużywanie tej substancji jest szczególnie niebezpieczne dla cukrzyków. Cukier to tymczasem nasze podstawowe paliwo i udowodniono, że jego niski poziom jest jednym z powodów efektu dnia następnego. Z tego powodu często gości również w składzie kroplówki na odtrucie alkoholowe. Do imprezy nie powinniśmy więc przystępować na czczo, a porządny posiłek (choć nie za ciężki) może być najlepszym wsparciem.

3. Pamiętaj o nawodnieniu

Wiele objawów kaca wynika z odwodnienia. Elektrolity są także jednym z podstawowych składników kroplówki na kaca. Cena ich wypłukania z organizmu może być natomiast bardzo wysoka. Zwłaszcza jeżeli zapominamy o suplementacji. O nawodnieniu warto pamiętać nie tylko po, ale również w trakcie imprezy. Pozwoli to zminimalizować objawy. Jeżeli natomiast o tym zapomnimy, warto skorzystać z kroplówki z dojazdem do klienta: to najszybszy sposób na przywrócenie organizmowi równowagi.

4. Siły do walki

Zatrucie alkoholowe to poważne wyzwanie, a organizm spożytkuje na walkę z nim mnóstwo energii. Dlatego też, co udowadniają naukowcy, osoby wypoczęte są mniej narażone na kaca i lepiej radzą sobie następnego dnia po imprezie.

5. Pij z głową i korzystaj z pomocy

Oczywiście najlepszą radą będzie… picie z umiarem. Kac jest tym intensywniejszy, im więcej alkoholu wypijemy, więc odmówienie kolejnego kieliszka może okazać się najlepszym sposobem na jego uniknięcie. Jeżeli to się nie uda, następnego dnia najlepiej postawić na sprawdzoną pomoc w postaci kroplówki na kaca. Gdzie kupić usługę tego typu? Tak naprawdę wszystko, czego potrzebujemy, to telefon i chęć skorzystania z wiedzy doświadczonych medyków. Warto pamiętać także o odpowiedniej diecie. Więcej informacji na ten temat jest dostępnych w tym artykule https://www.kozaczek.pl/co-jesc-na-kaca-sposoby-na-odtrucie-alkoholowe/


Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej