Waginoplastyka - zabieg,metody, przeciwwskaznia

Waginoplastyka to termin z zakresu ginekologii estetycznej, polegający na skorygowaniu szerokości pochwy (zwężenie lub poszerzenie przedsionka pochwy). Na zabieg najczęściej decydują się panie, u których: doszło do pęknięcia lub rozciągnięcia pochwy i krocza w wyniku porodu, doszło do uszkodzenia pochwy w wyniku napaści seksualnej oraz gdy u pacjentki występuje zespół Mayera-Rokitanky’ego-Küstera-Hausera (szczątkowa pochwa lub całkowity jej brak). Zabieg polega wprost na uelastycznieniu mięśni pochwy. Dzięki zastosowaniu takiej metody leczenia, pacjentki mają możliwość poprawy jakości życia seksualnego do czasów sprzed porodu.

Waginoplastyka

Czas przygotowawczy do zabiegu obejmuje wykonanie specjalistycznych badań laboratoryjnych:
 1. Morfologia z rozmazem
 2. OB.
 3. Grupa krwi
 4. Wskaźnik krzepliwości APTT
 5. Wskaźnik krzepliwości INR
 6. Wskaźnik krzepliwości Quicka
 7. Ogólne badanie moczu
 8. Poziom glukozy
 9. Poziom kreatyniny
 10. Elektrolity Na
 11. Elektrolity K
 12. Mocznik
 13. Jonogram
 14. Antygeny HBS, HCV i HIV
 15. EKG
 16. 16. RTG klatki piersiowej

Jak przebiega i na czym polega zabieg waginoplastyki?

Rozróżniamy dwie metody. Jeśli zmiany są duże, wykonywana jest korekta operacyjna, natomiast, gdy zmiany są niewielkie można skorzystać z nieinwazyjnej techniki laserowej.

 • Waginoplastykę operacyjną wykonuje się znieczuleniu ogólnym. Chirurg nacina tylną ścianę pochwy, a następnie usuwa nadmiar istniejących tkanek. Na koniec zszywa śluzówkę pochwy oraz mięśnie za pomocy wchłanianych nici. Zabieg trwa od około godziny do półtorej. Po operacji, pacjentka jest hospitalizowana na co najmniej dobę.
 • Rewitalizacja pochwy za pomocą techniki laserowej polega na zmniejszeniu światła pochwy. Laser stymuluje odbudowę kolagenu w błonie śluzowej pochwy oraz powięzi wewnątrzmiedniczej.
Rekonwalescencja po waginoplastyce
 1. Przez około dwa tygodnie od zabiegu może występować opuchlizna, zasinienie krocza.
 2. W tym okresie pacjentka może odczuwać ból, który można zniwelować za pomocą odpowiednich doustnych leków przeciwbólowych.
 3. Pacjentka w tym czasie może mieć podwyższoną temperaturę.
 4. Pacjentka musi zachować szczególną higienę miejsc operowanych (nie wolno pocierać operowanych miejsc)
 5. Po tygodniu od zabiegu, wymagana jest wizyta kontrolna.

Całkowite ozdrowienie trwa około dwóch miesięcy i po tym właśnie czasie pacjentka może powrócić do pełnej aktywności seksualnej.

Przeciwwskazania do wykonania waginoplastyki
 1. Ciąża
 2. Planowana wkrótce ciąża
 3. Skazy naczyniowe
 4. Zaburzenia krzepliwości krwi
 5. Nowotwory
 6. Infekcje i stany zapalne organizmu
 7. Nadciśnienie
 8. Cukrzyca

Należy podkreślić, iż waginoplastyka nie jest przeciwwskazaniem do kolejnej ciąży.

Waginoplastyka - najlepsze kliniki w Polsce:
 • Miasto: Warszawa

  Revival Clinic to renomowana placówka specjalizująca się w nowoczesnych, innowacyjnych metodach leczenia z zakresu medycyny estetycznej, laseroterapii, dermatologii estetycznej i ogólnej, ginekologii estetycznej i ogólnej, kosmetologii, laryngologii, chirurgii, proktologii i flebologii. Pracują w niej wysoko wykwalifikowani specjaliści zapewniający usługi na najwyższym poziomie. »

 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Żarki Letnisko / Katowice

  W naszej nowoczesnej Klinice można wykonać szeroki zakres operacji plastycznych począwszy od liftingu twarzy poprzez powiększenie piersi i liposukcji a skończywszy na drobnych zabiegach takich jak wycięcie znamienia. »

 • Miasto: Warszawa

  Klinia Medifem została stworzona z myślą o zapobieganiu chorobom oraz ich leczeniu, a także w trosce o piękną sylwetkę, urodę i dobre samopoczucie kobiet. W Medifem Panie mogą znaleźć komfortowe warunki pobytu, intymną atmosferę, dyskrecję oraz medyczny profesjonalizm. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej