Rodzaje implantów piersi - jakie wybrać?

Piersi uznawane są za jednen z najważniejszych wyznaczników kobiecości, dlatego wiele kobiet poszukuje sposobów na poprawę ich wyglądu. W przypadku operacji powiększania lub rekonstrukcji piersi, szczególnym zainteresowaniem cieszą się implanty piersi. Jakie można wyróżnić rodzaje implantów piersiowych?

Implanty silikonowe, czy solne?

Nowoczesne implanty wykonane są z silikonu albo soli fizjologicznej. Implanty silikonowe mają bardziej naturalną konsystencję i charakteryzują się większą trwałością. Mają jednak pewną wadę - są nieprzejrzyste dla promieni rentgenowskich, co oznacza konieczność zastosowania specjalnych technik w przypadku takich badań jak RTG, USG oraz mammografia. Implanty solne charakteryzuje mniej naturalna konsystencja oraz tendencja do zmniejszania objętości wraz z upływem czasu. Z drugiej jednak strony takie implanty są przejrzyste dla promieni rentgena. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż cena implantów solnych jest niższa niż w przypadku tych wykonanych z silikonu.

Implanty piersi

Implanty anatomiczne i okrągłe

Stosowane obecnie implanty można podzielić także pod względem struktury oraz kształtu. Wyróżnia się zatem implanty anatomiczne, okrągłe, gładkie i teksturowane. Te pierwsze pozwalają na korekcję piersi asymetrycznych i opadających. Drugie są wykorzystywane przede wszystkim do poprawy kształtu piersi płaskich. Implanty gładkie są rzadko stosowane, chociaż nie wymagają wykonywania dużych nacięć. Znacznie bardziej popularne są implanty teksturowane, które bez trudu zrastają się z tkanką piersi. O wyborze konkretnych implantów zazwyczaj decyduje lekarz wykonujący zabieg. Pod uwagę brane są zarówno oczekiwania kobiety, jak i jej komfort oraz bezpieczeństwo.

Chirurgiczne powiększanie piersi - najlepsze klinki w Polsce:
 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Katowice

  Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach to nowoczesna, prywatna placówka świadcząca szeroki wachlarz kompleksowych usług medycznych, spełniających najwyższe, światowe standardy. Zdrowie naszych Pacjentów powierzamy autorytetom, najlepszym specjalistom w poszczególnych dziedzinach medycyny, lekarzom z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. »

 • Miasto: Katowice

  Lipoline Clinic to wyspecjalizowana klinika liposukcji laserowej w Katowicach. Oferujemy małoinwazyjne zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej bez ryzyka powikłań około i pooperacyjnych, niewymagające długiej rehabilitacji. Doświadczenie i wiedza naszych specjalistów gwarantują bezpieczeństwo i kompleksową opiekę w trakcie i po zabiegu. »

 • Miasto: Łódź

  Medical Margaret Spa to nowoczesny ośrodek z tradycjami, działający na rynku od 1999 roku. Personel stanowi wykwalifikowana kadra lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej, okulistyki oraz fizjoterapeuci i kosmetolodzy. Tylko u nas szeroka gama zabiegów medycznych i upiększających. »

 • Miasto: Kamień Pomorski

  Meritum to nowoczesna Klinika, wyposażona w zaawansowany sprzęt medyczny, w której do Państwa dyspozycji pozostaje  wysoko wyspecjalizowana kadra medyczna. W Klinice wykonywane są operacje i zabiegi chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, chirurgii ogólnej, ortopedyczne oraz urologiczne. Meritum to jakość, bezpieczeństwo i zadowolenie Pacjenta. »

 • Miasto: Szczecin

  Klinika jest jednym z największych, renomowanych prywatnych ośrodków w kraju, wyspecjalizowanych w chirurgii plastycznej. Kilkunastoletnie doświadczenie, doskonała kadra medyczna, nowoczesna infrastruktura, a przede wszsytkim tysiące zadowolonych Pacjentów - to tylko niektóre cechy, które wyróżniają Klinikę Chirurgii Plastycznej Beauty Group. »

 • Miasto: Żarki Letnisko / Katowice

  W naszej nowoczesnej Klinice można wykonać szeroki zakres operacji plastycznych począwszy od liftingu twarzy poprzez powiększenie piersi i liposukcji a skończywszy na drobnych zabiegach takich jak wycięcie znamienia. »

 • Miasto: Katowice

  Centrum Estetyki Ciała jest nowoczesną kliniką zajmująca się chirurgią kosmetyczną, medycyną estetyczną. Nasi lekarze specjalizują się w zabiegach poprawiających sylwetkę ciała,odmładzających twarz i usuwających schorzenia skóry przy użyciu nowoczesnych technik laserowych. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej