Rekonstrukcja piersi po mastektomii

Ogólnie znane statystyki nie pozostawiają złudzeń. Choroby nowotworowe są coraz bardziej powszechne. Dotyczy to także nowotworów piersi, które w pewnej części kończą się właśnie mastektomią piersi, czyli jej chirurgicznym usunięciem. Choć brzmi to drastycznie, często jest to jedyne rozwiązanie, które pozwoli się zabezpieczyć przed komplikacjami, czy nawet uratować życie pacjentki.

Zabieg rekonstrukcji piersi po mastektomii

Dotychczas często mówiono o Amazonkach, kobietach, które przeszły usunięcie piersi. Kobiety same się tak nazywają, stawiając czoło temu, co ich spotkało. Jednak nie każda pani jest w stanie psychicznie poradzić sobie z brakiem piersi. Wiele z nich po prostu przestaje się czuć kobietą, co przekłada się na ich wycofanie z życia uczuciowego, a w konsekwencji ze społeczeństwa. Taki stan określa się mianem „half women”. Gdyż faktycznie, kobiety czują się kobietami tylko w połowie.

Metody rekonstrukcji piersi po mastektomii

Obecnie dostępne jest już rozwiązanie, które pozwala na przywrócenie stanu wizualnego sprzed operacji, zwane rekonstrukcją piersi. Stało się to tym bardziej popularne, im bardziej zrobiło się głośno o tej metodzie. Słynny przykład aktorki Angeliny Jolie, stał się inspiracją i nadzieją na normalność dla wielu poszkodowanych pań.

Jaka dokładnie zostanie wybrana metoda rekonstrukcji zależy od stanu zdrowia pacjentki, a co za tym idzie – od decyzji chirurga. Podstawą działania jest to, aby nie zaszkodzić a wynik wizualny był jak najlepszy. Do rekonstrukcji stosowany jest silikon, ekspandoproteza, płaty tkankowe wolne, płaty tkankowe uszypułowane, czy też tkanka tłuszczowa. Brzmi to bardzo skomplikowanie, ale specjalista chirurg plastyczny, który zajmie się wykonaniem zabiegu, z pewnością zna się na temacie i wybierze najlepszą metodę dla danego przypadku.

W trakcie fachowych konsultacji, pacjentka otrzyma informację, jaka metoda będzie dla niej najbardziej stosowna. Należy pamiętać, iż każdy przypadek jest inny. Nie należy się więc sugerować opinią z Internetu, czy koleżanek, ale specjalistów. Chirurg z pewnością odpowie na wszystkie pytania. Należy jedynie pamiętać, że rekonstrukcja piersi po mastektomii może zostać wykonana, jedynie wtedy, gdy pacjentka jest w pełni zdrowa.

Rekonstrukcja piersi po mastektomii - rekomendowane kliniki:
 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Katowice

  Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach to nowoczesna, prywatna placówka świadcząca szeroki wachlarz kompleksowych usług medycznych, spełniających najwyższe, światowe standardy. Zdrowie naszych Pacjentów powierzamy autorytetom, najlepszym specjalistom w poszczególnych dziedzinach medycyny, lekarzom z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. »

 • Miasto: Katowice

  Lipoline Clinic to wyspecjalizowana klinika liposukcji laserowej w Katowicach. Oferujemy małoinwazyjne zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej bez ryzyka powikłań około i pooperacyjnych, niewymagające długiej rehabilitacji. Doświadczenie i wiedza naszych specjalistów gwarantują bezpieczeństwo i kompleksową opiekę w trakcie i po zabiegu. »

 • Miasto: Łódź

  Medical Margaret Spa to nowoczesny ośrodek z tradycjami, działający na rynku od 1999 roku. Personel stanowi wykwalifikowana kadra lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej, okulistyki oraz fizjoterapeuci i kosmetolodzy. Tylko u nas szeroka gama zabiegów medycznych i upiększających. »

 • Miasto: Kamień Pomorski

  Meritum to nowoczesna Klinika, wyposażona w zaawansowany sprzęt medyczny, w której do Państwa dyspozycji pozostaje  wysoko wyspecjalizowana kadra medyczna. W Klinice wykonywane są operacje i zabiegi chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, chirurgii ogólnej, ortopedyczne oraz urologiczne. Meritum to jakość, bezpieczeństwo i zadowolenie Pacjenta. »

 • Miasto: Szczecin

  Klinika jest jednym z największych, renomowanych prywatnych ośrodków w kraju, wyspecjalizowanych w chirurgii plastycznej. Kilkunastoletnie doświadczenie, doskonała kadra medyczna, nowoczesna infrastruktura, a przede wszsytkim tysiące zadowolonych Pacjentów - to tylko niektóre cechy, które wyróżniają Klinikę Chirurgii Plastycznej Beauty Group. »

 • Miasto: Żarki Letnisko / Katowice

  W naszej nowoczesnej Klinice można wykonać szeroki zakres operacji plastycznych począwszy od liftingu twarzy poprzez powiększenie piersi i liposukcji a skończywszy na drobnych zabiegach takich jak wycięcie znamienia. »

 • Miasto: Katowice

  Centrum Estetyki Ciała jest nowoczesną kliniką zajmująca się chirurgią kosmetyczną, medycyną estetyczną. Nasi lekarze specjalizują się w zabiegach poprawiających sylwetkę ciała,odmładzających twarz i usuwających schorzenia skóry przy użyciu nowoczesnych technik laserowych. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej