Operacja plastyczna nosa - rhinoplastyka

Rhinoplastyka to operacja plastyczna nosa Jest to jeden z najbardziej skomplikowanych zabiegów chirurgii, przy czym jest jednym z najczęściej stosowanych. Zabieg, a raczej operacja ma za zadanie skorygowanie (korektę, korekcję) kształtu nosa, jego wielkości. Chirurg modeluje przegrodę nosową, czubek nosa i koryguje odległość dziurek nosowych od siebie. W zasadzie chirurg przeprowadza regulację asymetrii nosa w stosunku do twarzy pacjenta.

Operacja plastyczna nosa - rhinoplastyka

Na czym polega i jak wygląda operacja plastyczna nosa?

Zabieg wykonywany jest z woli pacjenta, niezadowolonego ze swojego obecnego wyglądu. Nie zawsze chodzi jednak jedynie o wygląd. Niektóre przypadki chorobowe, jak zniekształcenie przegrody nosowej, wymagają interwencji chirurga.

W zależności od potrzeb, wykonywany jest jeden z poniższych typów operacji:

 • Metoda zamknięta - operacja wykonywana za pomocą cięcia wewnętrznego – blizny po operacji nie są widoczne.
 • Metoda otwarta - cięcie wykonywane jest prostopadle do przegrody nosowej, w kształcie litery W. Po zabiegu pozostaje słabo widoczna blizna. Metoda ta, jest preferowana przez chirurgów, ze względu na większe spektrum operacyjne. Metoda jest dedykowana osobom, u których należy wykonać augmentację (uzupełnienie tkanek). Niestety w trakcie rehabilitacji występuje obrzęk oraz mocno widoczna blizna.
 • Wtórna rhinoplastyka (reoperacja) – naprawa deformacji po pierwszym zabiegu, takich jak: świński nos, papuzi nos, zapadnięcie skrzydełek nosowych, zapadnięcie czubka nosa.

W trakcie zabiegu – operacji, chirurg dokonuje korekty nosa w zależności od potrzeb:

 • Twarde części nosa - ingerencja w elementy kostne nosa.
 • Miękkie części nosa - modelowanie chrząstek nosa.
 • Czubek nosa.
 • Szeroki nos.
 • Septoplastyka, czyli korekta przegrody nosowej.
 • Garb nosa.
 • Długi nos i opadnięty czubek.
 • Nos ruszający się w trakcie mimicznych ruchów.

Operacja w większości przypadków wykonywana jest pod narkozą, czyli w znieczuleniu ogólnym. Zabieg trwa około dwie godziny, ale w przypadkach wymagających więcej pracy, czas wydłuża się. Po operacji wypracowany kształt nosa, stabilizuje się specjalnymi gipsowymi opatrunkami. Specjalne tampony, włożone do dziurek nosa, zabezpieczają pacjenta przed krwawieniem.

Przeciwwskazania do operacji plastycznej nosa

Podstawowym przeciwwskazaniem do zabiegu jest choroba zakrzepowo – zatorowa lub inne choroby internistyczne. Zabiegowi mogą poddać się osoby, u których rozwój i wzrost nosa został już zakończony. U kobiet wiek ocenia się na 16 lat, a u mężczyzn – 18.

Operacje plastyczne(rhinoplastyka) - korekta, korekcja nosa - kliniki:
 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Katowice

  Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach to nowoczesna, prywatna placówka świadcząca szeroki wachlarz kompleksowych usług medycznych, spełniających najwyższe, światowe standardy. Zdrowie naszych Pacjentów powierzamy autorytetom, najlepszym specjalistom w poszczególnych dziedzinach medycyny, lekarzom z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. »

 • Miasto: Szczecin

  Klinika jest jednym z największych, renomowanych prywatnych ośrodków w kraju, wyspecjalizowanych w chirurgii plastycznej. Kilkunastoletnie doświadczenie, doskonała kadra medyczna, nowoczesna infrastruktura, a przede wszsytkim tysiące zadowolonych Pacjentów - to tylko niektóre cechy, które wyróżniają Klinikę Chirurgii Plastycznej Beauty Group. »

 • Miasto: Żarki Letnisko / Katowice

  W naszej nowoczesnej Klinice można wykonać szeroki zakres operacji plastycznych począwszy od liftingu twarzy poprzez powiększenie piersi i liposukcji a skończywszy na drobnych zabiegach takich jak wycięcie znamienia. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej