Korekcja skrzywionej przegrody nosowej

Korekta skrzywionej przegrody nosowej to nie tylko zabieg, który ma poprawić ogólny wygląd twarzy. Ten defekt powoduje wiele dolegliwości, a w tym między innymi: zaburzenia węchu, krwotoki z nosa, niedrożność nosa, częste stany zapalne, silne i nawracające bóle głowy.  Skrzywienie przegrody nosowej najczęściej spowodowane jest uwarunkowaniem genetycznym lub urazem. Jeśli chcemy, musimy poszerzyć przejścia w nosie, musimy oddać się w ręce specjalisty chirurga.

Korekcja skrzywionej przegrody nosowej

Zabieg korekty skrzywionej przegrody nosowej

Przed zabiegiem należy wykonać podstawowe badania laboratoryjne, a w tym między innymi:

 • Morfologia
 • Grupa krwi
 • RTG
 • EKG
Laserowa korekcja przegrody nosowej

Alternatywną dla tradycyjnej chirurgicznej metody, jest laserowa korekta. Jest to mało inwazyjna metoda, tak zwana septoplastyka laserowa. Chirurg wykonuje zabieg laserem diodowym lub CO2. Metoda wykorzystująca laser powoduje, że zabieg trwa o wiele krócej niż przy tradycyjnej metodzie. Poza tym nie notuje się dużego ubytku krwi. Inną zaletą jest to, że po zabiegu najczęściej nie trzeba stosować tamponady, czyli opatrunków do nosa. Zabieg laserowy nie jest dedykowany każdemu pacjentowi. Wszystko zależy od kształtu, rodzaju i miejsca występowania skrzywienia. Ostatecznie to lekarz po konsultacji dokonuje oceny, jaką metodę należy wybrać. Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe lub ogólne.

Chirurgiczna korekta przegrody nosowej

Przy tradycyjnej metodzie, szwy umieszczone wewnątrz nosa są wchłanialne. Zakładane są tamponady, które usuwane są po maksymalnie 24 godzinach. Pacjent może być hospitalizowany nawet na trzy dni lub odesłany od razu do domu. Otrzymuje środki nasenne oraz przeciwbólowe. Po operacji korekcji skrzywienia przegrody nosowej należy stosować zimne okłady oraz spać i leżeć na plecach z uniesioną głową.

Należy pamiętać, iż w przypadku znacznego utrudnienia z oddychaniem i wiążącymi się z krzywą przegrodą, problemami zdrowotnymi, zabieg może być refundowany przez NFZ.

Korekcja skrzywionej przegrody nosowej - kliniki w Polsce:
 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Katowice

  Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach to nowoczesna, prywatna placówka świadcząca szeroki wachlarz kompleksowych usług medycznych, spełniających najwyższe, światowe standardy. Zdrowie naszych Pacjentów powierzamy autorytetom, najlepszym specjalistom w poszczególnych dziedzinach medycyny, lekarzom z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. »

 • Miasto: Szczecin

  Klinika jest jednym z największych, renomowanych prywatnych ośrodków w kraju, wyspecjalizowanych w chirurgii plastycznej. Kilkunastoletnie doświadczenie, doskonała kadra medyczna, nowoczesna infrastruktura, a przede wszsytkim tysiące zadowolonych Pacjentów - to tylko niektóre cechy, które wyróżniają Klinikę Chirurgii Plastycznej Beauty Group. »

 • Miasto: Żarki Letnisko / Katowice

  W naszej nowoczesnej Klinice można wykonać szeroki zakres operacji plastycznych począwszy od liftingu twarzy poprzez powiększenie piersi i liposukcji a skończywszy na drobnych zabiegach takich jak wycięcie znamienia. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej