Liposukcja wodna Body Jet WAL

Liposukcja wodna Body Jet WAL to jedna z najnowocześniejszych, najbardziej precyzyjnych metod liposukcji, pośród obecnie dostępnych. Do tej szczególnej metody stosowane jest specjalne urządzenie Body–Jet z technologią WAL (ang. Water-Jet Assisted Liposuction). Dzięki temu zabiegowi, możemy jednocześnie likwidować tkankę tłuszczową i modelować sylwetkę. Urządzenie Body–Jet jest w pełni dopuszczone do stosowania, co zostało potwierdzone certyfikatami FDA i CE.

Należy od razu podkreślić, iż zabieg jest mniej inwazyjny i znacznie bardziej precyzyjny od tradycyjnych metod chirurgicznych. Metoda liposukcji Body-Jet WAL nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań. Wykonywane są podstawowe badania, obejmujące morfologię, cukier, OB., próby wątrobowe oraz cholesterol. Na tydzień przed zabiegiem należy wstrzymać kurację lekami przeciwzakrzepowymi, takimi jak Aspiryna, Polopiryna, czy Acard. W dniu zabiegu pacjent musi być zdrowy.

Liposukcja wodna Body Jet WAL

Jak wygląda zabieg wypłukiwania tłuszczu metodą Body-Jet WAL?

Zabieg z technologią WAL wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji pacjenta. Może się zdarzyć, iż po konsultacji z pacjentem, lekarz wybierze dla niego znieczulenie ogólne. Chirurg wykonuje delikatne nacięcie skóry w obszarze, który ma zostać poddany zabiegowi. Przez nacięcie wprowadzana jest pod skórę kaniula. Przez kaniulę przepływa roztwór wodny, pod wysokim ciśnieniem. Roztwór działa również znieczulająco na operowany obszar, minimalizuje krwawienie poprzez zwężanie naczyń krwionośnych. Tenże strumień wnika w przestrzeń międzykomórkową. Efektem tego działania, jest rozluźnienie struktur podskórnych.

Warto zaznaczyć, iż w trakcie tego procesu, nie są uszkadzane ani nerwy, ani naczynia krwionośne, ani inne tkanki. Lekarz wykonuje delikatne ruchy kaniulą, co powoduje uwolnienie komórek tłuszczowych. Następnie wtłoczony uprzednio płyn wraz z tłuszczowymi komórkami, jest odsysany tą samą kaniulą. Taka metoda zabezpiecza przez powstawaniem opuchlizn lub obrzęków, gdyż zbędne substancje są od razu usuwane. Podczas zabiegu traci się zwykle 1 do 3 procent krwi w usuniętej tkance tłuszczowej, gdzie w tradycyjnej liposukcji, ilość krwi traconej w danej próbce może wynieść nawet 40 procent.

Lekarz w trakcie zabiegu odpowiednio reguluje siłę strumienia i odsysania, w zależności od struktury tkanki tłuszczowej pacjenta oraz w zależności od obszaru zabiegowego. Przy czym w trakcie jednego zabiegu liposukcji wodnej można odessać maksymalnie pięć litrów tłuszczu na sto kilogramów masy ciała. U pacjentów z właściwą wagą i tych z lekką nadwagą, lekarz może dokonać odessania tłuszczu z trzech stref.

To, ile będzie trwał zabieg, zależy wprost od ilości tkanki tłuszczowej oraz partii ciała. Trwa zazwyczaj dwie godziny. Metoda Body–Jet dedykowana jest panom w leczeniu ginekomastii (powiększenie gruczołu piersiowego). Jeśli zabieg jest wykonany na tym obszarze, w trakcie rekonwalescencji, pacjent musi nosić specjalną kamizelkę uciskową przez około trzy tygodnie. Także i w innych partiach ciała stosuje się opaski uciskowe tuż po zabiegu. Cykl kontroli po zabiegu określa lekarz, przy czym już pierwsza kontrola jest dzień po zabiegu. Powrót do codziennych zajęć, w tym aktywności fizycznej, zależny jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta, przy czym pacjent nie może odczuwać już żadnych dolegliwości pozabiegowych. Dla bezpieczeństwa pacjenta, lekarz wprowadzi kurację antybiotykową. Lekarz zarekomenduje dodatkowe procedury w celu osiągnięcia ostatecznego efektu wymodelowania ciała pacjenta. Najczęściej są to kuracje z ultradźwiękami i masaże tradycyjne.

Przeciwwskazania liposukcji Body-Jet Wal

 • Cukrzyca
 • Nadciśnienie
 • Choroby serca
 • Choroby i zaburzenia krzepliwości krwi
 • Niewydolność nerek
 • Niewydolność wątroby
 • Aktywne stany zapalne
Liposukcja (modelowanie sylwetki) - najlepsze kliniki w Polsce:
 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Katowice

  Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach to nowoczesna, prywatna placówka świadcząca szeroki wachlarz kompleksowych usług medycznych, spełniających najwyższe, światowe standardy. Zdrowie naszych Pacjentów powierzamy autorytetom, najlepszym specjalistom w poszczególnych dziedzinach medycyny, lekarzom z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. »

 • Miasto: Katowice

  Lipoline Clinic to wyspecjalizowana klinika liposukcji laserowej w Katowicach. Oferujemy małoinwazyjne zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej bez ryzyka powikłań około i pooperacyjnych, niewymagające długiej rehabilitacji. Doświadczenie i wiedza naszych specjalistów gwarantują bezpieczeństwo i kompleksową opiekę w trakcie i po zabiegu. »

 • Miasto: Łódź

  Medical Margaret Spa to nowoczesny ośrodek z tradycjami, działający na rynku od 1999 roku. Personel stanowi wykwalifikowana kadra lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej, okulistyki oraz fizjoterapeuci i kosmetolodzy. Tylko u nas szeroka gama zabiegów medycznych i upiększających. »

 • Miasto: Kamień Pomorski

  Meritum to nowoczesna Klinika, wyposażona w zaawansowany sprzęt medyczny, w której do Państwa dyspozycji pozostaje  wysoko wyspecjalizowana kadra medyczna. W Klinice wykonywane są operacje i zabiegi chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, chirurgii ogólnej, ortopedyczne oraz urologiczne. Meritum to jakość, bezpieczeństwo i zadowolenie Pacjenta. »

 • Miasto: Szczecin

  Klinika jest jednym z największych, renomowanych prywatnych ośrodków w kraju, wyspecjalizowanych w chirurgii plastycznej. Kilkunastoletnie doświadczenie, doskonała kadra medyczna, nowoczesna infrastruktura, a przede wszsytkim tysiące zadowolonych Pacjentów - to tylko niektóre cechy, które wyróżniają Klinikę Chirurgii Plastycznej Beauty Group. »

 • Miasto: Żarki Letnisko / Katowice

  W naszej nowoczesnej Klinice można wykonać szeroki zakres operacji plastycznych począwszy od liftingu twarzy poprzez powiększenie piersi i liposukcji a skończywszy na drobnych zabiegach takich jak wycięcie znamienia. »

 • Miasto: Katowice

  Centrum Estetyki Ciała jest nowoczesną kliniką zajmująca się chirurgią kosmetyczną, medycyną estetyczną. Nasi lekarze specjalizują się w zabiegach poprawiających sylwetkę ciała,odmładzających twarz i usuwających schorzenia skóry przy użyciu nowoczesnych technik laserowych. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej