Lifting brwi metodą Endotine Transbleph

Lifting brwi metodą Endotine Transbleph to endoskopowy lifting brwi. Jest to obecnie jeden z najmniej inwazyjnych zabiegów tego typu. Metoda ta, polega na wszczepieniu pod skórę pacjenta niewielkiego implantu, który podnosi ku górze łuki brwiowe. Należy podkreślić, iż implant jest całkowicie biokompatybilny z ludzkim organizmem, dzięki czemu nie wywołuje żadnego uczulenia. Już po kilku miesiącach od zabiegu, struktura implantu zostaje wchłonięta przez organizm. Zabieg przeznaczony jest w szególności dla osób z wrodzonymi lub nabytymi wadami łuku brwowego (problemem opadłego łuku brwiowego), a także dla chcących odmłodzić wygląd twarzy.

Endoskopwy lifting brwi - Endotine Transbleph

Endoskopowy lifting brwi - zabieg

Zabieg najczęściej wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym, z małymi wyjątkami. Pacjentowi podawany jest specjalny roztwór adrenaliny z gnokainą. Roztwór ma za zadanie zmniejszyć krwawienie i zminimalizowanie bólu w trakcie i jeszcze po zabiegu. Następnie chirurg wykonuje nacięcia skóry w miejscu zgięcia powiek. Nacięcia mają maksymalnie 1, 5 cm długości. Następnie zostaje usunięty nadmiar tłuszczu i skóry, czy mięśni. Na ostatnim etapie zabiegu, chirurg mocuje łuk brwiowy do kości właśnie przy pomocy Endotine Transbleph. Czas zabiegu trwa od godziny do dwóch.

Po zabiegu Endotine Transbleph i w trakcie rekonwalescencji:

 • Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk oraz zasinienie okolic łuków brwiowych
 • Pierwszą noc po zabiegu należy spać z wysoko uniesioną głową (wpół siedząco)
 • W przypadku bólu zażywać leki przeciwbólowe, zgodnie ze wskazaniami lekarza

Całkowite wygojenie ran i powrót do pełnej sprawności, może potrwać nawet kilka tygodni. Dzięki zabiegowi liftingu brwi nasze oczy zostaną odpowiednio wyeksponowane, przez co nasza twarz będzie wyglądala na odmłodzoną. Warto zaznaczyć, że czas zachowania efektu po zabiegu jest różny i jest uzależniony od stylu życia i uwarunkowań genetycznych pacjenta. Zabieg nie opiera się również procesowi starzenia. Jeśli będą widoczne zmiany, zabieg może znowu być przeprowadzony. W zalezności od kliniki orientacyjny koszt zabiegu wynosi od 4 tysięcy złotych.

Lifting brwi - najlepsze kliniki chirurgii plastycznej w Polsce:
 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Katowice

  Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach to nowoczesna, prywatna placówka świadcząca szeroki wachlarz kompleksowych usług medycznych, spełniających najwyższe, światowe standardy. Zdrowie naszych Pacjentów powierzamy autorytetom, najlepszym specjalistom w poszczególnych dziedzinach medycyny, lekarzom z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. »

 • Miasto: Katowice

  Lipoline Clinic to wyspecjalizowana klinika liposukcji laserowej w Katowicach. Oferujemy małoinwazyjne zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej bez ryzyka powikłań około i pooperacyjnych, niewymagające długiej rehabilitacji. Doświadczenie i wiedza naszych specjalistów gwarantują bezpieczeństwo i kompleksową opiekę w trakcie i po zabiegu. »

 • Miasto: Łódź

  Medical Margaret Spa to nowoczesny ośrodek z tradycjami, działający na rynku od 1999 roku. Personel stanowi wykwalifikowana kadra lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej, okulistyki oraz fizjoterapeuci i kosmetolodzy. Tylko u nas szeroka gama zabiegów medycznych i upiększających. »

 • Miasto: Kamień Pomorski

  Meritum to nowoczesna Klinika, wyposażona w zaawansowany sprzęt medyczny, w której do Państwa dyspozycji pozostaje  wysoko wyspecjalizowana kadra medyczna. W Klinice wykonywane są operacje i zabiegi chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, chirurgii ogólnej, ortopedyczne oraz urologiczne. Meritum to jakość, bezpieczeństwo i zadowolenie Pacjenta. »

 • Miasto: Szczecin

  Klinika jest jednym z największych, renomowanych prywatnych ośrodków w kraju, wyspecjalizowanych w chirurgii plastycznej. Kilkunastoletnie doświadczenie, doskonała kadra medyczna, nowoczesna infrastruktura, a przede wszsytkim tysiące zadowolonych Pacjentów - to tylko niektóre cechy, które wyróżniają Klinikę Chirurgii Plastycznej Beauty Group. »

 • Miasto: Żarki Letnisko / Katowice

  W naszej nowoczesnej Klinice można wykonać szeroki zakres operacji plastycznych począwszy od liftingu twarzy poprzez powiększenie piersi i liposukcji a skończywszy na drobnych zabiegach takich jak wycięcie znamienia. »

 • Miasto: Katowice

  Centrum Estetyki Ciała jest nowoczesną kliniką zajmująca się chirurgią kosmetyczną, medycyną estetyczną. Nasi lekarze specjalizują się w zabiegach poprawiających sylwetkę ciała,odmładzających twarz i usuwających schorzenia skóry przy użyciu nowoczesnych technik laserowych. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej