Jak odpowiednio pielęgnować i dbać o piersi?

Prawidłowa pielęgnacja piersi ma ogromne znacznie zarówno dla ich wyglądu, jak i zdrowia. Codzienne, proste zabiegi mogą pomóc w zapewnieniu im dobrej formy, co przekłada się i na lepszy stan zdrowia, i atrakcyjniejszy wygląd. O jakich zabiegach powinna zatem pamiętać każda kobieta?

Piersi - pielęgnacja i zabiegi

Zabiegi na piękne i zdrowe piersi

Pielęgnacja piersi to przede wszystkim szereg zabiegów, dzięki którym ich skóra stanie się jędrniejsza, a piersi – piękniejsze i zdrowsze. Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest tu przemywanie piersi chłodną modą. Zabieg taki można wykonywać za pomocą myjki, można też skorzystać z szybkiego natrysku. Ważne, by piersi zostały poddane takiej czynności dwa razy dziennie. Wskazanym zabiegiem jest również nacieranie piersi wodą z octem lub solą kuchenną. Taki zabieg można wykonywać raz dziennie – najlepiej wieczorem. Po jego zakończeniu należy spłukać piersi zimną wodą. Lekki masaż piersi z wykorzystaniem oliwki lub odżywczego kramu to kolejny zabieg, którego efektem będzie piękniejszy biust. Dodatkowo paniom po 30 roku życia zaleca się raz na kilka tygodni wykonanie prostego masażu, połączonego z wklepywaniem odżywczych kremów oraz stosowaniem ciepłych okładów.

Ważne dla zdrowia i wyglądu piersi jest również pamiętanie o prawidłowej postawie ciała oraz o pielęgnacji skóry w okolicy biustu. Należy również pamiętać o tym, że i w przypadku odchudzania bardzo ważna jest pielęgnacja piersi. Kobiety, które zbyt szybko tracą na wadze, są bowiem szczególnie narażone na problemy z opadającym biustem lub pojawiającymi się tu rozstępami. Proste zabiegi mogą również okazać się pomocne w walce z konkretnymi problemami. Panie, których bolączką jest zbyt mały biust, mogą stosować zabiegi poprawiające ukrwienie piersi. Ciepłe okłady mogą się tu okazać wyjątkowo pomocne, a z wielu dodatkowych zabiegów (np. z lampy kwarcowej) można skorzystać po uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Dla zdrowia i pięknego wyglądu ważny jest też wybór odpowiednich staników. Idealny biustonosz to biustonosz dobrze dopasowany i przewiewny. Niestety wiele pań dokonuje złego wyboru przy jego zakupie, co niesie ze sobą wiele przykrych konsekwencji. Warto tu zatem skorzystać z pomocy pracowników zatrudnionych w tych sklepach, których specjalnością jest właśnie bielizna damska. Należy też pamiętać o tym, by na noc zawsze ściągać biustonosz. Nawet w najlepiej dobranym staniku nie można spać, gdyż może stać się to przyczyną niepotrzebnego nacisku na tułów. Oczywiście nie należy zapominać o regularnych badaniach piersi, do których należą: USG piersi, mammografia i biopsja piersi. Natomiast kobiety, które radykalnie chciałyby zmienić wygląd swoich piersi, powinny zastanowić się nad operacją plastyczną piersi i wybrać się na konsultację do chirurga plastycznego.

Plastyka piersi - najlepsze kliniki chirurgii plastycznej w Polsce:
 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Katowice

  Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach to nowoczesna, prywatna placówka świadcząca szeroki wachlarz kompleksowych usług medycznych, spełniających najwyższe, światowe standardy. Zdrowie naszych Pacjentów powierzamy autorytetom, najlepszym specjalistom w poszczególnych dziedzinach medycyny, lekarzom z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. »

 • Miasto: Katowice

  Lipoline Clinic to wyspecjalizowana klinika liposukcji laserowej w Katowicach. Oferujemy małoinwazyjne zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej bez ryzyka powikłań około i pooperacyjnych, niewymagające długiej rehabilitacji. Doświadczenie i wiedza naszych specjalistów gwarantują bezpieczeństwo i kompleksową opiekę w trakcie i po zabiegu. »

 • Miasto: Łódź

  Medical Margaret Spa to nowoczesny ośrodek z tradycjami, działający na rynku od 1999 roku. Personel stanowi wykwalifikowana kadra lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej, okulistyki oraz fizjoterapeuci i kosmetolodzy. Tylko u nas szeroka gama zabiegów medycznych i upiększających. »

 • Miasto: Kamień Pomorski

  Meritum to nowoczesna Klinika, wyposażona w zaawansowany sprzęt medyczny, w której do Państwa dyspozycji pozostaje  wysoko wyspecjalizowana kadra medyczna. W Klinice wykonywane są operacje i zabiegi chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, chirurgii ogólnej, ortopedyczne oraz urologiczne. Meritum to jakość, bezpieczeństwo i zadowolenie Pacjenta. »

 • Miasto: Szczecin

  Klinika jest jednym z największych, renomowanych prywatnych ośrodków w kraju, wyspecjalizowanych w chirurgii plastycznej. Kilkunastoletnie doświadczenie, doskonała kadra medyczna, nowoczesna infrastruktura, a przede wszsytkim tysiące zadowolonych Pacjentów - to tylko niektóre cechy, które wyróżniają Klinikę Chirurgii Plastycznej Beauty Group. »

 • Miasto: Żarki Letnisko / Katowice

  W naszej nowoczesnej Klinice można wykonać szeroki zakres operacji plastycznych począwszy od liftingu twarzy poprzez powiększenie piersi i liposukcji a skończywszy na drobnych zabiegach takich jak wycięcie znamienia. »

 • Miasto: Katowice

  Centrum Estetyki Ciała jest nowoczesną kliniką zajmująca się chirurgią kosmetyczną, medycyną estetyczną. Nasi lekarze specjalizują się w zabiegach poprawiających sylwetkę ciała,odmładzających twarz i usuwających schorzenia skóry przy użyciu nowoczesnych technik laserowych. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej