Silhouette Soft - nici liftingujące

Zabieg Silhouette Soft daje tak wspaniałe i szybkie efekty, że stosowany jest na całym świecie i to częściej, niż inne tego typu zabiegi upiększające. Wystarczy jeden jedyny zabieg z zastosowaniem nici Silhouette, aby Twoja twarz odzyskała młodzieńczy wygląd i to na bardzo długi czas. Metoda jest w pełni bezpieczna, czego dowodem jest otrzymanie przez producenta zgody na dopuszczenie do obrotu przez FDA, czyli Urząd ds. Żywności i Leków. W Europie produkt również jest dopuszczony, co potwierdza certyfikat CE.

Silhouette Soft nici liftingujace

Zadaniem tego zabiegu jest przede wszystkim korekta zwiotczałej skóry, a co za tym idzie, redukcja oznak jej starzenia. W szczególności, metoda zalecana jest, aby:

 • Wygładzić, podnieść policzki
 • Przywrócić objętość w jarzmowej okolicy
 • Podnieść brwi
 • Przeprowadzić lifting szyi
 • Zredukować wiotkość skóry
Silhouette Soft - na czym polega zabieg liftingujący?

Metoda Silhouette Soft polega na zastosowaniu nici ze stożkami, bio-wchłanialnych. Stożki zakotwiczają się w tkance głęboko, przez co tworzone jest napięcie. Efektem jest podniesienie tkanki, która była już zwiotczała. Lekarz wprowadza w tkankę nici, co powoduje zmianę położenia tłuszczowej tkanki w rejonie okolicy jarzmowej.

Warte podkreślenia jest to, że zabieg nie wymaga od pacjentki hospitalizacji, gdyż jest bardzo krótki. Czas zabiegu to około pół godziny. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, tylko i wyłącznie w gabinecie lekarskim. Nici wprowadzane są cienkimi igłami, więc ślady są prawie niewidoczne. Wokół zamocowanych nici powstaje nowy kolagen. Proces ten dodatkowo wspomaga unoszenie skóry, a także utrzymanie napięcia w miękkich tkankach. To nie staje się jednak z dnia na dzień. Pełny proces zamyka się po około roku.

Nici stożkowe Silhouette Soft wykonane są z kwasu glikolowego i polimlekowego, czyli produktów całkowicie wchłanianych przez organizm. Miejsce produkcji nici to Michigan w USA. Zabieg dedykowany jest osobom, które mają jeszcze niewielką obwisłość skóry, skóra zachowała jeszcze swoją elastyczność, a struktury kostne są uwydatnione.
A co po zabiegu? Przede wszystkim należy przestrzegać wskazań lekarza.

 • Przez pierwsze pięć – sześć godzin po zabiegu należy nakładać zimne okłady na miejsca, gdzie wykonywany był zabieg, gdyż może pojawić się zaczerwienienie, opuchlizna, a nawet siniak.
 • Przez pierwsze kilka nocy po zabiegu, do pięciu, pacjentka powinna spać na wznak.
 • W pierwszym tygodniu po zabiegu nie powinno się poddawać żadnym zabiegom kosmetycznym na twarz, masażom twarzy, czy nawet leczeniu u stomatologa. Nie zaleca się również uprawiania sportu, gdzie dochodzi do fizycznego kontaktu.
 • W trzech pierwszych tygodniach od zabiegu należy ograniczyć mimikę twarzy.
 • W czterech pierwszych tygodniach po zabiegu pacjentka nie powinna żuć twardych produktów spożywczych oraz nadmiernego, energicznego otwierania ust.
 • Włosy oraz twarz myjemy, jak dotychczas.
 • Pacjentka musi pamiętać, aby nie wystawiać twarzy na ekspozycję słoneczną, a jeżeli już, stosować silne filtry przeciwsłoneczne.

Ostatecznie efekt zabiegu utrzymuje się od roku do półtora. Zabieg można łączyć z podawaniem – wstrzykiwaniem kwasu hiauloronowego lub botuliną.

Silhouette Soft - przeciwwskazania

Metoda Silhouette Soft nie jest wskazana dla osób, które mają uczulenie na którykolwiek ze stosowanych składników oraz:

 1. Bóle somatyczne
 2. Wszelkie choroby autoimmunologiczne
 3. Kolagenoza
 4. Choroba serca – niedokrwienność
 5. Nadciśnienie
 6. Choroby, zaburzenia psychiczne
 7. Nowotwory
 8. Aktywne stany zapalne
 9. Skłonność do bliznowaceń
 10. Kuracja lekami przeciwzakrzepowymi i zaburzenia krzepliwości
 11. Ciąża
 12. Okres laktacji
 13. Implanty w stanie nierozpuszczonym na obszarze, gdzie miałby zostać wykonany zabieg

Znane efekty uboczne zabiegu Silhouette Soft, to przede wszystkim niewielkie blizny, nieznaczna asymetria oraz zmiana barwy skóry, na obszarze poddanym zabiegowi.

Lifting nićmi Silhouette Soft - najlepsze kliniki medycyny estetycznej:
 • Miasto: Warszawa

  Revival Clinic to renomowana placówka specjalizująca się w nowoczesnych, innowacyjnych metodach leczenia z zakresu medycyny estetycznej, laseroterapii, dermatologii estetycznej i ogólnej, ginekologii estetycznej i ogólnej, kosmetologii, laryngologii, chirurgii, proktologii i flebologii. Pracują w niej wysoko wykwalifikowani specjaliści zapewniający usługi na najwyższym poziomie. »

 • Miasto: Świebodzice

  Centrum Medycyny Estetycznej w Świebodzicach specjalizuje się w zabiegach na twarzy i prowadzi zaawansowane prace nad regeneracją biologiczną całego ciała. W Centrum przyjmują specjaliści z różnych dziedzin: chirurgii, dermatologii, endokrynologii, seksuologii, dietetyki, hirudoterapii, kosmetologii. Dysponujemy zapleczem zabiegowym i profesjonalnym sprzętem. »

 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Warszawa

  Klinika medycyny estetycznej Face and Body Clinic oferuje szeroką gamę sprawdzonych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii i kosmetyki profesjonalnej. Świadczymy również porady i ustalamy programy dietetyczne, które pomogą bezpiecznie i zdrowo schudnąć. Tylko u nas znajdziesz wszystko, co spowoduje, że poczujesz się dobrze i będziesz piękne wyglądać. »

 • Miasto: Poznań

  Gabinet Medycyny Estetycznej Milbrandt świadczy najwyższej jakości, szereg usług z zakresu medycyny estetycznej. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w Milbrandt stosowane są tylko sprawdzone zabiegi skutecznie zatrzymujące naturalny wygląd na długie lata. Do zabiegów wykorzystywane są najwyższej jakości preparaty renomowanych firm. »

 • Miasto: Łódź

  Medical Margaret Spa to nowoczesny ośrodek z tradycjami, działający na rynku od 1999 roku. Personel stanowi wykwalifikowana kadra lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej, okulistyki oraz fizjoterapeuci i kosmetolodzy. Tylko u nas szeroka gama zabiegów medycznych i upiększających. »

 • Miasto: Wrocław, Kraków, Gdynia

  Pragniemy zaoferować naszym Klientom najwyższe kompetencje, wiedzę i doświadczenie znakomitych specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmetologii. Wykonujemy nowatorskie nieinwazyjne zabiegi estetyczne na bazie kolagenu aktywnego biologicznie oraz innych naturalnych biopreparatów ANNA PIKURA. »

 • Miasto: Katowice

  Centrum Estetyki Ciała jest nowoczesną kliniką zajmująca się chirurgią kosmetyczną, medycyną estetyczną. Nasi lekarze specjalizują się w zabiegach poprawiających sylwetkę ciała,odmładzających twarz i usuwających schorzenia skóry przy użyciu nowoczesnych technik laserowych. »

 • Kraków | Katowice

  Oferujemy bogate spektrum zabiegów z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej, Anti-Aging i Beauty oraz profesjonalnej pielęgnacji ciała i twarzy. Sieć profesjonalnych Salonów Kosmetyczno - Dermatologicznych w Krakowie i Katowicach. »

 • Miasto: Kraków

  Medicor–Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej to zespół ekspertów. Kompleksowa pielęgnacja, najwyższa jakość produktów i urządzeń, odpowiednio dobrane suplementy, synergia współpracy lekarza z kosmetyczką i masażystą zapewniają optymalne efekty i satysfakcję klientów. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej