Liposukcja - idealny sposób na zgrabne ciało?

Liposukcja to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością wśród osób zainteresowanych uzyskaniem pięknej, szczupłej figury. Dzięki niej możliwe jest nadanie sylwetce odpowiednich proporcji, na skutek odessania tkanki z tłuszczowej z tych miejsc, gdzie jest jej zbyt wiele. Zabieg liposukcji, czyli odsysania tłuszczu i zredukowania ilości komórek tłuszczowych z różnych partii ciała stanowi ciekawą alternatywę dla osób, które maja już dosyć ciągłych diet, ćwiczeń i wyrzeczeń. Wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy pragną osiągnąć idealną figurę szybko i na długo. Ale czy na pewno liposukcja pozwoli bez zbędnego wysiłku spełnić to marzenie?

Istnieje wiele metod odsysania tłuszczu. Wszystkie są stosunkowo drogie. Przykładowo, usunięcie tkanki tłuszczowej z talii kosztuje ok 4 tys. zł, a z brzucha ok 6 tys. zł. Do tego trzeba zazwyczaj doliczyć koszt znieczulenia dożylnego – ok 600 zł. Przed planowanym zabiegiem należy dostarczyć do wybranej przez siebie kliniki wyniki wielu badań. Na operację trzeba stawić się na czczo, tzn. Nie można nic jeść i pić przez 6 godz. przed wyznaczoną godziną jej wykonania. Trwa ona ok. 2-3 godzin i jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym lub zewnątrzoponowym.

Liposukcja infradźwiękowa N.I.L.

Zabiegowi liposukcji można poddać różne partie ciała. Najczęściej poprawia się w ten sposób wygląd brzucha, bioder, ud i podbródka. Możliwe jest także wykonanie liposukcji pleców oraz sutków, a u mężczyzn również sutków. Wszechstronne zastosowanie to wyłącznie jedna z kilku ważnych zalet tego zabiegu. Szczególnie pozytywne rezultaty przynosi liposukcja infradźwiękowa, czyli technika N. I.L. Wykorzystuje się w niej aktywowane sprężonym powietrzem kaniule, dzięki czemu tłuszcz jest usuwany znacznie dokładniej niż w przypadku innych technik. 

Co więcej, technika N. I.L umożliwia wyeliminowanie ryzyka uszkodzenia podczas zabiegu innych tkanek. W takcie jednej sesji można usunąć nawet 3 litry tłuszczu. Zabieg liposukcji infradźwiękowej nie pozostawia na ciele pacjenta blizn, siniaków oraz obrzęków. Nie wstępuje także efekt yoyo, czyli ponowne nagromadzenie się tłuszczu w miejscach, z których został on usunięty.

Liposukcja odbywa się pod znieczuleniem. W zależności od miejsc objętych zabiegiem stosuje się znieczulenie ogólne albo miejscowe. Wskazane jest pozostawienie pacjenta pod ciągłą obserwacją przez jedną dobę od momentu wykonania zabiegu, a następnie kontrolowanie jego stanu przynajmniej przez siedem dni.

Przeciwskazania i ryzyko związane z liposukcją

Niewiele osób zainteresowanych tym zabiegiem jest świadomych tego, że wiąże się on z kilkutygodniowym bólem, ryzykiem komplikacji. Nie może być on wykonywany np. u osób z zaburzeniami krzepnięcia krwi, chorych na cukrzycę, nałogowych palaczy, chorych psychicznie. Często wymaga później wykonania innego zabiegu, tzn. lipektomii, czyli usunięcia zbyt dużej ilości skóry oraz resztek tkanki tłuszczowej. Nie jest on również trwały. W sytuacji gdy po jego wykonaniu nie zmieniono trybu życia, problem nadmiaru tłuszczu dość szybko powraca. Musimy ćwiczyć i zdrowo się odżywiać, aby efekt operacji utrzymał się na dłużej. A przecież właśnie tego chce uniknąć sporo osób, które myślą o odsysaniu tłuszczu.

Przeprowadzenie liposukcji wiąże się ze sporym ryzykiem. Może nawet dojść do groźnego dla życia wstrząsu lub tzw. zatoru tłuszczowego.. Oprócz tego może się zdarzyć, że po usunięciu dużej ilości tkanki tłuszczowej, na ciele powstały nierówności. Czasami można mieć do czynienia z martwicą skóry. W ten sposób zamiast wymodelować sylwetkę, przyczyniamy się do jej zdeformowania. Liposukcja wiąże się z odczuwaniem bólu, najbardziej po kilkunastu dniach. Niektórym uniemożliwia to nawet normalną aktywność zawodową i muszą wtedy brać urlop.

Warto pamiętać, ze liposukcja, w przeciwieństwie do zdrowego odżywiania i sportu, nie przyczynia się do poprawienia zdrowia. Nie stanowi profilaktyki w zapobieganiu cukrzycy miażdżycy i wielu innych chorób. Nie ułatwia, a nawet utrudnia wyrobienie dobrych nawyków, które pozwoliłyby nam cieszyć się dłużej dobrym samopoczuciem.

Liposukcja - najlepsze kliniki w Polsce:
 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Katowice

  Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach to nowoczesna, prywatna placówka świadcząca szeroki wachlarz kompleksowych usług medycznych, spełniających najwyższe, światowe standardy. Zdrowie naszych Pacjentów powierzamy autorytetom, najlepszym specjalistom w poszczególnych dziedzinach medycyny, lekarzom z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. »

 • Miasto: Katowice

  Lipoline Clinic to wyspecjalizowana klinika liposukcji laserowej w Katowicach. Oferujemy małoinwazyjne zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej bez ryzyka powikłań około i pooperacyjnych, niewymagające długiej rehabilitacji. Doświadczenie i wiedza naszych specjalistów gwarantują bezpieczeństwo i kompleksową opiekę w trakcie i po zabiegu. »

 • Miasto: Łódź

  Medical Margaret Spa to nowoczesny ośrodek z tradycjami, działający na rynku od 1999 roku. Personel stanowi wykwalifikowana kadra lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej, okulistyki oraz fizjoterapeuci i kosmetolodzy. Tylko u nas szeroka gama zabiegów medycznych i upiększających. »

 • Miasto: Kamień Pomorski

  Meritum to nowoczesna Klinika, wyposażona w zaawansowany sprzęt medyczny, w której do Państwa dyspozycji pozostaje  wysoko wyspecjalizowana kadra medyczna. W Klinice wykonywane są operacje i zabiegi chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, chirurgii ogólnej, ortopedyczne oraz urologiczne. Meritum to jakość, bezpieczeństwo i zadowolenie Pacjenta. »

 • Miasto: Szczecin

  Klinika jest jednym z największych, renomowanych prywatnych ośrodków w kraju, wyspecjalizowanych w chirurgii plastycznej. Kilkunastoletnie doświadczenie, doskonała kadra medyczna, nowoczesna infrastruktura, a przede wszsytkim tysiące zadowolonych Pacjentów - to tylko niektóre cechy, które wyróżniają Klinikę Chirurgii Plastycznej Beauty Group. »

 • Miasto: Żarki Letnisko / Katowice

  W naszej nowoczesnej Klinice można wykonać szeroki zakres operacji plastycznych począwszy od liftingu twarzy poprzez powiększenie piersi i liposukcji a skończywszy na drobnych zabiegach takich jak wycięcie znamienia. »

 • Miasto: Katowice

  Centrum Estetyki Ciała jest nowoczesną kliniką zajmująca się chirurgią kosmetyczną, medycyną estetyczną. Nasi lekarze specjalizują się w zabiegach poprawiających sylwetkę ciała,odmładzających twarz i usuwających schorzenia skóry przy użyciu nowoczesnych technik laserowych. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej