Macs Lift - operacyjny lifting twarzy

Lifting twarzy metodą Macs Lift (ang. Minimal Access Coronal Suspension), uważany jest obecnie za najbardziej innowacyjny rodzaj zabiegu, pomocny w walce ze skutkami starzenia. Z czasem niestety skóra traci jędrność, pojawiają się zmarszczki, a w efekcie twarz traci swój młodzieńczy wygląd i choć czujemy się nadal młoda, nasz wygląd przestaje na to wskazywać. Metoda Macs Lift polega na usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry oraz zmarszczek. Wykonuje się to poprzez odpowiednie naciągnięcie skóry twarzy, w wyniku czego następuje wygładzenie fałd, zmarszczek a nawet bruzd. Chirurg dodatkowo wycina nadmiar skóry, który z czasem tworzy się w dolnej partii twarzy.

Macs Lift - operacyjny lifting twarzy

Przed zabiegiem pacjent po zakwalifikowaniu do operacji, zobowiązany jest do wykonania odpowiednich badań laboratoryjnych, które ostatecznie przesądzają o możliwości jego przeprowadzenia. Wymagane badania to:

• Układ krzepliwości
• Morfologia
• Grupa krwi
• EKG

W ramach przygotowania już do samego zabiegu, należy:

1. Na dwa tygodnie przed terminem odstawić środki zawierające kwas acetylosalicylowy
2. Na miesiąc przed terminem maksymalnie ograniczyć palenie tytoniu

Na czym polega lifting metodą Macs Lift?

Najczęściej zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, raczej rzadko w znieczuleniu miejscowym. Oczywiście specjalista nacina skórę w takich miejscach, aby blizny pozabiegowe były niewidoczne. Najczęściej skóra nacinana jest wzdłuż skroni przy linii włosów, w uchu a także wokół ucha. Chirurg odpreparowuje skórę i ją naciąga. Lekarz unosi układ powięziowo – mięśniowy i mocuje go za pomocą maksymalnie trzech szwów. Oczywiście zadaniem chirurga jest nadanie twarzy jak najbardziej naturalnego wyglądu, gdyż zbytnie naciągnięcie spowoduje efekt maski. Po wykonanej operacji lekarz zakłada szwy i opatrunki. Pacjent jest hospitalizowany na czas do dwóch dób.

Po zabiegu może pojawić się obrzęk, opuchlizna, zasinienie. W miejscu szycia może pojawić się wyciek krwi. Opatrunki pozostawiane są na okres dwóch tygodni. Termin zdjęcia szwów określi lekarz, gdyż jest to zależne od obszaru operacyjnego i zdolności organizmu do regeneracji. Rekonwalescencja trwa około miesiąca, ale na efekt końcowy pacjent musi poczekać. Widoczny jest on zazwyczaj po około trzech miesiącach. W tym czasie blizny bledną i są prawie niewidoczne. Należy pamiętać, iż w okresie rekonwalescencji należy unikać wysiłku fizycznego.

Jak po każdym zabiegu, tak i po tym, mogą wystąpić powikłania:

• Krwiaki – rzadko, ale ich wystąpienie może spowodować konieczność ponownego wykonania zabiegu
• Infekcja – lekarz zaleci antybiotykoterapię, ewentualnie drenaż lub inne zabiegi

Przeciwwskazania do zabiegu Macs Lift, to między innymi:

• Stany zapalne organizmu
• Stany zapalne skóry
• Nadciśnienie
• Cukrzyca
• Skazy naczyniowe
• Niedokrwistość
• Zapalenie zatok ropne

Operacyjny lifting twarzy - najlepsze kliniki chirurgii plastycznej:
 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Katowice

  Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach to nowoczesna, prywatna placówka świadcząca szeroki wachlarz kompleksowych usług medycznych, spełniających najwyższe, światowe standardy. Zdrowie naszych Pacjentów powierzamy autorytetom, najlepszym specjalistom w poszczególnych dziedzinach medycyny, lekarzom z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. »

 • Miasto: Katowice

  Lipoline Clinic to wyspecjalizowana klinika liposukcji laserowej w Katowicach. Oferujemy małoinwazyjne zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej bez ryzyka powikłań około i pooperacyjnych, niewymagające długiej rehabilitacji. Doświadczenie i wiedza naszych specjalistów gwarantują bezpieczeństwo i kompleksową opiekę w trakcie i po zabiegu. »

 • Miasto: Łódź

  Medical Margaret Spa to nowoczesny ośrodek z tradycjami, działający na rynku od 1999 roku. Personel stanowi wykwalifikowana kadra lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej, okulistyki oraz fizjoterapeuci i kosmetolodzy. Tylko u nas szeroka gama zabiegów medycznych i upiększających. »

 • Miasto: Kamień Pomorski

  Meritum to nowoczesna Klinika, wyposażona w zaawansowany sprzęt medyczny, w której do Państwa dyspozycji pozostaje  wysoko wyspecjalizowana kadra medyczna. W Klinice wykonywane są operacje i zabiegi chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, chirurgii ogólnej, ortopedyczne oraz urologiczne. Meritum to jakość, bezpieczeństwo i zadowolenie Pacjenta. »

 • Miasto: Szczecin

  Klinika jest jednym z największych, renomowanych prywatnych ośrodków w kraju, wyspecjalizowanych w chirurgii plastycznej. Kilkunastoletnie doświadczenie, doskonała kadra medyczna, nowoczesna infrastruktura, a przede wszsytkim tysiące zadowolonych Pacjentów - to tylko niektóre cechy, które wyróżniają Klinikę Chirurgii Plastycznej Beauty Group. »

 • Miasto: Żarki Letnisko / Katowice

  W naszej nowoczesnej Klinice można wykonać szeroki zakres operacji plastycznych począwszy od liftingu twarzy poprzez powiększenie piersi i liposukcji a skończywszy na drobnych zabiegach takich jak wycięcie znamienia. »

 • Miasto: Katowice

  Centrum Estetyki Ciała jest nowoczesną kliniką zajmująca się chirurgią kosmetyczną, medycyną estetyczną. Nasi lekarze specjalizują się w zabiegach poprawiających sylwetkę ciała,odmładzających twarz i usuwających schorzenia skóry przy użyciu nowoczesnych technik laserowych. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej