Liposukcja tumescent

Liposukcja techniką tumescent jest jedną z najbardziej popularnych metod modelowania sylwetki. Jest to metoda znacznie mniej uciążliwa od techniki suchej, tak zwanej tradycyjnej oraz niektórych technik mokrych, czy bardzo mokrych. Zabieg z zastosowaniem technologii tumescent polega na wstrzyknięciu w obszar poddawany zabiegowi bardzo dużej ilości roztworu. Może być to nawet do trzech, czterech razy więcej niż ilość tłuszczu, jaki ma zostać usunięty. Taka procedura znacznie wydłuża czas zabiegu, nawet do pięciu godzin, ale jest znacznie bezpieczniejsza od innych. Metody sucha i mokra powodowały znaczną utratę krwi, natomiast metoda tumescent znacznie to ogranicza.

Przygotowania do zabiegu liposukcji
Konsultacje przed zabiegiem liposukcji w Lipoline Clinic w Katowicach

Roztwór wstrzykiwany w ciało pacjenta ma właściwości znieczulające oraz obkurczające naczynia krwionośne, poprzez zastosowanie lidokainy i epinefryny. Zastosowana procedura zabezpiecza przed uszkodzeniem innych tkanek poza tłuszczowymi, dzięki czemu osoba poddana zabiegowi nie musi być hospitalizowana i już następnego dnia po zabiegu może powrócić do domu.

Technikę tumescent łączy się najlepiej z poniższymi zabiegami liposukcji, dając wspaniałe efekty:

 1. Liposukcja wibracyjna – jedna z najbezpieczniejszych i dających najlepsze efekty. Lekarz robi na obszarze zabiegowym małe nacięcie. Wprowadza kaniulę, przez którą podawany jest roztwór. Przez cały zabieg kaniula delikatnie wibruje. To powoduje, że tkanka jest przenikana, a nie tylko rozdzierana, jak przy samym tumescent. Ruch wibracyjny powoduje zamianę zbędnego tłuszczu w emulsję, a tą jest już bardzo łatwo odessać. Plusem tej właśnie metody jest wynik wizualny. Po zabiegu praktycznie niewidoczne są miejsca połączeń tkanki, która nie została odessana z odessaną.
 2. Liposukcja ultradźwiękowa – polegająca na wstrzyknięcie w obszar poddawany zabiegowi bardzo dużej ilości roztworu, który zawiera znieczulający środek. Zadaniem ultradźwięków jest rozbicie błon okalających komórki tłuszczowe. Ta metoda dedykowana jest przy zabiegach stosowanych w rejonie pleców.
 3. Liposukcja laserowa – metoda z użyciem płynów, roztworów. Tkanka tłuszczowa rozpuszczana jest przez chłodny laser. Rozpuszczony tłuszcz wysysa się przez kaniulę. Laserowe światło działa na tłuszczową tkankę przez określony czas – 12 minut. Najpierw naświetla się obszar, który ma być poddany zabiegowi liposukcji.

Po zabiegach pacjent otrzymuje ubranie uciskowe, które zgodnie z zaleceniami lekarza, powinien nosić od dwóch do czterech tygodni. Jeśli zabiegowi poddawany był brzuch, należy nawet przez kilka miesięcy nosić specjalną bieliznę uciskową. Mniej więcej po dwóch tygodniach od zabiegu należy poddać się specjalnym masażom ręcznym, a wysiłek i sport odłożyć nawet na miesiąc.

Liposukcja - najlepsze kliniki w Polsce:
 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Katowice

  Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach to nowoczesna, prywatna placówka świadcząca szeroki wachlarz kompleksowych usług medycznych, spełniających najwyższe, światowe standardy. Zdrowie naszych Pacjentów powierzamy autorytetom, najlepszym specjalistom w poszczególnych dziedzinach medycyny, lekarzom z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. »

 • Miasto: Katowice

  Lipoline Clinic to wyspecjalizowana klinika liposukcji laserowej w Katowicach. Oferujemy małoinwazyjne zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej bez ryzyka powikłań około i pooperacyjnych, niewymagające długiej rehabilitacji. Doświadczenie i wiedza naszych specjalistów gwarantują bezpieczeństwo i kompleksową opiekę w trakcie i po zabiegu. »

 • Miasto: Łódź

  Medical Margaret Spa to nowoczesny ośrodek z tradycjami, działający na rynku od 1999 roku. Personel stanowi wykwalifikowana kadra lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej, okulistyki oraz fizjoterapeuci i kosmetolodzy. Tylko u nas szeroka gama zabiegów medycznych i upiększających. »

 • Miasto: Kamień Pomorski

  Meritum to nowoczesna Klinika, wyposażona w zaawansowany sprzęt medyczny, w której do Państwa dyspozycji pozostaje  wysoko wyspecjalizowana kadra medyczna. W Klinice wykonywane są operacje i zabiegi chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, chirurgii ogólnej, ortopedyczne oraz urologiczne. Meritum to jakość, bezpieczeństwo i zadowolenie Pacjenta. »

 • Miasto: Szczecin

  Klinika jest jednym z największych, renomowanych prywatnych ośrodków w kraju, wyspecjalizowanych w chirurgii plastycznej. Kilkunastoletnie doświadczenie, doskonała kadra medyczna, nowoczesna infrastruktura, a przede wszsytkim tysiące zadowolonych Pacjentów - to tylko niektóre cechy, które wyróżniają Klinikę Chirurgii Plastycznej Beauty Group. »

 • Miasto: Żarki Letnisko / Katowice

  W naszej nowoczesnej Klinice można wykonać szeroki zakres operacji plastycznych począwszy od liftingu twarzy poprzez powiększenie piersi i liposukcji a skończywszy na drobnych zabiegach takich jak wycięcie znamienia. »

 • Miasto: Katowice

  Centrum Estetyki Ciała jest nowoczesną kliniką zajmująca się chirurgią kosmetyczną, medycyną estetyczną. Nasi lekarze specjalizują się w zabiegach poprawiających sylwetkę ciała,odmładzających twarz i usuwających schorzenia skóry przy użyciu nowoczesnych technik laserowych. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej