Makijaż permanentny

W życiu każdej kobiety makijaż stanowi ważny element wizerunku. Pozwala ukryć pewne niedoskonałości, a podkreślić zalety. Zrobienie ładnego makijażu jest pewnego rodzaju sztuką i wymaga czasu. Tymczasem współczesne panie są coraz bardziej zabiegane i mają niewiele czasu dla siebie i swojej urody. Są też takie osoby, które po prostu nie lubią robić sobie makijażu. Dobrym rozwiązaniem jest makijaż permanentny, który utrzymuje się się ok. 3-5 lat.

Makijaż permanentny - makijaż stały

Dla kogo makijaż permanentny?

Makijaż ten może pomóc w trwałym ukryciu defektów spowodowanych nieudanymi zabiegami. Jest on też ciekawym rozwiązaniem dla osób uprawiających sport, które obawiają się rozmazania makijażu w czasie treningu. Jest on wybawieniem dla alergiczek, które zmagają się z uczuleniem na kolorowe kosmetyki. Należy jednak powiadomić o alergii specjalistę, który ma wykonać ten zabieg kosmetyczny, ponieważ barwniki wykorzystane do makijażu mogą uczulać. Jest dobrym wyjściem dla kobiet mających trudności z samodzielnym wykonaniem makijażu z powodu własnych ułomności, np. drżenia rąk.

Makijaż permanentny - przeciwskazania

Z makijażu permanentnego powinny zrezygnować osoby, które nie są odporne na ból, ponieważ zabieg ten jest uważany za bardzo bolesny. Istnieje również sporo przeciwwskazań medycznych, a w tym m. in. chemioterapia, niestabilna cukrzyca, ciąża, przyjmowanie leków sterydowych albo przeciwzapalnych, łuszczyca, opryszczka lub czynna infekcja.

Jak wybrać gabinet wykonujący makijaż permanentny?

Zanim zdecydujemy się na makijaż permanentny, należy zapoznać się z pewnymi faktami praktycznymi. Prawidłowo wykonany makijaż powinien subtelnie akcentować naturalną urodę kobiety i w razie potrzeby korygować niewielkie defekty (np. ubytki kolorytu). Nie może być zbyt intensywny. Przy wyborze gabinetu kosmetycznego, w którym ma być wykonany zabieg, trzeba zapoznać się z opiniami na jego temat i upewnić się, że jego pracownicy (linergiści) posiadają wymagane uprawnienia.

Warto też zwrócić uwagę na jakość sprzętu barwników dostępnych w gabinecie. Powinno upewnić się, że personel przestrzega zasad higieny, a narzędzia są dezynfekowane. Warto dopytać się też, czy w cenę makijażu permanentnego wliczona jest niezbędna korekta, którą wykonuje się po ok. 2-3 tygodniach. Robi się to, gdyż po tym czasie widać miejsca, gdzie barwnik się nie przyjął i trzeba go uzupełnić.

Jak wykonywany jest makijaż permanentny?

Przed zrobieniem makijażu linergistka wykonuje znieczulenie miejscowe odpowiednich części twarzy, a potem ustala z klientką kolory, jakie maja zostać użyte. Następnie wyrysowuje wstępny kształt makijażu. Zazwyczaj proponuje kilka jego wersji i pozostawia klientce wybór odpowiedniego. W następnej kolejności wprowadza do naskórka pigment. Powinna robić to przy pomocy aplikatorów jednorazowego użytku.

Zazwyczaj ten zabieg kosmetyczny trwa ok 2-3 godziny. Tuż po zabiegu specjalistka dezynfekuje skórę i stosuje krem działający łagodząco i przeciwzapalnie. Efektem makijażu permanentnego zazwyczaj są: wyraziste i bardziej podkreślone oczy, pełniejsze z podkreślonym kolorem usta, równomierne o pięknej linii i gęstsze brwi.

Makijaż permanentny - rekomendowane kliniki i gabinety:
 • Miasto: Warszawa

  Revival Clinic to renomowana placówka specjalizująca się w nowoczesnych, innowacyjnych metodach leczenia z zakresu medycyny estetycznej, laseroterapii, dermatologii estetycznej i ogólnej, ginekologii estetycznej i ogólnej, kosmetologii, laryngologii, chirurgii, proktologii i flebologii. Pracują w niej wysoko wykwalifikowani specjaliści zapewniający usługi na najwyższym poziomie. »

 • Miasto: Świebodzice

  Centrum Medycyny Estetycznej w Świebodzicach specjalizuje się w zabiegach na twarzy i prowadzi zaawansowane prace nad regeneracją biologiczną całego ciała. W Centrum przyjmują specjaliści z różnych dziedzin: chirurgii, dermatologii, endokrynologii, seksuologii, dietetyki, hirudoterapii, kosmetologii. Dysponujemy zapleczem zabiegowym i profesjonalnym sprzętem. »

 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Katowice

  Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach to nowoczesna, prywatna placówka świadcząca szeroki wachlarz kompleksowych usług medycznych, spełniających najwyższe, światowe standardy. Zdrowie naszych Pacjentów powierzamy autorytetom, najlepszym specjalistom w poszczególnych dziedzinach medycyny, lekarzom z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. »

 • Miasto: Łódź

  Medical Margaret Spa to nowoczesny ośrodek z tradycjami, działający na rynku od 1999 roku. Personel stanowi wykwalifikowana kadra lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej, okulistyki oraz fizjoterapeuci i kosmetolodzy. Tylko u nas szeroka gama zabiegów medycznych i upiększających. »

 • Miasto: Gdynia

  Oferujemy kompleksową gamę zabiegów upiększających i mikropigmentację włosów HFS. Polecamy również masaże i zabiegi SPA oraz usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Pracujemy na urządzeniach HI-TECH, dzięki którym skutecznie likwidujemy problemy kosmetyczne twarzy i ciała. »

 • Kraków | Katowice

  Oferujemy bogate spektrum zabiegów z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej, Anti-Aging i Beauty oraz profesjonalnej pielęgnacji ciała i twarzy. Sieć profesjonalnych Salonów Kosmetyczno - Dermatologicznych w Krakowie i Katowicach. »

 • Miasto: Kraków

  Medicor–Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej to zespół ekspertów. Kompleksowa pielęgnacja, najwyższa jakość produktów i urządzeń, odpowiednio dobrane suplementy, synergia współpracy lekarza z kosmetyczką i masażystą zapewniają optymalne efekty i satysfakcję klientów. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej