Powiększanie penisa - czy rozmiar ma znaczenie?

Czy penis jest za mały? Czy to prawda, że penisa można powiększać? Jakie są metody chirurgicznego – operacyjnego powiększania penisa? Czy wybrać powiększanie penisa kwasem hialuronowym, czy powiększanie penisa własnym tłuszczem?  Jak działają ćwiczenia na powiększanie penisa? A może rozmiar członka tak naprawdę nie ma znaczenia? Przeczytaj nasz poradnik o faktach i mitach o rozmiarze penisa i poznaj odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Trudno stwierdzić, czy to czasy, w jakich żyjemy, sprawiają, że kwestia długości penisa urasta do rangi ogromnego problemu, czy było tak zawsze, tyle tylko, że nigdy dotąd tak często o tym nie mówiono. Na pewno kwestie związane z naszą seksualnością są dziś omawiane znacznie częściej choćby z tego powodu, że mamy do dyspozycji doskonałe narzędzie zapewniające nam anonimowość (Internet), ale nawet w Internecie poziom szczerości bywa dość wątpliwy i trudno na tej podstawie wyciągać w pełni miarodajne wnioski.

Rozmiar penisa - powięszkać czy nie powiekszać?

Jedno jest pewne - dla niektórych mężczyzn długość penisa bywa kwestią dość istotną. Nieco inaczej wygląda to z punktu widzenia ich partnerek, ale ten aspekt, jako drugorzędny bywa często pomijany. W końcu penis pozostaje symbolem męskości, a tę swoją cechę zdecydowana większość mężczyzn poddaje indywidualnej samoocenie opartej w dużej mierze na porównaniach z innymi przedstawicielami tej samej płci.

Mały, średni, duży – wszystko o rozmiarach penisa

Często mężczyźni źle oceniają rozmiar swojego penisa. Zdarza się, że ich kompleksy są zupełnie nieuzasadnione, bo na przykład są posiadaczami członka średnich rozmiarów. Z czego to wynika? Mężczyźni mają nierealistyczne wyobrażenia o tym, jakiej wielkości powinien być penis. Często budują te przekonania w oparciu o filmy pornograficzne, lub opinie kolegów, którzy chwalą się swoim rozmiarem penisa. Warto jednak pamiętać, że mogą to być zupełnie nieuzasadnione przechwałki.

Za prawidłowo rozwiniętego penisa uznaje się członek, którego wielkość w stanie wzwodu przekracza dziesięć centymetrów. Jednak, jeśli nie przekracza 14 cm oznacza to, że członek należy do małych. Między 14 a 18 cm znajdują się penisy średnie, a powyżej tej granicy – duże. Znakomita większość mężczyzn ma penisy średniej wielkości, najczęściej mające niespełna 16 cm. Dobrze też wiedzieć, jak prawidłowo zmierzyć penisa. Należy robić to w pozycji stojącej, kiedy czujesz się spokojny i zrelaksowany. Penisa mierzy się od strony brzucha, od nasady do główki, w stanie wzwodu. Najlepiej wykonywać pomiary kilka razy w miesiąc, a następnie wyciągnąć średnią z tych wyników.

Średnie długości penisa - statystyki

Wyniki około 20% mężczyzn uznaje się za średnią. De facto rozmiary te wcale średnią nie są, bo dotyczą zaledwie 1/5 mężczyzn, ale jeśli już o tym mówimy, przyjrzyjmy się statystykom. I tak: średnia długość penisa w stanie spoczynku (tj. bez erekcji) wynosi od 8,5 do 10 cm mierzonych od podstawy. W szczególnych warunkach (zimno) penis może skurczyć się do jeszcze mniejszych rozmiarów. W stanie erekcji długość penisa u najliczniejszej grupy mężczyzn wynosi od 14 do 18 cm.

Warto przy okazji zauważyć, że mężczyźni z krótszymi penisami w stanie spoczynku rosną bardziej (nawet o 100%) od mężczyzn, których penisy w stanie bez erekcji wydają się dłuższe. W rzeczywistości trudno więc dokonywać miarodajnych porównań np. w szatni czy pod prysznicem. Rozmiar penisa w obwodzie określa się, mierząc członek mniej więcej w połowie jego długości.

Od czego zależy rozmiar penisa?

Rozmiar penisa jest zaprogramowany w genach, więc mamy na to niewielki wpływ. Warto jednak wiedzieć, że wielkość członka u małego chłopca lub dorastającego nastolatka nie pozwala ocenić tego, jak jego członek będzie wyglądał po zakończeniu okresu dojrzewania. Rozmiar członka można określić dopiero po osiemnastych urodzinach – u niektórych jeszcze do dwudziestego roku życia może się nieco powiększyć.

Czy penisa można powiększyć?

Tak, penis jest organem, który można powiększać. Wynika to ze specyfiki budujących go tkanek. Mają one duże zdolności adaptacyjne, gdy poddajemy je częstemu rozciąganiu, stymuluje to budowę nowych komórek. Dzięki temu penis może powiększać się trwale i skutecznie. Wśród metod powiększania penisa możemy wyróżnić metody naturalne, do których zaliczamy ćwiczenia na powiększanie penisa, mechaniczne ekstendery zwane ekspanderami lub tabletki na powiększenie penisa. Niezależnie, jaką metodę wybierzesz, pamiętaj by używać tylko atestowanych produktów kupowanych w renomowanych i sprawdzonych sklepach lub aptekach.

Najskuteczniej penisa można powiększyć poprzez inwazyjny zabieg operacyjno-chirurgiczny polegający na przecięciu więzadła wieszadłowego i procowatego  - jednak metoda ta ze względu na dużą inwazyjnośc oraz możliwość komplikacji pooperacyjnych (zaburzenia erekcji), wskazana jest jedynie przy niedorozwoju prącia lub stanie chorobowym określanym mianem mikropenisa. Natomiast do dużo mniej inwazyjnych zabiegów możemy zaliczyć powiekszanie penisa własnym tłuszczem (transfer własnej tkanki tłuszczowej).

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Obecnie najpopularniejszą i najmniej inwazyjną metodą jest powiększanie penisa kwasem hialuronowym (Desirial, Macrolane, Neauvia) - ambulatoryjny zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Pomimo, że powiększanie penisa kwasem hialuronowym nie przyniesie nam permanentnych rezultatów, to efekt końcowy będzie utrzymywał się przez wystarczająco długi czas (ok. 2 lat), realnie zwiększając długość penisa średnio o 1-3 cm oraz obwód o 2-5 cm. Ceny powiększania penisa kwasem hialuronowym w zależności od kliniki i ilości użytego preparatu, itp. wynoszą średnio ok. 4000 zł.

Czy długość penisa ma znaczenie?

Dla mężczyzn na pewno tak. I zastanawianie się nad kwestią rozmiaru (czy penis jest normalny, czy nie za mały) jest najnaturalniejszą rzeczą na świecie. Chłopcy, a potem mężczyźni, porównują swoje penisy z penisami innych przedstawicieli płci i, jeśli we własnej subiektywnej ocenie, na tle porównań wypadają zbyt słabo, robią się drażliwi, a niektórzy panowie wręcz marzą o tym, by penisa powiększyć.

O ile nie postępują wtedy wbrew zdrowemu rozsądkowi wszelkie działania mające na celu poprawę wyglądu penisa (i jego sprawność) mają sens, ale przy okazji popełnianych jest też wiele błędów. Należy więc przede wszystkim pamiętać o tym, że męski członek jest bardzo drażliwym i bardzo wrażliwym instrumentem, wszelkie nieodpowiedzialne, podejmowane na własną rękę działania, mogą mu bardzo zaszkodzić.

Czy rozmiar penisa ma znaczenie dla kobiet?

Mężczyźni najbardziej się boją, że za mały penis oznacza porażkę w łóżku. Paraliżuje ich lęk przed kompromitacją i śmiechem ze strony kobiety. Tymczasem panie wcale nie są tak wymagające, jak mogłoby się wydawać, zwracają też uwagę na nieco inne elementy. Przede wszystkim najważniejsza jest technika, sama wielkość penisa nie ma wpływu na to, czy doprowadzisz kobietę do orgazmu. Poza tym w zależności od wielkości penisa można stosować różne pozycje seksualne.

Dla małych członków najlepsze są te, które umożliwiają głęboką penetrację. Przy dużym penisie trzeba uważać, by nie sprawić partnerce bólu. Poza tym każdy mężczyzna powinien wiedzieć, że u kobiety najbardziej wrażliwe jest wejście do pochwy i początkowe trzy centymetry. Na tej powierzchni gromadzi się najwięcej zakończeń nerwowych. To dlatego kobiety mniejszą wagę przywiązują do długości, niż do grubości. Tak naprawdę jednak, tylko rzeczywiście miniaturowy penis stanowi problem w życiu seksualnym. Może się jednak zdarzyć, że mężczyzna ma penisa średnich rozmiarów, ale kompleksy związane z wielkością członka są tak silne, że współżycie jest niemożliwe. Na tym często polega psychiczne podłoże impotencji. Problem ten wymaga terapii.

Jak problem widzą kobiety?

Podchodząc do kwestii rozmiaru penisa czysto praktycznie, należy jednoznacznie stwierdzić, że zdecydowana większość kobiet woli penisy większe w obwodzie (grubsze) od penisów długich, których część pań wręcz się obawia. Odczuwanie penisa w pochwie jest jednak na tyle subiektywne, że i w tym przypadku trudno wyprowadzić jakąś obowiązującą prawidłowość. Na pewno natomiast w czasie seksu liczy się technika i zaangażowanie.

Jedno jest pewne - niezależnie od długości i grubości penisa kobieca pochwa jest takim narządem, który idealnie dostosowuje się do znajdującego się w niej kształtu. Penis wypełni więc pochwę niezależnie od wielkości, jeśli do tego partnerka ma silne, wyćwiczone mięśnie Kegla bez większych problemów, niezależnie od rozmiaru, można osiągnąć rozkosz w trakcie uprawiania seksu. Jeśli jednak długość penisa staje się czynnikiem znacznie obniżającym samoocenę i przyczyniającym się do powstawania zahamowań i kompleksów warto coś z tym zrobić. Penisa na szczęście można trochę powiększyć.

 

Więcej informacji o powiększaniu penisa:

Jak bezpiecznie i skutecznie powiększyć penisa

Powiększanie penisa - polecane kliniki w Polsce:
  • Miasto: Warszawa

    Revival Clinic to renomowana placówka specjalizująca się w nowoczesnych, innowacyjnych metodach leczenia z zakresu medycyny estetycznej, laseroterapii, dermatologii estetycznej i ogólnej, ginekologii estetycznej i ogólnej, kosmetologii, laryngologii, chirurgii, proktologii i flebologii. Pracują w niej wysoko wykwalifikowani specjaliści zapewniający usługi na najwyższym poziomie. »

  • Miasto: Warszawa

    KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

  • Miasto: Katowice

    Centrum Estetyki Ciała jest nowoczesną kliniką zajmująca się chirurgią kosmetyczną, medycyną estetyczną. Nasi lekarze specjalizują się w zabiegach poprawiających sylwetkę ciała,odmładzających twarz i usuwających schorzenia skóry przy użyciu nowoczesnych technik laserowych. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej