Jak wybrać najlepsze SPA?

Przyjemne zabiegi w SPA to doskonała okazja do relaksu i zadbania o swoje ciało. Jednocześnie na pewno nie należą one do najtańszych, dlatego warto zdecydować się na wybranie naprawdę dobrego salonu lub ośrodka. Dzięki temu wszystkie zabiegi zostaną wykonane na odpowiednim poziomie.

Na pewno duże znaczenie ma już pierwsze wrażenie. Gabinet SPA powinien charakteryzować się estetyczny wyglądem. Ładnie urządzone wnętrze świadczy o odpowiednim podejściu do klienta oraz o dbaniu o jego komfort. Oczywiście nie mniejsze znaczenie ma także personel. Weekend w SPA nie będzie zbyt udany, jeśli trafimy na pracowników, którzy nie posiadają odpowiednich kwalifikacji lub nie mają właściwego podejścia do klientów. W przypadku wątpliwości zawsze warto po prostu porozmawiać i wypytać o szczegóły danego zabiegu. Taka rozmowa pomoże w wyjaśnieniu wszystkich wątpliwości oraz pozwoli na zorientowanie się w dostępnej ofercie. Warto także obserwować reakcje personelu – powinny być one życzliwe oraz uprzejme.

najlepsze SPA

Salon SPA powinien zatrudniać profesjonalnych pracowników, którzy świadczą usługi na odpowiednim poziomie. Oznacza to przede wszystkim znajomość wszystkich nowości pojawiających się na rynku. Duże znaczenie ma ciągłe uczestnictwo w dodatkowych kursach oraz szkoleniach. Najlepiej oddać się w ręce specjalisty, dla którego praca jest nie tylko sposobem na zarobienie, ale także prawdziwym powołaniem. Na pewno chcemy trafić w ręce osoby, która lubi to, co robi, a kontakt z klientami sprawia jej przyjemność. Dobry salon SPA powinien chwalić się osiągnięciami swoich pracowników, np. umieszczając dowody ich osiągnięć w widocznym miejscu. Mogą być to certyfikaty poświadczające ukończenie różnych kursów lub wygrane w konkursach.

Weekend w SPA

Weekend w SPA powinien być nie tylko okazją do relaksu, ale także zadbania o siebie. W dobrym SPA można nie tylko skorzystać z zabiegów, ale również poprosić o poradę dotyczącą prawidłowego dbania o siebie. Możemy na przykład liczyć na otrzymanie różnych próbek kosmetyków do wykorzystania w domu.

Osoby zatrudnione w SPA powinny charakteryzować się odpowiednim podejściem do ludzi i pozytywną energią. Zabieg musi poprawić nie tylko wygląd, ale także samopoczucie fizyczne i psychiczne. Dużym plusem dla salonu SPA są pracownicy, którzy pamiętają stałych klientów oraz ich upodobania. W takim przypadku od razu widać troskę o klienta oraz jego komfort.

Spędzenie weekendu w SPA warto więc poprzedzić poświęceniem kilku chwil na znalezienie najlepszego ośrodka. Opinii można szukać w Internecie, jednak zawsze warto również zapytać o opinie znajomych, którzy korzystali już z tego typu usług. Wybór sprawdzonego salonu SPA będzie gwarancją zadowolenia ze wszystkich zabiegów. Powstaje coraz więcej takich ośrodków i gabinetów, niestety nie wszystkie spełniają naprawdę wysokie standardy, dlatego nie warto wybierać na ślepo. Oferty reklamowe czasem mają się nijak do rzeczywistego poziomu świadczonych usług, dlatego zawsze należy zapoznać się z opiniami na temat danej firmy.

Najlepsze SPA w Polsce:
 • Miasto: Okole koło Starogardu Gdańskiego

  Rezydencja Live jest największą i najnowocześniejszą kliniką rehabilitacyjną na Pomorzu. Zajmuje się leczeniem przewlekłego i nagłego bólu, chorobami cywilizacyjnymi, rehabilitacją po udarach, wylewach, operacjach w luksusowej oprawie przy użyciu najnowocześniejszych  światowych hitów leczniczych i wykwalifikowanej kadry medycznej. »

 • Miasto: Ciechocinek

  W Sanatorium świadczymy usługi na rzecz pacjentów, kuracjuszy pełnopłatnych oraz gości hotelowych. Dysponujemy znakomitą bazą zabiegową z basenem solankowym. Organizujemy turnusy rehabilitacyjne dofinansowane z PFRON, pobyty lecznicze, pobyty kuracyjne, pakiety usprawniające i rehabilitacyjne, wczasy dla seniorów, pobyty długoterminowe dla seniorów. »

 • Miasto: Ustka

  Hotel Grand Lubicz to największy i najlepiej wyposażony kompleks wypoczynkowy na Pomorzu Środkowym. Jest to doskonałe miejsce do wypoczynku, gdzie poza luksusowymi pokojami znajduje się atrakcyjna strefa Spa & Wellness oraz kompleksowa strefa Medical, a urokliwa okolica dodatkowo sprzyja aktywnym formom wypoczynku. »

 • Miasto: Łódź

  Medical Margaret Spa to nowoczesny ośrodek z tradycjami, działający na rynku od 1999 roku. Personel stanowi wykwalifikowana kadra lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej, okulistyki oraz fizjoterapeuci i kosmetolodzy. Tylko u nas szeroka gama zabiegów medycznych i upiększających. »

 • Miasto: Polanica Zdrój

  Willa mieści w sobie szesnaście gustownie urządzonych apartamentów wraz z bogato wyposażona strefa Medical & Wellness z siłownią. We współpracy z Centrum Odnowy Revita oferujemy również szeroką gamę zabiegów z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej. Zabiegi wykonywane są przez dyplomowany personel i zespół lekarzy - specjalistów medycyny estetycznej. »

 • Miasto: Busko Zdrój

  Lawendowy Zdrój Pensjonat Medyczny&SPA to nowopowstały, luksusowy kompleks hotelowo-uzdrowiskowy. Podczas leczenia w naszym Ośrodku wykorzystujemy naturalne surowce, takie jak wody siarczkowe i borowinę w połączniu z Holistyczną Medycyną Manualną, w której się specjalizujemy. »

 • Miasto: Busko-Zdrój

  Kompleks uzdrowiskowy usytuowany jest w ścisłym centrum Buska-Zdroju. Obok bogatych zasobów naturalnych: leczniczych wód siarczkowcyh, jodkowo-bromowych i borowiny, do Państwa dyspozycji oddajemy najwyższej klasy sprzęt medyczny, rehabilitacyjny oraz doświadczony zespół. »

 • Miasto: Karpacz

  W Hotelu Artus czekają na Państwa komforotwe i przytulne pokoje. Bezpośrednie sąsiedztwo Karkonoskiego Parku Narodowego oraz nasze Centrum Rehabilitacji pozwolą Państwu odpocząć i dojść do zdrowia. Specjalizujemy się w rehabilitacji medycznej, sportowej i zawodowej. »

 • Miasto: Świeradów Zdrój

  Malinowy Dwór to nowoczesny hotel Medical SPA  z centrum rehabilitacji i odnową biologiczną. Jest pierwszym obiektem, który zdobył i posiada tytuł najlepszego Resortu SPA w Polsce.  Centrum Rehabilitacji Malinowy Dwór działa w oparciu o najsilniejszą na świecie wodę siarczkową. »

 • Miasto: Polanica Zdrój

  Nasz czterogwiazdkowy hotel to miejsce, gdzie oprócz wypoczynku można skorzystać z leczniczej kuracji w naszym wyjątkowym Medical SPA oraz odprężyć się i zadbać o piękny wygląd w strefie Beauty & Wellness SPA. Oferujemy także intensywną i profesjonalną rehabilitację. »

 • Miasto: Solec Zdrój

  Malinowy Zdrój  to nowoczesny hotel Medical SPA  z centrum rehabilitacji i odnową biologiczną.  Jest pierwszym w Polsce obiektem, który zdobył i posiada niemiecki Certyfikat Medical Wellness potwierdzający europejski standard jakości usług. Wielokrotny zwycięzca prestiżowych konkursów. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej